Covid v prvním trimestru těhotenství

Anonymní
22.11.20 13:02

Covid v prvním trimestru těhotenství

Ahoj holky,
mám takový dotaz. Jsem momentálně ve 13tt a čeká mě první screening a mám velké obavy, aby bylo všechno v pořádku. Prodělala jsem totiž covid. Myslíte, že na prvním screeningu poznají, kdyby byl plod poškozený tím virem? Četla jsem, že by covid neměl mít nějaký negativní účinek na plod, ale stejně…v prvním trimestru je všechno rizikové 🙁. Bojím se, že by třeba včas neodhalili nějakou vadu a pak by se miminko narodilo postižené :,(.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1143
22.11.20 13:03

Já tedy zkušenosti nemam, ale pokud jsi neměla opravdu vysoké horečky, tak bych se moc nebála :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 13:16

Ahoj.
Kolegyne ho prodelala take v prvnim trimestru a vse je ok. :)) Hlavne klid a nestresuj se:)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 13:24

Nejrizikovější jsou ty horečky a to po delší dobu. Měla jsi? Jinak se spíš neodhalí případná vada. Ale nejsem lékař. Podle mne je ale screening hlavně o genetice a genetickém riziku, pak se později dají poznat vady srdce a chybějící nebo atypické orgány apod. Možná se pozná fungování placenty a to je určitě riziko pro covid, který způsobuje krevní sraženiny a může samozřejmě postihnout i placentu. Nicméně úplně bych se toho nebála, pokud dítě nebude růstově pozadu… Jinak podle mne je velmi dobře, že jsi to prodělala a zvládla. s NEJVĚTŠÍ PRAVDĚPODOBNOSTÍ bude mimčo v pořádku. Pokud ti to pomůže, znám 3 těhotné, které covid prodělaly. Jedna v první trimestru a má už zdravé miminko. Další dvě v druhém trimestru a porod je teprve čeká, vše nicméně vypadá dobře. Přeji hodně zdraví!

• Citovat
  • Nahlásit
29489
22.11.20 13:54

Covid vývojové vady plodu nezpůsobuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1213
22.11.20 14:09

Covid je respirační infekce, na vývoj plodu ma vliv asi takový jako rýma a kasel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 15:32

Moc děkuji za odpovědi 🙂.
Horečky jsem naštěstí neměla. Měla jsem pár dní jen lehce zvýšenou teplotu, bolesti hlavy, kašel a brutální únavu.

• Citovat
  • Nahlásit
40
23.11.20 07:38

Měla jsi dlouhodobě vysoké horečky, které se nedaly srazit? To je totiž jediné, co může plod poškodit. Takových těhotných žen s nějakou virozou už bylo, to by lidstvo brzo vymrelo… Měla jsem kamarádku, která v těhotenstvi prodělala spalnicky, lecila se dlouho a to byl průser… A přesto má úplně zdravou holčičku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
24.11.20 12:41

Je to chřipka jako každá jiná :) bude to dobrý :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
7.12.20 12:47

Dobrý den, ahoj,

pokusím se tuto diskusi znovu otevřít.

Jsem nyní v 19. TT, takže jsme prozatím celé těhotenství prožívali v jistých obavách z nákazy COVID. S manželem už téměř třetí měsíc pracujeme vzdáleně a téměř v izolaci. Nákupy u nás obstarává manžel a je to teprve 14 dní, co jsme se odhodlali k prvním návštěvám rodiny.

Nyní přemýšlíme jak prožít letošní Vánoce, protože už jsme se přeci jen s nejbližšími dlouho neviděli a začínám nám všem být trochu smutno. Se všemi jsme se domluvili, že se potkáme pouze v úzkém kruhu max. 5 lidí. Z čeho máme ale trochu obavy je maminka, která pracuje jako zdravotní sestřička. Covid již prodělala cca před 1,5 měsícem, pouze lehčí průběh. Maminka se snaží naplánovat si před vánočními svátky dovolenou, aby si zajistila „osobní“ karanténu. Bohužel aktuální situace se začíná vyvíjet tak, že dovolenou s ohledem na nízkou kapacitu personálu v nemocnicích nedostane. A její nadřízená jí ubezpečuje, že má zajištěnou 90 denní imunitu, což žádné testy neprokázaly.

My jsme nyní na vážkách, zda návštěvu uskutečnit, či nikoliv. My naše miminko čekáme po IVF a létech snažení, tzn. že má u nás miminko samozřejmě největší prioritu. Zároveň je tato situace, ale poměrně psychicky náročná i pro naši maminku, která po celou dobu druhé vlny pandemie nepřišla do osobního kontaktu s nikým z rodiny.

Je některá maminka v podobné situaci?

Děkuji za odpovědi a pěkný den

Karlík

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
617
9.12.20 16:03

@Karlík88 Vždyť si může nechat udělat testy. Můžete mít po celou dobu respirátor, desinfikovat si ruce, mít rukavice, štít, používat desinfekční ústní vodu. Navíc i kdyby jsi to chytla, tak není o moc vyšší riziko že potratíš než u chřipky. Já vynechám pouze lidi, kteří jsou méně zodpovědní a mohli by mne nakazit ještě i nějakou exotikou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat