Čtvrté dítě - otázky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 13:29
čtvrté dítě - otázky

Zdravím maminky!
Prosím o anonymitu, o těhotenství ještě nikdo neví. Mám dvě otázky, každou z jiného soudku, tak snad se najde mezi Vámi nějaká co dokáže poradit :kytka:

1. Daňový bonus - je nějaký strop pro vyplácení slev na dani i pro zaměstnance? Manžel zaměstnanec, já OSVČ - mě vyplatí daňový bonus max. 60 300, je to stejné i u zaměstanců, nebo tam není max. limit pro vyplacení daňového bonusu? Lze např. děti rozdělit? Na dvě si vezme slevu na dani manžel a na dvě já? Co byste doporučily?
  2. U minulého porodu jsem měla komplikaci dystokii ramének, je nějaká pravděpodobnost, že se to bude opakovat? Jinak všechny tři předchozí porody bez problémů (až na tu dystokii u posledního)

Děkuji za rady dámy :kytka:

Reakce:
welovefashion
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 92 inzerátů 16.01.19 13:40
@Anonymní píše:
Zdravím maminky!
Prosím o anonymitu, o těhotenství ještě nikdo neví. Mám dvě otázky, každou z jiného soudku, tak snad se najde mezi Vámi nějaká co dokáže poradit :kytka:
  1. Daňový bonus - je nějaký strop pro vyplácení slev na dani i pro zaměstnance? Manžel zaměstnanec, já OSVČ - mě vyplatí daňový bonus max. 60 300, je to stejné i u zaměstanců, nebo tam není max. limit pro vyplacení daňového bonusu? Lze např. děti rozdělit? Na dvě si vezme slevu na dani manžel a na dvě já? Co byste doporučily?
  2. U minulého porodu jsem měla komplikaci dystokii ramének, je nějaká pravděpodobnost, že se to bude opakovat? Jinak všechny tři předchozí porody bez problémů (až na tu dystokii u posledního)

Děkuji za rady dámy :kytka:

k bodu 1 děti si můžete rozdělit jak chcete, jen při vyplňování přiznání pozor, máte 1.2.3. a 4. dítě tzn. v kolonkách jeden uplatní 1.a 2. dítě a ten druhý 3. a 4. dítě, manžel ze zaměstnání musí mít potvrzení které uplatnuje, to das k přiznání, u OSVC pak stačí jen čestné prohlášení, to das manželovi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 13:44

@welovefashion Děkuji moc a nevíš prosím, zda má jako zaměstnanec taky nějaký strop do kterého se daňový bonus vyplácí?

welovefashion
Zasloužilá kecalka 631 příspěvků 92 inzerátů 17.01.19 09:09
@Anonymní píše:
@welovefashion Děkuji moc a nevíš prosím, zda má jako zaměstnanec taky nějaký strop do kterého se daňový bonus vyplácí?

To bohužel nevim, ale řekla bych, že strop tam není… Určitě poradí účetní přímo ve firmě…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >