Covid v 9tt

Anonymní
22.11.20 16:52

Covid v 9tt

Ahojky, jdu si pro radu holky :) jsem podle menstruace 8+4tt ve středu jsem měla jít na první kontrolu a ultrazvuk, bohužel i mě postihl ten previt covid, čili jsem musela kontrolu zrušit a budu se muset objednat až mi skončí karanténa. Je mi jasné, že když mám pozitivní covid tak mě nikdo nepřijme. Akorát mě teda hodně znervoznuje jestli když půjdu na první kontrolu a ultrazvuk v 9+5tt jestli to není příliš pozdě :roll: Žádné problémy krom těhotenských nevolností nemám, žádné špinění, krvácení nic. Prostě klasika, bolí prsa a celý den na :poblion:… Samozřejmě mám strach že zamlklého těhotenství, protože mi dal covid pořádně zabrat a pořád taková ta nejistota. Jen bych potřebovala uklidnit, že když se na gyndu dostanu až 10tt že to není taková katastrofa :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9419
22.11.20 17:21

Není to katastrofa, je to úplně ok, akorát se hned na první kontrole domluv na screening, každej doktor to dělá jinak, někde se v 11tt bere krev a pak ve 13 TT utz, někdo posílá do genetických center cca 12-13 TT, tak ať todle neprosvihnes…jinak to ale ničemu neva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 17:26

Tak v 1. trimestru je nebezpečná hlavně horečka, tak pak doktorovi řekni jak vysoké teploty jsi měla a jak jsi to léčíla, aby posudil rizika. Nesmí se ibuprofen, můžeš jen paralen, ale u covidu se stejně to pouziva jen Paralen, takže by to mělo byt ok.

• Citovat
  • Nahlásit
14186
22.11.20 17:27

V čem by to mela byt katastrofa, zvlášť když nemáš žádné potíže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 17:35
@lachtanice86 píše:
V čem by to mela byt katastrofa, zvlášť když nemáš žádné potíže [/citace
@Anonymní píše:
Tak v 1. trimestru je nebezpečná hlavně horečka, tak pak doktorovi řekni jak vysoké teploty jsi měla a jak jsi to léčíla, aby posudil rizika. Nesmí se ibuprofen, můžeš jen paralen, ale u covidu se stejně to pouziva jen Paralen, takže by to mělo byt ok.

Naštěstí se mi horečky vyhnuly 🙏 🙏 Paralen jsem měla za celou dobu jeden… Tak snad bude vše ok.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 17:36
@Anonymní píše:
Naštěstí se mi horečky vyhnuly 🙏 🙏 Paralen jsem měla za celou dobu jeden… Tak snad bude vše ok.

Tak to je super. Ja z toho mám děsnou hrůzu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 17:37
@lachtanice86 píše:
V čem by to mela byt katastrofa, zvlášť když nemáš žádné potíže

Spíš sem se bála, aby mi doktorka nevyhubovala, že jdu na první kontrolu tak pozdě, aby si nemyslela že jsem nezodpovědná :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 17:41
@Anonymní píše:
Tak to je super. Ja z toho mám děsnou hrůzu.

No ale byl to očištec, už bych to nechtěla zažít, úplně mě to vyřadilo ze života, nebyla jsem schopná vstát z postele, sotva jsem došla do kuchyně, uplne jsem ztratila chuť i čich, teď v kombinaci s těhotenskyma nevolnostma katastrofa :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 17:45
@Anonymní píše:
Spíš sem se bála, aby mi doktorka nevyhubovala, že jdu na první kontrolu tak pozdě, aby si nemyslela že jsem nezodpovědná :nevim:

To vubec, pokud nemáš bolesti a podezření na mimoděložní tak to nevadí. Ona tím prvním utz stejně nic nezachrání pokud bude něco špatného. Screening v pohodě stihneš. Pokud bys měla strach, že na screening nebudou místa, tak se můžeš objednat už teď. To jde i telefonicky, když tak to zrusis.

• Citovat
  • Nahlásit
60893
22.11.20 18:02

Neboj, bude to dobrý.. Důležitý je stihnout první screen

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3413
22.11.20 18:24

Mela jsem loni takhle hned na zacatku tehotenstvi taky hnusnou virozu (jeste nebyl zadny covid, teda asi), nekolik dni jsem ani nebyla schopna vstat z postele.. A všechno bylo ok :palec: Dite uz je na svete, zivy a zdravy.. Pohlidala bych si akorat prvni screening a jinak se tim ted nestresovala. Stejne je to na zacatku bud a nebo a brzka kontrola na tom nic nezmeni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
22.11.20 18:34

Vůbec nevadí, jít poprvé v 10. nebo 11. týdnu. Chápu, že chceš mít co nejdřív jistotu, že mimču tluče srdíčko. Ale pokud je těhotenství v pořádku, tak není problém jít poprvé až koncem 1. trimestru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
349
22.11.20 18:48

Já šla i bez covidu v 10tt 😁 hned jsme se domluvili na 1.screningu a bylo 🙂 když se cítíš dobře (až na zvracení 🤭) není to problém 💗

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama