Čtvrtý trimestr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.18 14:24
Čtvrtý trimestr

Holky zaznamenali jste změnu po třetím měsíci tzv 4. Trimestru? Ať se jedna o komunikaci spaní ale i trávení, :) Ach ty prdiky a hovinka :lol: :lol: teď mám miminko které jen křičí ani neotevre oci aby se podívalo ze zrovna dělám jídlo přece :lol: :D A prdiky a celkove bříško by se taky prý mělo zlepšit :think: jsme dávno po sestinedeli a malý žádná změna teda :nevim: Muzu Se těšit na konec 4. Trimestru nebo je to kec :nevim: :) :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Kelišová 7085 příspěvků 15.12.18 14:25
@Anonymní píše:
Holky zaznamenali jste změnu po třetím měsíci tzv 4. Trimestru? Ať se jedna o komunikaci spaní ale i trávení, :) Ach ty prdiky a hovinka :lol: :lol: teď mám miminko které jen křičí ani neotevre oci aby se podívalo ze zrovna dělám jídlo přece :lol: :D A prdiky a celkove bříško by se taky prý mělo zlepšit :think: jsme dávno po sestinedeli a malý žádná změna teda :nevim: Muzu Se těšit na konec 4. Trimestru nebo je to kec :nevim: :) :)

Co to je 4. trimestr?

ka2ka
Extra třída :D 13488 příspěvků 15.12.18 14:28
@Kriss Tina píše:
Co to je 4. trimestr?

vychytávka super moderních matek první tři měsíce po narození dítěte , tak a ted mě ukamenují protože je moooooooooooc důležitý

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.18 14:29

@Kriss Tina doba kdy se prý miminko vyrovnává s prostředím mimo bříško , hodně známa teorie Harveyho Karpa kdybys chtěla víc počíst :)

Halamka
Závislačka 3800 příspěvků 15.12.18 14:30

:mrgreen: to je něco jako čtvrtá třetina v hokeji nebo třetí poločas ve fotbale :mrgreen:

ugluk
Hvězda diskuse 44227 příspěvků 15.12.18 14:32

Mé dítě teda nebylo nijak extra ubrečené, ani výrazně netrpělo na prdíky, ale vybavuji si cca tři zlomy, kdy došlo k úpravě kojení, frekvence stolice i režimu spánku. A to bylo šestinedělí, pak právě přelom 3 a 4 měsíců a půlrok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.18 14:32

@ka2ka jak můžou tři měsíce byt vychytavka ? Je to pojem a ptám se jen na zkušenosti , mám první dite tak prd vím co čekat a čemu věřit :potlesk: :potlesk: :zed:

Kriss Tina
Kelišová 7085 příspěvků 15.12.18 14:32

Já to slyším prvně no :think: já vždycky měla za to že trimestry jsou 3 a pak následuje šestinedělí a dal už počítám tak max věk dítěte :mrgreen:

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 15.12.18 14:38

Žádný čtvrtý trimestr jsem nezaznamenala. Malý trpěl na prdiky, ty jsme vychytali probiotiky a Infacolem, pak už zhruba po šesti týdnech byl úplně v pohodě… usinat teda musel u bílého sumu nějakou chvilku a pohlazenim… ale spaní v postýlce zvládal hned… pak byl kolem čtvrtého měsíce strašně lekavy a cukavy, to trvalo tak týden, jinak nic :nevim:

tininas
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 15.12.18 14:51
@Anonymní píše:
Holky zaznamenali jste změnu po třetím měsíci tzv 4. Trimestru? Ať se jedna o komunikaci spaní ale i trávení, :) Ach ty prdiky a hovinka :lol: :lol: teď mám miminko které jen křičí ani neotevre oci aby se podívalo ze zrovna dělám jídlo přece :lol: :D A prdiky a celkove bříško by se taky prý mělo zlepšit :think: jsme dávno po sestinedeli a malý žádná změna teda :nevim: Muzu Se těšit na konec 4. Trimestru nebo je to kec :nevim: :) :)

Ahoj.

Prvorozený byl zářnou ukázkou 4. trimestru. :) A opravdu zhruba po 3. měsíci se vše upravilo a stalo se z něj zlaté mimi.

Věřím, že i Tvé miminko se za pár týdnů na tento svět adaptuje. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.18 14:52

@tininas tak snad :potlesk: :)

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 15.12.18 14:59
@Anonymní píše:

Já zaznamenala celkem velkou změnu v cca 2 měsících mladšího dítěte. Ony to podle mě nemusí být přesně tři měsíce, každé dítě „dozraje“ jindy.
Ale myslím, že do té doby je potřeba dítě klidnit, jak jen to jde, protože dítě je mnohem citlivější na rozvoj dlouhodobé dráždivosti. Takže zavinovat, šumět, správně manipulovat s dítětem, nenutit ho ležet na tvrdé podložce, nenechávat ho vyrvat.

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 15.12.18 15:06
@Kriss Tina píše:
Já to slyším prvně no :think: já vždycky měla za to že trimestry jsou 3 a pak následuje šestinedělí a dal už počítám tak max věk dítěte :mrgreen:

On to tak nazval Karp, že se vlastně rodime předčasně, kvůli velké hlavě, jak se nám zvětšuje v průběhu evoluce mozek a vzpřímené chůzi. Takže je to ještě doba, kdy bychom teoreticky měli být v děloze, ale v rámci přežití ditete a matky se už dítě musí narodit.
Samozřejmě je to individuální, ne každé dítě musí první tři měsíce prorvat a pak přesně ve třech měsících zmlknout. Ale je to dostatečně častý jev, aby stalo za to ho pojmenovat

ElucaK
Kecalka 249 příspěvků 15.12.18 15:07

U nas se take ty prvni neduhy upravily mezi 3. a 4. mesicem. Pak to bylo 14 dni zlate miminko a pak zacaly zuby :zed:

Kelsey
Hvězda diskuse 45124 příspěvků 15.12.18 15:27

Neznam. Mela jsem vsechny klidne a hodne spici miminka. Davala jsem si je do prouteneho kosiku a vozila si ho vsude po baraku.
Ozvali se na krmeni a prebaleni nebo vydavanim zvuku nebo na pozornost mrcenim.
Takove to rvani neznam. Ani jeden nebyl kojeny, takze meli pravidelny interval jidla a nemeli duvod, aby byli hladovi, bricho je nebolelo, protoze na krece netrpeli.
Jedine rvaci zachvaty pozdeji mela prostredni, ze mela problemy (nepruchodne slzne kanalky) a zpusobilo ji to zanety. V pul roce musela po x ambulantnich pokusech a hromade kapek, masti, ktere selhaly, pak sla na operaci.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >