Poradna o homeopatii
MUDr. Eliška Bartlová
Dostala jsem 3velké cukety.neznáte nejaký dobrý recept-chtěla bych již neco vyzkoušeného.
Hlavní jídlo,nebo nějakou buchtu či bábovku-moučník ![]()
My dělíme cukeťáky - je to stejné jako bramboráčky, ale jsou z cukety a troufám si říct, že lepší než bramboráčky!
Jinak tchýně dělá vynikající buchtu s ořechy a čokoládou, ale recept nemám
(nebrala jsem si ho, když nemám cuketu, že
). Nebo vydlabané plněné cukety - mňam!!!
""http://content.sweetim.com/sim/cpie/emoticons/00020156.gif:http://content.sweetim.com/…00020156.gif
No tak moje nejoblíběnjší jídlo z cukety je normálně osmažená v trojobale - ale vzhledem k tomu, že je to teda fakt strašně otravná práce, málokdo je to ochoten dělat taky ![]()
No ale kdyby sis to přece jen rozmyslela, tak rozkrej cuketu podélně, lžísí zní vytahej tu vnitřní dužninu se semínky a pak krej na takové ty půlměsíce cca na prst široké. Já to potom jenom hodně posypu grilovacím kořením a obalím v mouce, vajíčku a strouhance. Je to strašně dobré, milujeme to všichni, ale bohužel, jak říkám, práce otravná jak hrom…
No a buchta z cukety je taky výborná, recept mám, kdybys chtěla.
Jinak pod maso nebo jen tak na olivovém oleji okořeněnou, nejlépe krátce na grilu, ale v tomto počasí nevím nevím…
Nesmíš se bát na ni dát více koření, jinak je hodně planá a bez chuti.
Joooooooooooo, smažená, na tu jsem zapoměla!!! Tu taky miluju, ale kvůli tý práci si jí málokdy dám… ![]()
Ještě cuketa na řecký způsob - dušená cuketa s rakčaty a s balkánským sýrem a bylinkami ![]()
Delam bramboraky v pomeru cuketa:brambory 1:1 a jinak uplne stejne jako klasicky bramborak. Nekdy tam je te cukety i vic, akorat tam musi trochu vic mouky bo cuketa pusti hodne vody.
Pak delam i sekanou s cuketou - zas mlety maso upravim jak na klasickou sekanou akorat tam pridam cuketu, zas klidne pul na pul.
Nebo karbanatky, zas mlety maso napul s cuketou a do toho balim kousky nivy nebo hermelinu.
V trojobalu na kolecka se nam osvedcilo do vajicka pridat hodne cesneku a cervene papriky. Mnam. Ale je to nejpracnejsi.
Jo a jinak nas tatinek cuketu nesnasi ale kdyz ji propasuju do tech bramboraku nebo sekane nic nepozna
![]()
https://www.emimino.cz/…rankovani/2/
https://www.emimino.cz/…rankovani/2/
Za sebe přidám:
Zapečené těstoviny
500g mletého masa, 500g cuket, 200g tvrdého strouhaného sýra, 2 cibule, 4 zelené papriky, 5 větších rajčat, sůl, pepř, oregano, olej, těstoviny
Pokrájíme cibulku, dáme na větší kastrol osmahnout na tuku, na cibulce orestujeme maso, osolíme, okořeníme, dáme dusit. Očistíme papriky, rajčata a cukety, nakrájíme na malé kousky a přidáme k mletému masu. Dusíme do měkka. Zvlášť uvaříme špagety. Nastrouháme sýr, 2/3 z něj vmícháme do hotové masové směsi a promícháme se špagetami. Dáme na plech a posypeme zbylým strouhaným sýrem a zapečeme ve středně vyhřáté troubě, dokud sýr nezezlátne.
Jinak mě napadá polévka z cukety - cuketa, mrkev, cibule, podusit, rozmixovat, dochutit ![]()
Nezbývá mi než souhlasit s ostatními, buď klasicky obalená, nebo na bramboráky ![]()
Výborná cuketová buchta: 3 hrnky polohrubé mouky, 1 a čtvrt hrnku pískového cukru, 1 prášek do pečiva, 1 lžička prášku do perníku, 1 vanilkový cukr, špetka skořice, 2 hrnky nahrubo nastrouhané cukety (bez semínek!), 1 hrnek oleje, 2 vejce, 1 bílý jogurt, troška rumu, nasekané ořechy, perníkové koření, péct na 200 C asi 35 minut
Teda holky, děláte mi chutě:)Já dávám cuketu skoro do všeho.Zapečený těstoviny, rizoto, k masíčku, zapečený brambory, na špízy a pak grilovanou.Mňam…mám hlad ![]()
Ahoj, máme nejraději jako řízek, ale i zapečenou.
Játra na cibulce ,přidat tymián, pepř.Pekáč vymazat máslem a vysypat strouhankou.Prosolenou okapanou cuketu nakrájenou na půlměsíčky, poklademe pořádně dno pekáčku na to nasypeme předpřipravená kuřecí játra na cibulce -cibulkou nešetřit, já si ještě jednu nakrájím a udělám hodně do zlatova a tu nasypu ještě na játra.Pak opět pořádná vrstva cukety a nechat zapéct na 10 minut v troubě.Masox rozpustit v půl až třičtvrtě hrnku vody a polít směs .(Jde to i bez masoxu-vývar)Poté překrýt vrstvou zakysané smetany a posypat sýrem.Opět zapéct cca 20-30 minut.Sýr je zlatavě upečen. Moc nám to chutná a je toho hodně.Třeba to bude chutnat i Vám:-) Příloha-brambory.
3× cibule
1× velká cuketa
2× balení kuřecích jater(vanička)
2× zakysaná smetana
tymián, pepř
sýr podle chuti
masox nebo vývar
máslo, strouhanka
Cuketa v těstíčku: vajíčko vyšlehat s česnekem, trochou mouky a pažitkou na těstíčko. Cuketu obalit a na oleji osmažit. Mňamka.
Ještě lepší Cuketa s tvarůžkama: cuketu podélně rozříznu, vydlabu vnitřek. Tvarůžky nakrájím nadrobno a smíchám s vydlabyným vnitřkem a kmínem. Naplním cuketu a zapeču.
dušená cuketa na cibulce, s česnekem a trochou sójovky a podávaná s těstovinami, to vede u nás.
Tak sice to není jídlo k večeři, ale já letos dělala právě díky přebytku cuket, cuketovou hořčici a musím říct že je opravdu moooooooooooc dobrá, už jsem dělala druhou várku.
Dráteník
Nastrouhat cuketu na hrubém struhadle,vajíčka,polohr.mouka,nakrájený šunkový salám na kostičky,majoránka,sůl pepř apořádně zamíchat,pak vyklopit na olejem vymazaný hlubší plech a péct asi 20-30 minut do zlatova.Krájí se na vetší obdélníky.
moc moc dobré!!!
![]()
Holky jste moc hodné,tolik receptu jsem ani nečekala už se mi sbíhaj sliny.Vyzkouším bramboráčky,cuketovou buchtu.Mnoho dalších receptů vypadá také moc lákavě.Už se těším na mňamku.