Cronova choroba - dědičnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lovean
Ukecaná baba ;) 2322 příspěvků 07.04.18 13:23
Cronova choroba - dědičnost

Mám přítele který trpí cronovu chorobou zajímalo by mě do budoucna by jsme chtěli dítě jaká je pravděpodobnost že to dítě zdědí?

Reklama

Reakce:

tezi
Hvězda diskuse 48042 příspěvků 1 inzerát 07.04.18 13:28

@lovean pokud vím tak se všude uvádí, že dědičnost crohna je kolem 5%.
Znám i člověka, který má nemocné oba rodiče a sám je zdravý ;)

Tess 85
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 2 inzeráty 07.04.18 14:18

@lovean jeden z mých rodičů má Crohna a já jsem úplně ok. Tohle by měl vědět přítel od svých ošetřujících lékařů, tak se zeptej jeho a máš to víceméně z první ruky ;)

Anonymní  07.04.18 16:19

Mám manžela, co má ulcerozní kolitidu, genetička nám říkala, že pravděpodobnost, že to děti zdědí je malá. Na druhou stranu stejnou nemoc měl i manželův bratr a prý je to velmi vzácné, aby ji měli oba sourozenci. Jinak jsem si i hodně načetla a zjistila jsem, že je velmi důležité pro tyto děti, které to mají v rodině, kojení, takže jsem kojila tzv. za každou cenu, několik měsíců jsem jen odsávala, protože první dítko odmítalo pít z prsu. Jak to nakonec dopadne a zda to mělo smysl, samozřejmě nikdo neví, děti jsou ještě malé.

lovean
Ukecaná baba ;) 2322 příspěvků 08.04.18 16:43

Díky já už dvě děti mám ne teda s ním a kojit mi nešlo neměla jsem mlíko tak nevím každopádně uvidíme

Kacaba90
Povídálka 39 příspěvků 09.04.18 11:42

Já zase četla, že dědičnost ovlivňuje vznik crohnovy choroby z 20%…u mě v rodině ji nikdo nemá, takže já si ji nejspíš zapříčinila úplně sama…věřím, že naše dítě ji mít nebude, manžel se ale pořád bojí. Já ale věřím, že bude naše díťátko v pořádku :-) a jinak, pokud bere imuran, ten prý může snížovat kvalitu spermií…ale to jen tak na okraj

lovean
Ukecaná baba ;) 2322 příspěvků 11.04.18 09:40

@Kacaba90 děkuji no já v rodině taky nemám a můj přítel prý taky ne jen on no jako nevím co bere za léky popravdě ale uvidíme snad bude vše ok

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Královská svatba: Proč byli mezi hosty Clooney, Beckhamovi nebo Serena?

O víkendu si královské ano řekli Američanka Meghan Markle (36) a princ Harry... číst dále >

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Slavné matky po čtyřicítce se varování odborníků nebojí

Ačkoli gynekologové ženy před mateřstvím ve starším věku spíše varují, matky... číst dále >

Reklama