Pomůže výměna bydlení - co vy na mém místě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Babeta3380
Povídálka 20 příspěvků 16.03.19 19:17
Co vy na mém místě

Ahoj holky, prosím, potřebuju slyšet názor několika dam a žen. Poslední týdny mám pocit, že mi hrabe. Jsem strašně náladová a bezdůvodně břečím, většinou u televize, koukám na komedii a začnu brečet, úplný hysterák. Pak se to snažím rozdýchat. Za chvíli další vlna. Po pár hodinách klid. Určitě to souvisí s tím, jak žiju. Prosím o přečtení a… co byste dělaly vy. Jsem svobodná, děti nemám, vztah po 10 letech nevyšel a nikdo v dohledu, Ani se sama nijak neangažuju. Před třemi lety jsem koupila starší domek. Něco z historie. Máma byla rok v domě s pečovatelskou službou a já za ní jezdila každou sobotu, nákup, uklidit, pobýt s ní atd. Ted v březnu (podle mě zbytečně, operace v nemocnici) umřela. Já pracuju jako úča (ve škole dobrý) a přitom studuju. Státnice jsem ted v lednu nedala, opakuju v červnu ( jak jsem mimo si říkám jestli to nevzdát) Bydlí u mě otec, který už s ničím nepomůže ( to nemyslím ve zlém) už je starší a nemá moc síly. Má jakoby vlastní garsonku, takový vejminek. Já topím krbovkamis výměníkem. A tento rok jsem strašně unavená a vyčerpaná ze všeho. Koukám kolem sebe a musím vyměnit okna, dveře. Chtělo by to podřezat jednu stěnu. Celou zimu se nemůžu hnout z domu, z práce rychle domu a topit. Jsme unavená, ale musím být vzhuru tak do 23hod, abych topila. Mám fenku, lítat s ní ven. Jak jsem nervní, řvu i na ni. Beru dřevo ze šopy, které jsme se sousedem dotáhli z lesa minulý rok. Myslela jsme tenhle týden že mě trefí. Kuchyn s krbovkama mám vedle své ložnice. V kuchyni, v ložnici i v posteli červený létající brouk! Ne jeden. Čumím jak pitomec denně po zdech, zemi, kde najdu dalšího. Tesařík červený, evidetnně z toho dřeva v lese. Celou zimu klid a teď tahle havěť. A já břečím. Mám pocit, že už nemůžu. Pořád něco řeším kolem domu. Do toho práce, studium, teď ta máma…Mám pocit, že mi hrábne. Teď přemýšlím, že domek prodám a koupím byt. Musím s sebou vzít i tátu a jeho družku, takže 3+1. Naši se kdysi rozvedli a táta žil na chatě. Tak jsem ho pak vzala k sobě. Jen si říkám, pomůže mi to? Zvládneme bydlet v bytě? Bude stačit, že máme každý svůj pokoj? Když chvíli přemýšlím, za celý tři roky jsem si nesedla, ve smyslu, že teď si něco v klidu přečtu, ušiju. Stroj mám 4 roky a nebyl čas se naučit šít. Víte, jak to myslím. Pořád jen přemýšlím, koupit dřevo, nařezat, tamto by se mělo udělat. A to nemluvím o penězích. Sama s jedním platem se nechci zadlužovat na rekonstrukci… co když bych třeba do roka, dvou měla mimi… a když budu brát, že třeba budu časem sama… že to s partnerem nevyjde… jak to všechno sama v domě zvládnu. Mámina linie má psychické nemoci v rodině… jak mi teď hrabe, začínám se bát, aby mě něco nepotkalo, spouštěč bývá přemíra stresu. Holky, prosím, pomůže mi výměna bydlení nebo si to jen nalhávám?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 23173 příspěvků 16.03.19 19:24

Tak naloženo máš solidne :think:
Jestli pomůže ta výměna bydlení, těžko říct. Tatu víc zapřáhnout nemůžeš? :think:

DanielaD
Ukecaná baba ;) 1985 příspěvků 16.03.19 19:26

potřebuješ si odpočnout, řešíš mnoho věcí najednou. K tomu velké trauma s maminkou.
Teď nic neřeš, snaž se odpočívat, on ten dům nespadne.
Bydlení není tvůj problém, který tě trápí :kytka:

K82
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 16.03.19 19:26

@Babeta3380
ahoj,obdivuji te,me by hrablo uz davno,je hrozne tezke byt na to vse sama.jestli to pomuze tobe nevim,ale ja bych koupila ten byt a zacala byt aktivni bud v hledani partnera nebo v konickach.potrebujes se na neco tesit.a jestli se sneses s rodinou v byte vis jen ty sama.. chata uz je prodana?

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 16.03.19 19:26

úplně nerozumím tomu, proč bys sebou měla brát tátu a jeho družku. Předpokládám, že oba mají minimálně důchod a mohou bydlet sami.

Našla bych si teď nějakého bezplatného psychologa, aby ti trochu pomohl z nejhoršího.

pikola
Generální žvanilka 20506 příspěvků 16.03.19 19:26

A táta i jeho družka nejsou schopni se o sebe postarat, že je musíš tahat sebou?

Uživatel je onlineMonchichik
Echt Kelišová 7841 příspěvků 16.03.19 19:27

Tak kdybych prodala barák, tak koupím 2×1+1, rozhodně bych nešla bydlet do jednoho bytu s tátou a s jeho družkou…ubydou ti starosti s domem, tohle je děs, myslím, že by ti to mohlo pomoci…

Babeta3380
Povídálka 20 příspěvků 16.03.19 19:30

Ne, s tátou už nehnu. Zažívám s ním to samé, co s mámou. Takový to, že starší člověk se v určitém věku začne chovat " dětinsky" Říkám, běž za sousedem, pro vozík. Nejde. Takového to přenášení zodpovědnosti na druhého. Ale beru to, jak to je. Jen ten pocit, že jsem na všechno sama. Asi jsem byla ( a jsem) naivka,sama baba na baráku.

Tichošlápek
Extra třída :D 13683 příspěvků 16.03.19 19:30

Určitě ne společné bydlení. Nemusíš ho brát s sebou, potřebuješ klid a vlastní bezpečný prostor, soukromí.

free333
Generální žvanilka 23489 příspěvků 16.03.19 19:31

@Babeta3380

Myslím, že v bytě by ses měla lépe…
Na tom baráku bude pořád nějaká práce donekonečna…

Akorát nevím, jestli by nebylo lepší, kdyby tatínek žil zvlášt, když má družku, třeba i v podnájmu - mají dva důchody, někde poblíž Tebe, abys mu mohla pomáhat.

Abys měla čas i na sebe a svůj osobní život…

Babeta3380
Povídálka 20 příspěvků 16.03.19 19:32

Byla jsem před lety u dvou na konzultaci. Výsledek: po hodině na mě koukali s otevřenou pusou.. a prý jak to že ještě funguju. Závěr žádný. Ono toho je v rodině víc / ještě zajímaví sourozenci/. Vždycky jsem byla v rodině ten držák.

Uživatel je onlineMonchichik
Echt Kelišová 7841 příspěvků 16.03.19 19:32

@Babeta3380 A ta družka co? Taky s ničím nepomůže? Já bych si je do jednoho bytu nenastěhovala. Co když si najdeš partnera, co když budeš mít dítě? Myslíš, že bude chtít tvůj partner být v jednom bytě s nimi? Asi těžko…

annasmyc
Zasloužilá kecalka 633 příspěvků 16.03.19 19:32

myslím že toho máš moc, možná počínající deprese, smrt mámy…možná to už je na slabší antidepresiva (může předepsat i obvodní) a nedělala bych zásadní rozhodnutí, dokud se to trochu „neutřepe“…na topení bych si pořídila třeba dočasně ekobrikety nebo pelety, aby ti odpadla práce, přes léto si odfrkneš… Tatínek s družkou jsou nemohoucí? Nějak přispívají na domácnost? Třeba by na to topení přispěli…Tesaříky jsme taky měli ve dřevě, ale jak se objevili, tak zmizeli, v domácnosti nic nepožrali (taky si topíme dřevem). Kdy máš dodělat školu? :kytka:

Babeta3380
Povídálka 20 příspěvků 16.03.19 19:36

To bych asi nezvládla…nechat ho v pronájmu.. a já sama bydlet ve vlastním. Důchod má 12 tis a jeho „hvězda“ 6. To je málo na život. 2×1+1 finančně nedám.

lljubanka
Kecalka 106 příspěvků 16.03.19 19:37
@Babeta3380 píše:
Byla jsem před lety u dvou na konzultaci. Výsledek: po hodině na mě koukali s otevřenou pusou.. a prý jak to že ještě funguju. Závěr žádný. Ono toho je v rodině víc / ještě zajímaví sourozenci/. Vždycky jsem byla v rodině ten držák.

Tak nebuď držák a žij svůj život, to se nedivím, že brečíš a je ti smutno. Tělo se brání, pač to nedáváš..

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama