Poradna o zdravém nošení dětí
Iva Gondeková
Ahoj,
byla jsem dnes s malým poprvé na cvičení s dětmi (říkadla, válení sudů, nácvik lezení atd.), ale shrnula bych to jedním slovem „fiasko“. Malý většinu času proplakal a cviky moc prováděl nechtěl. Je jasný, že toho na něj bylo moc, do té doby takhle v kolektivu nebyl (je mu 7 měsíců). Chci se zeptat, jaká je vaše zkušenost z prvních lekcí? Nevím, zda má smysl pokračovat nebo se na to vykašlat.
Díky předem
Není na to ještě malý? My jsme začali ve 14 měsících a malou to hodně baví. Už z toho má trošku rozum. ![]()
My jsme začali ve 4 měsících. Při tom prvním seznámení s kolektivem byl malý taky celý vykulený a hlavně se vždy rozbrečel kdykoliv nějaké jiné dítě zapištělo nebo brečelo. Ale to bylo jen ze začátku, pak si právě zvykl na ten kolektiv a už ho nic nerozhodilo a chodil tam moc rád. ![]()
@ziginka2016 Párkrát to ještě zkus, děti v tomhle věku jsou nevyzpytatelné, dnes se mu to nelíbilo, příště bude třeba nadšenej… Já teda s dcerou podobné aktivity začala provozovat až kolem 15měsíců, byla nadšená, ale taky spolupracovala tak na půl, což vlastně dělá i teď ve 2 letech
V 7 měsícíhc si myslím, že to dítěti nic extra nedává, je to spíš zábava pro maminky ![]()
@milwinka Ano, to pištění nebo brečení jiných dětí ho taky spolehlivě rozbrečelo. A jak dlouho si zvykal?
My zacaly kdyz mela dcera 18 mes. a prvni hodina taky byla fiasko. Postupne si zvykla a dnes je to lvice vsech krouzku
.
@ziginka2016 píše:
@milwinka Ano, to pištění nebo brečení jiných dětí ho taky spolehlivě rozbrečelo. A jak dlouho si zvykal?
Myslím že tak první tři lekce byl takový lekavý, když někdo zapištěl tak hned brečel, ale pak si na to právě v pohodě zvykl. Pak se aspoň díky tomu „otužil“, stal se víc pohodovým, jen tak něco už ho nerozhodilo (před tím se třeba bál i doma hlasitých zvuků). Pak bylo postupně vidět že se mu tam líbí čím dál víc. Chodíme do cvičení od 4měsíců až do teď (2 a třičtvrtě roku…) a myslím že i díky tomu že byl od mala zvyklý na kolektiv, tak ve školce od prvního dne začlenění bez problémů.
@ziginka2016 My jsme byli poprvé ve 3 měsísích - syn byl pravý opak - doma se mnou sám ukňouraný, mezi lidmi jako ryba ve vodě, vyklidněný, usměvavý, spokojený. Měli jsme tam kamarádku s dcerkou, která asi půl pololetí proplakala, ale pak se to začalo rychle lepšit a už kolem roku to byla velice společenská holčička. Já bych to zkusila ještě s tím, že nebudete cvičit, ale bude se u tebe v náručí jen koukat a zvykat si na prostředí. Nebo bych si našla aktivitu, kde nebude cvičit on, ale ty a bude celou dobu u tebe, třeba tanec s dítětem v šátku. Až si potom zvykne na prostředí a cizí lidi, tak začít s nějakým kroužkem pro něj. Ale taky se může stát, že se mu to nebude líbit nikdy, některé děti na to prostě nejsou.
Poprvé v roce a nadšení, ale každé dítě je jiné, dej mu čas ![]()
Já chodila poprvé s dcerou od jejich 9 měsíců do 1 roka. To jeste lezla a od prvního dne bez problémů. Deti ji nevadily, nechala se sebou cvičit, pozorovala. Ale pak kurz skončil my se přestěhovali a konecne jsme se přihlásily na dalsi uz do skupinky 18-24 mes. Od prvni lekce po čtvrtou katastrofa. Mala uz brecela v tělocvičně ze tam nechce vubec byt, nechtela si ani sednout ke me na klín do kroužku s ostatnimi, o nějakém zapojeni do her, básnicek nemohla byt řec. Sedavala jsem tedy s ni úplně bokem aby jsme jen pozorovaly. Postupem se zacala osmělovat, chodila pak se mnou az na postavené drahy a prolezacky, natahla ruce po velkém míči na kterém ji bavilo hopsát. Musim to takhle vydržet a doufat ze se sama posune kam bude chtit, nutit je nejde, prece jen uz ji budou za ctvrt roku 2 roky a potřebuje byt zvykla na dětský kolektiv… Vycitam si tu velkou pauzu mezi prvním cvičením kdy ji byl rok a ted, kdy ji bylo 18 mes.
Jde hlavne nejdriv o to aby se rozkoukal..nemuzete po nem chtit zazraky - me deti na cviceni taky nejdrive koukaji…zajimaji je hracky, deti, prostredi - prvni hodka nic moc, druha lepsi, treti uz super…a pak uz se pri rikani basnicek usmival a cvicil sam ![]()
neberte to jako soutez - ale jako socializaci, potkani s jinejma maminkama…detma fakt to chce klid - ja maminky uklidnuju at nejsou smutny a dorazi priste ze se to zlepsi ![]()
@ziginka2016 píše:
Ahoj,byla jsem dnes s malým poprvé na cvičení s dětmi (říkadla, válení sudů, nácvik lezení atd.), ale shrnula bych to jedním slovem „fiasko“. Malý většinu času proplakal a cviky moc prováděl nechtěl. Je jasný, že toho na něj bylo moc, do té doby takhle v kolektivu nebyl (je mu 7 měsíců). Chci se zeptat, jaká je vaše zkušenost z prvních lekcí? Nevím, zda má smysl pokračovat nebo se na to vykašlat.
Díky předem
Tak po první návštěvě těžko dělat nějaké závěry, ještě bych to nevzdávala. S mým synem to třeba nešlo, nebyl z toho nijak ve stresu, ale naprosto odmítal dělat cokoliv co ostatní. To mu vydrželo doted, bude mu 5. Nevydrží v žádném kroužku, nefunguje. Ve školce je úplně bez problémů, ale jakékoliv další aktivity prostě nejdou.