Vozíte 4 měsíční mimi a sáňkách?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pufik20
Kecalka 340 příspěvků 06.01.17 09:47
Vozíte 4 měsíční mimi a sáňkách?

Chtěla bych vědět jestli vozíte děti 4 měsíce a dva roky na sáňkách. Jsme přes zimu na horách a nechce se mi kočárek rvát sněhem…Samozřejmě bych nejezdila v -15, a jedině s fusakem. Zajímá mě jak je to s bezpečností, abych hlavně malou nevyklopila, brácha by dělal zátěž :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

vverru
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 06.01.17 09:53

4 měsíční na sáňkách a bezpečnost 8o Jestli ji vyklopíš můžeme vědět jen těžko.
Jestli jde jen o to, dostat se ven s malou a nemuset tahat kočár, tak jsem viděla, že lidi vážou hlubokou korbu na sáňky.

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 06.01.17 09:55

Já bych nejela, se starší jsem vyjela až v roce a ted s mladší 8 měs. si to ještě neumím představit, když ještě samostatně nesedí, to raději vem do nosítka nebo šátku - tím zajistíš i tepelný komfort ;-)

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 06.01.17 10:00

No jako 4 měsíční fakt ne. Toho staršího klidně, ale takový miminko 8o
Co třeba šátek nebo nějaký nositko?

Tichošlápek
Extra třída :D 10475 příspěvků 06.01.17 10:05

Na chalupě nosím v manduce (taky se kočárkem moc nedá), sanky určitě ne

Kriss Tina
Kelišová 5529 příspěvků 06.01.17 10:07

Ajak byste ho tam chteli jako upevnit? Dyt 4 mesicni nesedi… ja bych ho raci mela v satku nebo bych rvala ten kocar ale tohle ne, akorat ho nekde vyklopite…

Apaji
Kelišová 5383 příspěvků 06.01.17 10:08

Já jsem tak jako několika měsíční mimino jezdívala zabalená ve fusaku. Mám fotky z té doby - navlečená jako kosmonaut, plus fusak, obležená dekou, aby mě netlačila ta dřevěná ohrádka - ale narodila jsem se v době, kdy byly pořádné zimy.

Jo, našim se podařilo mě vyklopit do závěje, prý si otec ani nevšiml, že jsou sáňky lehčí a tahal dál, dokud se neozval řev ze sněhu. A žiju.

Mám pocit, že dneska se to moc hrotí. Včera tu byla diskuze, že pediatr nedoporučuje chodit s miminem do půl roku ven, pokud klesnou teploty pod -5 st. V diskuzi se objevila holka, co pracovala a žila ve Švédsku a tam by s dětmi s tímhle doporučením museli x měsíců sedět doma. Normálně tam chodí ven, akorát přehodí přes boudičku plenu, aby tam nefoukal chladný vzduch.

My byli s naší dcerou, když měla 4 měsíce, na bitvě (jasně, že já byla v zázemí), ale střílelo se z děl, křesadlovek, hákovek, kravál a nic ji to nedělalo. Mléko ji ohřívali kováři (nekojila jsem) a měla jsem to do minuty teplé :mrgreen: Taktéž jsme byli s kojencem v létě pod stanem (sice jen na 2 noci) a pohoda.

Příspěvek upraven 06.01.17 v 10:14

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 10:10

Dokud samo nesedi ani náhodou, dyt je to blbost…mám teda půl roční a sedí, ale stejně bych ho tak nevezla už jen proto že ho nic neuchrání pred vetrem, mrazem a sněhem a bude nemocny raz dva…

Dermabion
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 1 inzerát 06.01.17 10:13

Já bych do toho nešla buď bych přivázala na hlubokou korbičku sáně nebo v manduce

scentini
Závislačka 3417 příspěvků 06.01.17 10:15

Daji se koupit baby sane. Vypada to jak hluboka korba na lyzinach. Muzes to tahnout pred sebou nebo za sebou. Cena je tak 3 tis ale daji se sehnat i levnejsi. Ja ted pro dceru vybirala sane, tak jsem hodne veci objevila :mrgreen:. Ja dceru dala na baby boby kdyz mela 8 mes. sedela a byla zabalena ve fusaku. Spokojena jak zelva, kolikrat me tam usnula. Na 4 mes. pokud bydlite na horach bych koupila ty desky sane, muze v tom jezdit do 3 -4 let. Lepsi jak se tahat z kocarem.

hehehe
Extra třída :D 11552 příspěvků 06.01.17 10:22

@pufik20
Kup si nosítko a máš to vyřešené… Nějak si to na těch sáňkách neumím představit, starší sourozenec na nich bude chtít přeci blbnout, to je nesmysl.

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 06.01.17 10:28

@Apaji :potlesk:

a hluboká korba se ti nevejde na sáně, že bys ji odepla od kočárku a dala na sáně? nebo si kup od někoho z bazaru vložnou tašku do sportáku a to pak na sáně normálně dáš..Jako dají se koupit i sáně pro uplný malochy, kde leží a jsou připoutaní, ale tam zase nedáš staršího - je to jen jednomístné..
já bych tak malé dítě do saní jen tak nedala, případně bych přes fusak dala takové ty špagáty čím se jistí věci nahoře na autě, nebo ve vozíku

BohunkaP
Extra třída :D 14961 příspěvků 06.01.17 10:28

Já bych to mrně možná i klidně na sáňkách s ohrádkou vezla, ale jedině v případě, že by na nich bylo samo. Rozhodně bych ho nedala do sáněk, na kterých by poskakovalo, blblo a vrtělo se čtyřleté dítě, tam je pravděpodobnost vyklopení příliš vysoká. To bych si ho radši nesla v šátku.

smurfka
Nadpozemská drbna 29810 příspěvků 06.01.17 10:30

@BohunkaP druhé dítě má 2 roky - jen pro upřesnění..( což teda neznamená že se nevrtí, neskáče atd ).. ;)
já bych je tam spolu klidně dala, ale jak říkám, asi bych přes to mimčo dala nějaký uvaz..třeba stačí přes něho hodit deku a dole pod saněma uvázat nebo něco jiného home made..

BohunkaP
Extra třída :D 14961 příspěvků 06.01.17 10:31

@smurfka, aha, jo vidíš, jsem se špatně koukla. Ovšem za mne, tím hůř.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

StarDance je nedobytný formát. Vokální skupinu Skety diváci pořadu odmítli

Ptáte se, proč během šestého přenosu taneční soutěže StarDance chyběla... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >