Covid-19 a domácí party

Anonymní
28.3.20 19:16

Covid-19 a domácí party

Ahoj všem,
jsem trochu frustrovaná. Dodržujeme poctivě všechna vládní nařízení, prostě jsme si řekli, že to teď dáme, i když jsme stále zvyklí něco podnikat a přátel máme spoustu.
Jenže… mě neskutečně vytáčí lidi, co to mají na háku. Viz naši sousedi. Už druhý večer po sobě pořádají doma párty. A rozhodně tam nejsou třeba jen ve 4. Já mám strach si pozvat domů jednoho kamaráda, co bydlí tři min a ostatní tohle… nehledě na to, že můžou něco natáhnout do baráku. Jasně, to můžeme všichni, ale pořád je to procento nižší, než když se tu bude courat x cizích lidí.
Achjo, omlouvám se, že toto nikoho asi nijak neobohatí, ale potřebovala jsem to upustit ventil.
Anonym - nechci znít jako práskač.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16499
28.3.20 19:22

Pokud ta party není u tebe v bytě, tak ti to může být jedno, přes strop tě určitě nenakazí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2405
28.3.20 19:25
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
jsem trochu frustrovaná. Dodržujeme poctivě všechna vládní nařízení, prostě jsme si .....
Anonym - nechci znít jako práskač.

Vítej v ČR. Zákony a nařízení tu nedodržují elity, policie funguje jen na politickou objednávku, takže se nedivme, že si lidé ze všeho dělají šoufky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 19:29

Tady u nas jeden chlap porada chlastacku v garazi, je tam skoro pulka vesnice, pak se vozrali motaj po ulici, rvou starosta na ne uz nekolikrat volal policii, bud to maji na salamu a penize jsou jim fuk a nebo ani zadnou pokutu nedostali… jo taky mi chybi kontakt s lidma a posezeni v hospode, jsem flustrovana z toho, ze mozna vse bude normalni az za rok :( ale proste sedime s muzem doma a jednou tydne na rychlej nakupy, byla jsem zrovna dnes, a pred albertem skupina nasi mensiny, bez rousek s reprakem, podavali si flasku vodky… policajty jsem po meste videla, pak treba park, ok je hezky, ale proc proste ty maminky sedi ve ctyrech na dece, nepochopim proste :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
9733
28.3.20 19:29
@terien píše:
Pokud ta party není u tebe v bytě, tak ti to může být jedno, přes strop tě určitě nenakazí.

Ale úplně zbytečně x cizích lidí courá po chodbě, kde už se klidně může nakazit… O to, že je to v tuto chvíli zakázané ani nemluvím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22573
28.3.20 19:30

Pokud ti nevyřvávají vedle na balkoně, neflusají dolů a nemusíš čichat dým z cigaret, neřeš. Přes panelové zdi tě nenakazí. Maximálně jdi po schodech pěšky, když budeš vědět, že krátce před tím použila partička výtah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16499
28.3.20 19:32
@ivašot. píše:
Ale úplně zbytečně x cizích lidí courá po chodbě, kde už se klidně může nakazit… O to, že je to v tuto chvíli zakázané ani nemluvím

Rukavice, roušku a může být v klidu. Kdyby nad ní bydlel samotář, který pracuje ve fabrice o 500 lidech, tak se bát nebude? Vždyť takových lidí může mít ve vchodě x, to se taky může klidně nakazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
711
28.3.20 19:38

Tyyy jo. U nás vylezu na vylidněnou ulici s dítětem na 5min na tříkolce a taky problém. Lidi - starejte se o sebe, zameťte si před svým prahem a přestaňte se starat o ty co vám neubližují. Nákaza přes zdi není možná. A na chodbě? To jako fakt? Že nezavřeli hromadnou dopravu…holky jděte se projít na čerstvý vzduch a neřešte sousedy :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
713
28.3.20 19:39
@terien píše:
Rukavice, roušku a může být v klidu. Kdyby nad ní bydlel samotář, který pracuje ve fabrice o 500 lidech, tak se bát nebude? Vždyť takových lidí může mít ve vchodě x, to se taky může klidně nakazit.

Jak vsichni vime, rouska nositele pred virem neochrani, nemluve o tom, ze cloveka prirozene s.re, ze on narizeni dodrzuje a nekdo ne. Navic, kvuli takovym se to neustale zprisnuje a prodluzuje. Staci jeden, co nema priznaky a najednou je nakazenych treba 6 u zakladatelky v baraku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
713
28.3.20 19:40

@AlcaBa Ale v doprave se nakazit mohou, nikdo netvrdil, ze ne. Navic, vozy se dezinfikuji, chodba tezko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9733
28.3.20 19:41
@AlcaBa píše:
Tyyy jo. U nás vylezu na vylidněnou ulici s dítětem na 5min na tříkolce a taky problém. Lidi - starejte se o sebe, zameťte si před svým prahem a přestaňte se starat o ty co vám neubližují. Nákaza přes zdi není možná. A na chodbě? To jako fakt? Že nezavřeli hromadnou dopravu…holky jděte se projít na čerstvý vzduch a neřešte sousedy :srdce:

Třeba protože hromadná doprava je docela podstatná pro zachování aspoň nějakého chodu ekonomiky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1920
28.3.20 19:41

U nás to samé a ještě hulí v bytě a jde to všechno stoupačkama k nám. Známá mi zase říkala, že oni karanténu dodržují a nikam mezi lidi nechodí, že radši všichni chodí k nim… Rodiče, kamarádi, sousedi :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.3.20 19:45
@AlcaBa píše:
Tyyy jo. U nás vylezu na vylidněnou ulici s dítětem na 5min na tříkolce a taky problém. Lidi - starejte se o sebe, zameťte si před svým prahem a přestaňte se starat o ty co vám neubližují. Nákaza přes zdi není možná. A na chodbě? To jako fakt? Že nezavřeli hromadnou dopravu…holky jděte se projít na čerstvý vzduch a neřešte sousedy :srdce:

Dovol mi podotknout, že vyběhnout s dětmi je něco trochu jiného. Pořádat mejdany po 14 dnech, co platí “karanténa” mi přijde jako trochu zbytečný hazard.
Jasně, všude se můžeš nakazit, ale proč zvyšovat to riziko? To bez chlastání a stýkaní se v době internetové bez sebe lidi měsíc nevydrží?
Nehledě na to, že je to momentálně zakázané.

• Nahlásit
  • Citovat
16499
28.3.20 19:45
@Kosopemi píše:
Jak vsichni vime, rouska nositele pred virem neochrani, nemluve o tom, ze cloveka prirozene s.re, ze on narizeni dodrzuje a nekdo ne. Navic, kvuli takovym se to neustale zprisnuje a prodluzuje. Staci jeden, co nema priznaky a najednou je nakazenych treba 6 u zakladatelky v baraku.

Kvuli jakým takovým? Že si pozves 5 kámošů do uzavřeného bytu, to by půlka volala policii, ale že prodavacky sedí půl dne za kasou a projdou tou samou chodbou v baráku, to je v pořádku. Zase chce být někdo papežštější, než papež. Ať se každý stará o sebe a bude dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60341
28.3.20 19:46

NO, blbý… Na druhou strnu, naprosto minoritní problém. V postatě problém je už dávno někde jinde ( nekontrolované šíření v nemocnicích, LDN a důchodácích) díky nedostatku ochranných pomůcek a nechschopnosti zajistit dostatečné a rychlé testování umožnující izilaci nakažených v těchto zařízeních. Jsou to ti nejohroženější. Buzerace vlády, vyhrožování zpřísněním a prodloužením opatření, honba za cyklisty a běžci v přírodě bez roušky… to je jen kouřová clona, jak oklonit pozornost davu od neschopnosti řešit tyto hlavní problémy a předhodit jim k lynčování nějaké jiné rádobyviníky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama