Reklama

Jak odnaučit cucání ruky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kikuska987654321
Stálice 77 příspěvků 07.01.17 20:10
Cucani ruky

Holky jak mam mimi odnaucit cucat rucicky? Uz nechce ani dudaka a na rucickach se ji zacly delat puchyrky :(

Reklama

Reakce:

MachyXS
Kecalka 112 příspěvků 07.01.17 20:28

Jo to by mě taky zajímalo :D Moje holka 3-m si okusuje dásničkama obě ruce. Snažím se jí je vyndavat a nahrazovat dudlínem, který ale po chvíli vyplivne. Dávám rukavičky, jsou ale za chvíli nažmach :D Taky dávám bryndák podšitý fólií, strašně u toho slintá, a často cucá ten bryndák, když se jí shrne a stojí v cestě ručičce :D Asi lepší než ty ruce…

Limi123
Závislačka 3044 příspěvků 07.01.17 20:41

@MachyXS Do 1 roka je to normalni vyvojovy krok. Kdyz takhle malemu detatku rucicky vyndavate a nahrazujete dudlikem, pripravujete ho o spoustu dulezitych vjemu pro rozvoj.
Az po roce zivota se to povazuje za zlozvyk.
S velkou pravdepodobnosti to vymizi samo (u nas to tak bylo, take jsem to resila, pak mi dr. rekl tohle - a mel pravdu).

MachyXS
Kecalka 112 příspěvků 07.01.17 20:48

@Limi123 aha, no jo, asi na tom něco bude :) naše dr. říkala, ať ji nechám, i když mi to blíž nevysvětlovala. Já jen měla pocit, že ji budou ty ručičky bolet okousané. Už ji občas nechám, hlavně když má špatnou náladu… tak to asi tak řešit nebudu :)

unuděná
Kelišová 5365 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 20:49

A jak je dite stare? U miminek je to zadouci vyvoj, maximalne bych zkusila, zda nejaka zuzlaci hracka nezaujme vic, u starsich deti bych resila proc to dela-zda jako zlozvyk, z nudy, nervu, hlad atd.

Limi123
Závislačka 3044 příspěvků 07.01.17 20:51

@MachyXS Oni vzdycky kdyz se neco noveho nauci, tak to pak chvili delaji.
Ted objevila, ze se da rukou trefit do pusy, a ze je to teple, ne jako dudlik, a ze pri tom take citi dotyk na rucicce. To je preci ohromne zajimave, ne? :-)))
Dokonce to ma odborny nazev - „souhra oko-ruka-usta“.

Příspěvek upraven 07.01.17 v 20:59

MachyXS
Kecalka 112 příspěvků 07.01.17 20:55
@Limi123 píše:
@MachyXS Oni vzdycky kdyz se neco noveho nauci, tak to pak chvili delaji.
Ted objevila, ze se da rukou trefit do pusy, a ze je to teple, ne jako dudlik, a ze pri tom take citi dotyk na rucicce. To je preci ohromne zajimave, ne? :-)))
Dokonce to ma odborny nazev - „souhra ruka-pusa“.

Cha cha :D Tak to naše Máří je se svýma rukama „jedna ruka“, sehraná jedna báseň. To jsem tedy nevěděla, zdá se, že jsem trestuhodně neinformovaná „prvomatka“ :D :D

Limi123
Závislačka 3044 příspěvků 07.01.17 20:56

@MachyXS :lol: :lol: :D

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama