Covid 19 a čich

Anonymní
25.12.20 21:03

Covid a čich

Ahoj, minuly tyden ve čtvrtek jsem dostala angínu-teploty, silena bolest v krku. V patek jsem byla na orl napsany antibiotika. Ale ted v utery jsem zahadne prisla úplně o čich. Muze to znacit covid?? Na testy jsem objednaná v pondělí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
K92
814
25.12.20 21:12

A jak moc nemáš čich? Když strčíš nos do kořenky, nebo do eukaliptového oleje, cítíš něco? Ja necitila nic. Mně doktorka řekla, že při ztrátě čichu je to Covid na 90 % spíš 99 %. Poznáš to i podle toho, že nemáš čich, ale přitom můžeš volně dýchat (nos jsem neměla ucpaný jako při běžném nachlazení).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2463
25.12.20 21:13

Mám Covid a o čich jsem přišla téměř hned. Necítím koření, parfém ani třeba rýmovník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 21:14

@K92 no citim max ocet a to slabeji. Jinak mam i rymu, ale ne tak strasnou abych necitila nic.

• Citovat
  • Nahlásit
824
25.12.20 21:14

Může… ale taky nemusí :nevim: někdo o čich přijde, jiný ne a někdo je bez příznaků úplně - ta škála přiznaků je široká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 21:16

@TerezkaW a to byl prvotni priznak nebo jsi o cich přišla az pozdeji??

• Citovat
  • Nahlásit
52447
25.12.20 21:22

Může být. Ten rozptyl, co lidem je nebo není, je ohromný, může být milión druhů průběhu. Někdo ztratí čich hned, někdo až později, někdo vůbec. Někdo zcela, někdo částečně. Na testy jsi obednaná, tak uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
814
25.12.20 21:22
@Anonymní píše:
@K92 no citim max ocet a to slabeji. Jinak mam i rymu, ale ne tak strasnou abych necitila nic.

A parfém? Případně jiné věci? Já běhala hodinu po bytě a hledala jsem důkaz, že aspoň něco cítím 😀, pak jsem volala doktorce a ta mi řekla, ať si nedělám naději, že v dnešní době je to téměř tutovka a měla pravdu. Jinak já byla par dní před tím unavená, trochu mě bolelo v krku, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že jsem pozitivní. Čich byl první indície, další den jsem šla na test a to se přidal lehký kašel. Žádné horečky, žádné ostatní symptomy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 21:26

@K92 no v úterý jsem necitila absolutne nic. Dneska uz mam trosku naznak, ze citim hodne slabe parfem. Jak jsem volala v utery obvodni tak mi sestra rekl, ze si mysli, ze jsem ani anginu nemela, ze to byl covid. Ale to se mi nezda právě.

• Citovat
  • Nahlásit
5241
25.12.20 21:27

Ja zkoušela parfém, skořici, víno a benzín do sekačky. A nic, ale opravdu nic ani závan. Druhý den jsem šla na test a pozitivní. Za další dva dny bolest hlavy nad očima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 21:29

@Náměsíčná ja citim trosinecku max ocet. Jinak jsem zkousela parfem, kavu, avivaz a absolutne nic jsem necitila. Teprve ted minimalne citim parfem, ale zadny zazrak to neni.

• Citovat
  • Nahlásit
1379
25.12.20 21:35

Tez jsem ztratila cich, nos jsem mela volny. Proste uplne jiny, nez u klasicke rymy. Chodila jsem po byte a cichala veci :D slabe ale fakt slabe jsem citila parfem, jenom tu korenenost nebo jak to nazvat. Budes na 99proc. pozitivni bohuzel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
814
25.12.20 21:37
@Anonymní píše:
@K92 no v úterý jsem necitila absolutne nic. Dneska uz mam trosku naznak, ze citim hodne slabe parfem. Jak jsem volala v utery obvodni tak mi sestra rekl, ze si mysli, ze jsem ani anginu nemela, ze to byl covid. Ale to se mi nezda právě.

Pak schválně napiš, ale opravdu to vypadá celkem jasně. Jinak já byla bez čichu 3 dny, pak jsem asi hodinu cítila na levou nosní dírku, pak zas čich zmizel úplně. Různě se mi to mění, to bylo dost matoucí, občas trochu naskočí a slabě něco cítím, občas úplně zmizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.20 21:41

@K92 ty jo, ale ja od toho čtvrtku nikde nebyla lezela doma s anginou. Tak kde bych k tomu prisla mi hlava nebere prave. Clovek by neveril jak je ztráta cichu hrozna. Ma to jen jedinou vyhodu jak jdu utrit syna na zachod tak aspon nic necitim :D

• Citovat
  • Nahlásit
K92
814
25.12.20 21:44
@Anonymní píše:
@K92 ty jo, ale ja od toho čtvrtku nikde nebyla lezela doma s anginou. Tak kde bych k tomu prisla mi hlava nebere prave. Clovek by neveril jak je ztráta cichu hrozna. Ma to jen jedinou vyhodu jak jdu utrit syna na zachod tak aspon nic necitim :D

Tak mohla jsi to chytit i u doktora v ten čtvrtek… to že necítím nic u přebalování mi taky vyhovuje 😀.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat