Cysta, nebo nádor?

Anonymní
25.5.11 15:31

Cysta nebo nádor?

Prosím o vaše rady a zkušenosti. Dnes jsem byla na preventivní prohlídce na gynekologii. Dr. mi při ultrazvuku řekl, že tam mám nález,který se mu nebílí. Může se prý jednat o cystu… Po chvilce mi řekl, že mi vezme krev, aby vyloučil možnost nádoru… Docela mě to vylekalo, řekla jsem to příteli ten mi odpověděl, že to nic určitě není. Takže asi chápete, že si o tom potřebuji s někým popovídat. Máte s cystou či nádorem někdo zkušenost??? Brali vám krev??? Dělali foto z utz? Výsledky budou až za 2 týdny, dr. jde na dovolenou. Moc vám děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6552
25.5.11 15:37

Ja mela kdysi cystu-velikost necelych 5cm. Fotku delal do dokumentace, ale odbery mi nebral. Vlastne mi rovnou rekl, ze se jedna o cystu, jen diky velikosti,pokud pri menzes nepraskne,se musi odstranit-bud propichnutim „spodem“ nebo laparem. Mne nastesti pri mesickach praskla sama.
Tak drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
683
25.5.11 16:06

Já trpím na cysty už od puberty..dokonce mě kvůli tomu dr v 21 řekl, že budu mít problémy s otěhotněním..brali i nějaké vzorky, na utz kontrolují při každé návštěvě, „uspávala“ se čípky (snad atb??), vždycky se to na nějakou dobu zklidnilo. Ve 22 jsem otěhotněla, a poté mě znovu dr opakovali, že u mě půjde otěhotnění těžko..teď jsem znovu těhu, věk nad 30 a otěhotnění na 1 pokus :mrgreen: . Neboj, určitě to nebude nic vážného :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2669
25.5.11 16:11

Bud v klidu-ja byla jednou na prohlídce-a doktor na me-vypadá to jak kdyby kolem vas prolítl -papilomavirus-ten co zpusobuje rakovinu deloznihu čipku a rekl, udeláme stery at to vyloučíme!3tydny jsem čekala a vše ok nastestí..ale vylekal me uplne zbytečne!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1672
25.5.11 16:19

Kamarádce před rokem zjistili rakovinu vaječníků. Zjístili to tak, že měla veliký cysty a i okolo tekutinu. A hlavně, měla obrovské, tvrdé břicho, jako kdyby byla v šestým měsíci těhu. A brali jí krev a hned druhý den jí řekli, že jde asi o rakovinu, ale musela na laparodkopii, aby to potvrdili. Takže buď v klidu, určitě to nic nebude :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4494
25.5.11 16:40

Ahoj, tak já mám měsíc a kousek po lps cysty - taky na ně trpím.....těď po ukončení laktace na prohlídce mi ji v lednu zjistili, krev mi brali - je to teď docela nová praxe, z krve se zjišťují tzv. tumorové markery, jejichž vysoká hodnota značí možný výskyt rakovinového bujení u CA 125 konkrétně vaječníků …je určitá norma (hodnota v normě), ale téměř vždy i při nezhoubné cystě jsou hodnoty mírně zvýšené - já měla asi 39 (norma 37). Při větším podezření se dělají kontrolní odběry a když je tam velká progrese zvýšení hodnot, tak už je to dost podezřelé
Takže buď v klidu, s největší pravděpodobností je to běžná cysta a podle její velikosti se to pak bude rešit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2669
25.5.11 16:42
korena píše:
Ahoj, tak já mám měsíc a kousek po lps cysty - taky na ně trpím.....těď po ukončení laktace na prohlídce mi ji v lednu zjistili, krev mi brali - je to teď docela nová praxe, z krve se zjišťují tzv. tomorové markery, jejichž vysoká hodnota značí možný výskyt rakovinového bujení u CA 125 konkrétně vaječníků …je určitá norma (hodnota v normě), ale téměř vždy i při nezhoubné cystě jsou hodnoty mírně zvýšené - já měla asi 39 (norma 37). Při větším podezření se dělají kontrolní odběry a když je tam velká prohrese zvýšení hodnot, tak už je to dost podezřelé.
Takže buď v klidu, s největší pravděpodobností je to běžná cysta a podle její velikosti se to pak bude rešit…

já jsem po operaci endometriozy a cyst na vaječníku a mela jsem ca 125- 44 ale fakt to byla jen endometrioza laparoskopicky vse odstranili a hotovo:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9291
25.5.11 17:51

Já měla cystu,krev mi nikdo nebral.Šla jsem do nemocnice s podezřením na slepák a ejhle ona to cysta na vaječníku 4-5 cm velká.Buď v klidu, uvidíš,že to dobře dopadne.Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1672
25.5.11 19:07
korena píše:
Ahoj, tak já mám měsíc a kousek po lps cysty - taky na ně trpím.....těď po ukončení laktace na prohlídce mi ji v lednu zjistili, krev mi brali - je to teď docela nová praxe, z krve se zjišťují tzv. tumorové markery, jejichž vysoká hodnota značí možný výskyt rakovinového bujení u CA 125 konkrétně vaječníků …je určitá norma (hodnota v normě), ale téměř vždy i při nezhoubné cystě jsou hodnoty mírně zvýšené - já měla asi 39 (norma 37). Při větším podezření se dělají kontrolní odběry a když je tam velká progrese zvýšení hodnot, tak už je to dost podezřelé
Takže buď v klidu, s největší pravděpodobností je to běžná cysta a podle její velikosti se to pak bude rešit…

Kamarádka právě měla ty tumorový márky přes 1000 :cry:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
880
25.5.11 22:05

já taky, doufám že můžu říct už jen trpěla na cysty. Vždy dělali i rozbory na nádor, ale s tím že je prostě malá pravděpodobnost.. nikdy ti nemůžou říct nic to není, ael naštěstí to prostě s největší pravděpobobností není nic :palec: Držím pěsti!!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1133
26.5.11 00:15

Měla jsem 9 cm cystu na vaječníku a při příjmu to bylo tak akutní,že mě už nepustili ani domů pro věci.Nakonec mě však operovali až po 2 dnech, prý čekali na výsledky krve právě kvůli onkomarkrům.Ale já už měla tenkrát jedno zhoubné onemocnění za sebou, tak těžko říct, jestli to byl standartní postup nebo ne. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4494
26.5.11 08:53

Tak ty krevní testy jsou nyní opravdu standartem, pokud nenarazíte zrovna na nějaké dr. lajdáka :roll: Dělají se kvůli tomu, že kdyby to náhodou vyšlo hodně vysoké, tak ten zhoubný nádor mohli řešit, co nejrychleji. Rakovina vaječníků je totiž jedna z nejzákeřnější s vysokou úmrtností, protože se to pak rozjíždí strašně rychle. Navíc tam fungují hormony, které to hned roznesou krví dál…tak proto, vidím to jako velké plus dnešní medicíny…může se díky testům podchytit případná maligní cysta dříve :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
11.6.11 22:40

Kdysi mi doktorka taky našla cystu. Odběr mi žádný nedělala. Říkala, že to necháme, jestli sama zmizí. Jenom jsem chodila častěji na prohlídky. Nějaký čas mě trápily horečky, třeba jeden, nebo dva dny. Ale za tři měsíce cysta zmizela bez léčby. Od té doby mám klid. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9879
30.1.13 11:50

Holky oživuji diskuzi. Taky mám cystu 4 cm a chtěla bych se zeptat jestli se může nějak sama vstřebat aniž by praskla? Jsem 6 m, ěsíců po CS vše jinak v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9291
30.1.13 13:25

Může a nemusí, já měla cystu 4,5 cm v průměru a ta se nevstřebala, šla jsem na laparku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat