Reklama

Aktuální šestinedělky - jak trávíte den?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sinquinita
Ukecaná baba ;) 1714 příspěvků 05.01.17 18:29
Aktuální šestinedělky - jak trávíte den?

Ahoj holky, mám dotaz na Vás, které jste aktuálně v 6N. Mám doma měsíční holčičku, která hezky spinká, je plně kojená (mám ale pocit, že kojím non-stop) a celkově šikovná. I přesto mám pocit, že nic nestíhám. Kvůli toho počasí a toho, že je novorozenec chodíme ven max na hodinku (přípravy jsou delší než pobyt venku) a když je mráz (jako dnes) tak sedíme doma. Proto by mě zajímalo, jak trávíte celý den, jaký je váš denní režim, co všechno stihnete dělat, jestli chodíte s kočárkem ven apod. Dotaz se spíš týká maminek, které mají první dítko, protože chápu, že s dvěma a více dětmi je to zase jiné…Manžel je do večera každý den v práci a já mám každý den stejný. Pokud to tak bude až do března, než bude malá větší a budeme moct něco podnikat venku, tak mě asi doma švihne (máme 2+1, tak jsem prakticky mezi 4ma stěnama..)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 05.01.17 18:35

@Sinquinita podle toho co píšeš to zvládáš perfektně. Já měla taky první dítě spavé a měla jsem pocit, že si nemám ani kdy skočit do sprchy nebo se najíst. zpětně se strašně směju, že to vlastně byly veeelké prázdniny. Ale fakt jsi dobrá, já v šestinedělí určitě ani nestíhala zapnout internet pomalu :-D neřeš zatím žádný režim, ani se o to nepokoušej, jen se věnuj miminku a sobě. Nemusíš uklízet ani nic vymýšlet. Já si pamatuju vše až cca od 3. měsíce. Do té doby prakticky nemám žádné vzpomínky na malou…jen jedna velká šmouha z toho, jak jsem byla unavená a mimo :lol: druhá dcera je mnohem nárčnější mimino, do toho byla doma dvouletá a já měla zkouškové…a přesto jsem to zvládala líp jak poprvé

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 05.01.17 18:35

@Sinquinita schazela jsem se sjinymi maminky sice jsem kojila furt to ale delam doted nebo na prochazky s kocarem, do obchodu, zaridit co je potreba.

sara1000
Kelišová 5543 příspěvků 2 inzeráty 05.01.17 18:44

@reinkarnace
Tak ja mela pomerne narocnou dceru a tu smouhu mam skoro do jejihi roka :mrgreen:
Samozrejme trochu prehanim.Ale ten prvni rok byl sileny :lol:
Omlouvam se za OT.Ja uz mam dve deti, takze doma bordel, ja v hednom kole.Ale aspon to utika.
Pokud mohu tak zadavatelce jen poradim, at se venuje sobe, miminku a manzelovi.Na vse ostatn bude jeste spouta casu

scentini
Závislačka 3398 příspěvků 05.01.17 19:14

Dcera je dubnova. Takze jsme chodilx na provhazky, spaly a jedly :mrgreen: na ty chvile vzpominam velmi rada :P byla to havaj.

leniali
Povídálka 33 příspěvků 05.01.17 19:20

Já si ze začátku při kojení četla knížky nebo pouštěla audioknihy, jinak jsem spala, co to šlo, a chodili jsme hodně ven (klidně i 3-4 denně), ať bylo jakékoliv počasí, malá pak byla hezky vyspaná a já v pohodě;)

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 05.01.17 19:25

@annaei kojíš víc jak pětileté dítě? 8o 8o 8o a já myslela, že je to jen taková fáma a on někdo takový fakt existuje? :think:

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 05.01.17 19:26

@reinkarnace mam jeste pulrocni :D

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 05.01.17 19:27

Jinak zakladatelko, když bylo jen trochu pěkně, chodila jsem na dlouhé procházky..i tři hodiny. V létě běžně na celý den. Kojila jsem všude možně a užívala si tu volnost, že můžu celý den dělat co chci :-D

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 05.01.17 19:31
@annaei píše:
@reinkarnace mam jeste pulrocni :D

aha :lol: :lol: :lol: a já myslela, že konečně poznám někoho extrémního :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Puchatka
Kecalka 181 příspěvků 05.01.17 19:47

Ahoj, tak já mám doma 14denní miminko a zvládám vše jako dřív, ale je to strašný záhul :D Malej naštěstí pláče jen když má hlad nebo potřebuje přebalit. Jinak spí nebo kouká. Ale už lezu po čtyřech. Navíc mám málo mlíka, on není schopen to vytáhnout (vzteká se a pouští), takže má nutrilon a když spí, tak sedím a odsávám, aby měl aspoň tu trochu… takže ano, uklizeno, navařeno, odsáto, ale asi to tak dlouho nepůjde :,( ven zatím nechodíme, protože mrzne, bydlíme na horách. Jsem už celkem hotová, ale mám ochotnou mámu, která je připravená v případě krize vzít dovolenou a přijet. Krom domácnosti a prcka ale nestíhám nic :lol:

Sinquinita
Ukecaná baba ;) 1714 příspěvků 05.01.17 20:32

Holky, podstata meho „problemu“ jsou prave ty prochazky. Mit prcka v dubnu tak jsem taky venku i s novorozencem porad, pohyb miluju, nemam problem chodit. Ale v lednu mi bylo doporuceno chodit ven max na tu hodku, do mrazu vubec. Navic jsem z Ostravy, tak jeste hlidam smog… :zed:

martina.se
Hvězda diskuse 56922 příspěvků 06.01.17 07:30

@Sinquinita hele, na smog se vyprdni, Ostravský děcka jsou odolný.. my byly pořád venku, ani ta příprava mi nezabrala tolik času - nakojit, přebalit, obléknout a šupem ven. 2 h courání po běláku, pak dom na další kojení :think: jinak jsem stíhala všechno a v pohodě :think: ale je fakt, že už mám druhé, no :mrgreen:

Deneriss
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 06.01.17 16:19

Ahoj take mam mesicni holcicku me prvni dite, je moc hodna a hodne spinka. Kojim, ale 2× denne davam Nutrilon, prijde mi ze ma po mem melku hlad, takze na obed a pred spanim dostane lahvicku a je spokojena. SPi mi dokonce celou noc.
Vstavame v 6 na prvni koneni po noci a jeste ji nachvili šoupnu do postele, a pak tak v 8 už vstavame uplně. Nakrmim, převleču ji do domácího a vezmu dolů. Snažím se ji nějak zabavit, povídám ukazuju různě věci. Když spí, tak já se snažím něco dělat, peru vařím dokonce jsem i uklidila…na etapy :D
Jinak ven chodime kdyz je prijatelne pocasi, dneska jsem poprve otevrela knizku a dokonce si precetla cca 5 stranek :D
My uz byly i v obchode nakoupit potraviny, jezdim normalne autem, mala jizdu miluje. Sem tam se zastavi kamaradka se svym mimcem a byli jsme cela rodina na SIlvestra na horach za kamarady.
Ja byla nepouzitelna tak ty prvni 3-4 tydny po porodu, mela jsem nastrih ktery mi pak po tydnu od porodu znova šili no hruza, tedka už jsem uplně v pohode.

Maiiia
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 06.01.17 16:33

Já měla první uřvané, málo mlíka, takže na dokrmu a furt odstříkávala, spal snad jen hoďku v kuse aspoň jednou za den, jinak furt na rukách a pospával po pár minutách…já ani nevím, co jsem dělala, já se jen divím, že jsem to přežila. Teď mám druhé za odměnu. Spí i 4 hoďky v kuse, má trochu otočený režim, tak spolu v noci koukáme na trapné seriály, mám nohu v gipsu, tak se jen válím s mimčem na gauči, kojím (a dokrmuji a odsávám), přes den si hrajeme i se starším a celé si to strašně užívám (že je všude bordel a oběd mi vaří tchyně mě nežere :-D )Prostě už neřeším blbosti, že miminko není každý den venku neřeším, na to se neumírá (taky sem z ostravy, tekže je kolikrát zdravější být doma)a za 3 týdny, až mi sundaj sádru půjdem konečně ven společně. Neřeším, jestli se miminku dostatečně věnuji a rozvíjím jeho schopnosti, jen si užíváme přítomnosti. S tím druhým se člověk víc uklidní a neřeší :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama