Opravdu se projeví autismus už v kojeneckém věku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.18 09:43
Opravdu se projeví autismus už v kojeneckém věku?

Maminky poradte,

poslední dobou se obávám o svého chlapečka. Je mu skoro 9 měsíců a po motorické stránce se vyvíjí poměrně slušně, dokonce je v měsíčním předstihu. Už hezky stojí a začíná obcházet sedačku, leze rychle jak drak, je dle dr. moc šikovný. I jemná motorika je asi ok, uzme co se dá, ale ta mentální stránka mi dělá starost. Ještě nežvatlá, nezvukuje, nenapodobuje. Nic. Jediné je jakési héééj, jéééj, ááááá, ale nějaké gaga, mama, papu nic. A ještě víc mě trápí, že ho nebaví žádné sociální hry, nenapodobuje, nedělá pápá, paci paci, nebaví ho ani různé básničky, leporela, obrázky, zvířátka. Nic. Vlastně ho vůbec nebaví si hrát s někým. Nechce se chovat, většinou se vzpírá a chce lozit, nechce si prohlížet obrázky, říkanky, nebaví ho ani vařila myšička nebo hra s prstíky, nějaké blbnutí s maminkou, nic. Když lozí nebo stojí tak se na mě směje, zareaguje na zavolání, ale to je tak vše. Jak chci zpívat a aby bouchal třeba do rytmu, vzpíná se a pryč. Jen párkrát za den se nechá chovat, tulit a nosit, to si i sám přileze, ale pak zase ignor.

Navíc začal nemít rád lidi. To je totální regres jeho schopností, dřív se smál navšechny, ale ted vidí moje kamarádky, sousedy a hned brečí. Chce se chovat jen u mě, ale někdy je protivný a vzpouzí se a kroutí i u mě v náručí, až agresivně. Jsem smutná a ani se někdy netěším až se vzbudí a budeme si hrát, protože není jak… Trochu mě stopy dovedly k autismu, sice jsem slyšela a vím, že se diagnostikuje od roku do tří let a je brzo, ale taky mám názor, že odchylky ve vývoji lze sledovat už u kojence.

Jaké máte zkušenosti? Kdy poprvé jste našly u dítka znaky autismu? Dr mi řekla, že zatím ok, ale stejně uvažuji o psychologovi…

Přečtěte si článek: Jak poznáte, že jde o autismus?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineludmilaadamkova
Závislačka 2932 příspěvků 15.12.18 09:52

Ze to muze ale pravdepodobne blnic neznamena. Prave proto se to diagnostikuje pozdeji protoze ted se vse vyviji a kazde dite to ma jinak.

Delira
Povídálka 46 příspěvků 15.12.18 09:59

Že se najednou nechce u cizích chovat je normální vývojové stadium. Že si chce hrát sám, to buď spíše ráda, je asi samostatnejsi. Jinak ty říkanky začaly mého bavit až po roce. Pápá a další začal říkat taky až po roce.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15894 příspěvků 15.12.18 10:02

normální dítě, proč by se mělo chovat kdy lezením objevuje svět a ty ho otravuješ zdržuješ? skládání kostek teprve přijde ještě ho to nezaujalo. Na mluvení má času dost a že se se bojí lidí je normální holt má maminkovské období ty se uklidni a zavři internet a přestaň vyvádět

Janli
Echt Kelišová 9800 příspěvků 15.12.18 10:08

Proboha ženský, nechte ty děti dýchat a vyvíjet se vlastním tempem. Každý dítě je jiný, nedají se nacpat do tabulek a ne každý dítě se bude od půl roku projevovat jako génius. Místo toho, aby jste měly radost z malých pokroků a těšily se na další, pořád ty děti pozorujete a snažíte se jim nacpat nějakou diagnózu, protože neodpovídají vašim představám. Máš úplně normální dítě!

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15894 příspěvků 15.12.18 10:11

@Janli a to si přečti vedlejší diskuzi dítě se chudák zakouká do blba a už má asi deset diagnoz

Aduš8
Kelišová 5329 příspěvků 15.12.18 10:20

Promiň, ale nehysterči. Máš úplně normální zdravé dítě. Kolem 9.měsíce přichází separační úzkost, kdy si dítě uvědomuje samo sebe a pochopí, že není součástí matky. Proto se najednou začíná bát cizích lidí. Doporučuji ti, si nastudovat tohle a ne blbosti o autismu. Mám třináctiměsíčního a hrát s námi si začal až posledních pár dní a to jen proto, že mu rostou stoličky a chce nás mít oba pořád u sebe. Paci paci se naučil asi v 11 měsících, až teď začal dělat,, ukaž, jak jsi veliký, nenene, začal na tyčku nasazovat kroužky. Do té doby jen vše lítalo. Pápá začal dělat až před třemi týdny v jeslích, když jsme se s ním loučili, protože to odkoukal od ostatních dětí. Buď ráda, že máš samostatné dítě a nehledej na něm poruchy :zed:

kacakaca
Závislačka 2803 příspěvků 15.12.18 10:21

Varianta 1: „Neco“ mu najdes a budes se tim trapit od ted, namisto od tri let.

Varianta 2: Psychiatr ti autismus nepotvrdi a ty se budes trapit, co to s nim teda je a nebo jestli na diagnozu bylo zatim brzy.

Doporucuju ti hrat s rozdanymi kartami, brat ho, jaky zrovna ted je a snazit se mu plnit nynejsi potreby. Treba bude introvert a samotar, treba ne. Kdyz bude mit v pohode mamu, bude stastny, i kdyz jiny nez ty. Chces si s nim hrat? Tak delej, co bavi jeho. :hug:

Myslela jsem, ze kamaradky syn je ve trech letech nemy. Pak mi rekla, ze moc nemluvi ani doma, ale ze ji to netrapi, ze jeho starsi brachove se rozkecalj az ve skolce.

Viky211
Kecalka 245 příspěvků 15.12.18 10:25

A co bys chtěla po 9 měsíčním miminku? Aby ti povídalo básnicky a skládalo kostky? Hlavně ho nezkoumej, prijdes na dalších x diagnoz a jen proto,ze nezapadá do tabulek :roll: každé dítě je jiné, něco děla dřív,něco později… a na diagnostikovani je času fakt dost

Gorlami
Závislačka 3338 příspěvků 1 inzerát 15.12.18 10:28
@Anonymní píše:
Maminky poradte,

poslední dobou se obávám o svého chlapečka. Je mu skoro 9 měsíců a po motorické stránce se vyvíjí poměrně slušně, dokonce je v měsíčním předstihu. Už hezky stojí a začíná obcházet sedačku, leze rychle jak drak, je dle dr. moc šikovný. I jemná motorika je asi ok, uzme co se dá, ale ta mentální stránka mi dělá starost. Ještě nežvatlá, nezvukuje, nenapodobuje. Nic. Jediné je jakési héééj, jéééj, ááááá, ale nějaké gaga, mama, papu nic. A ještě víc mě trápí, že ho nebaví žádné sociální hry, nenapodobuje, nedělá pápá, paci paci, nebaví ho ani různé básničky, leporela, obrázky, zvířátka. Nic. Vlastně ho vůbec nebaví si hrát s někým. Nechce se chovat, většinou se vzpírá a chce lozit, nechce si prohlížet obrázky, říkanky, nebaví ho ani vařila myšička nebo hra s prstíky, nějaké blbnutí s maminkou, nic. Když lozí nebo stojí tak se na mě směje, zareaguje na zavolání, ale to je tak vše. Jak chci zpívat a aby bouchal třeba do rytmu, vzpíná se a pryč. Jen párkrát za den se nechá chovat, tulit a nosit, to si i sám přileze, ale pak zase ignor.

Navíc začal nemít rád lidi. To je totální regres jeho schopností, dřív se smál navšechny, ale ted vidí moje kamarádky, sousedy a hned brečí. Chce se chovat jen u mě, ale někdy je protivný a vzpouzí se a kroutí i u mě v náručí, až agresivně. Jsem smutná a ani se někdy netěším až se vzbudí a budeme si hrát, protože není jak… Trochu mě stopy dovedly k autismu, sice jsem slyšela a vím, že se diagnostikuje od roku do tří let a je brzo, ale taky mám názor, že odchylky ve vývoji lze sledovat už u kojence.

Jaké máte zkušenosti? Kdy poprvé jste našly u dítka znaky autismu? Dr mi řekla, že zatím ok, ale stejně uvažuji o psychologovi…

Jo psycholog je dobrej nápad, ale pro tebe.
Vždyť je to úplně normální šikovný dítě, nech ho být, neanalyzuj ho tak a užívej si mimino.

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 15.12.18 10:33

Ach jo… Tvé dítě se mi jeví jako naprosto normální. To co popisuješ, dělá dcera az ted v roce. Vůbec nevíš, jaký pokrok udělá Tvé dítě za měsíc třeba…
Ach jo, takových maminek mám kolem sebe tolik… kladou na své děti přehnané a tabulkové nároky a jsou s dětmi nespokojené namísto toho, aby byly ohromene z toho, co už dítě umí. Vždyť ty děti začínají úplně od nuly!
Zamysli se, TY jsi nespokojena s vývojem, TY by sis s ním chtěla hrát jinak, TY bys chtěla, aby už byl dál. Proč?? Aby ses TY mohla chlubit, co už umí? :( :(
Dej mu čas a nech ho dýchat a pokus se odvést s ou pozornost jinam ;)

Příspěvek upraven 15.12.18 v 10:38

lovethelife
Ukecaná baba ;) 1229 příspěvků 15.12.18 10:34

@Janli souhlas!!!

Pj1
Zasloužilá kecalka 686 příspěvků 15.12.18 10:36

Dcera příbuzné se vyvíjela jako normální dítko,ve 2letech se pediatrovi při preventivní kontrole nezdálo,že vykrikuje,nespolupracuje a je jakoby agresivní.Ve 3letech jim diagnostikovali autismus.Doporučuji nečist předem diskuze a články a třeba se zbytečně stresovat ;) pediatr to pohlida

elibro
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 15.12.18 10:39

Normální šikovný dítě. Velmi podobný kousek mám doma, resp. v tom věku to tak měl (dnes 3r).

Odmítání ostatních je běžná separační úzkost, tzv. úzkost 8. měsíce. Že ho nezajímají hračky, hry - u nás to bylo stejný. Nenapodoboval a neopakoval pak už skoro z principu, pak si slovo radši vymyslel.

Nechte ho být, kašli na kostky a hrajte na honěnou. Užij si mazlíčka, když to na něj přijde a v mezičase ho vyhazuj ke stropu, tančete, roztahejte nádobí… Nediagnostikuj a radši běž jeho tempem. Každý má vlastní a vlastní zájmy, to se do příruček nevejde.

Limi123
Závislačka 3867 příspěvků 15.12.18 10:46

Popis uplne normalniho ditete. U prvniho jsem to take sledovala a myslela, ze doma mam autistu. U druheho jsem uz v klidu. Kolem 8. mesice se dite vic fixuje na matku a ostatnich lidi se boji,to je uplne bezne. Papa a paci paci nektere deti nedelaji vubec, nebo az po roce. Muj desetimesicni udela obcas papa, ale ne na povel. Paci paci a pod. nektere deti moc nebavi, na tleskani do rytmu a na knizky je moc maly. Nektere deti to uz v tomto veku delaji, jine ne (treba moje deti).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama