Dá se vyhrát nad lékařem? Nad jeho rozhodnutím? Poradíte

14335
5.7.12 14:07

Dá se vyhrát nad lékařem? Nad jeho rozhodnutím?Poradíte

Ahojte holky, máme v rodině takový problém tak zkusím opravdu stručně.
Bydlíme v rodinném domku s manžlem dítětem, dole v přízemí táta 60 let, takže pomalu důchodce… Máme zahradu na ní další domek a v něm bydlí děda v sprnu 90let s babičkou červenci 85let..
Během 5 let jsme asi snad 4 vyřizovali opatrovnictví.. Formálně, protože už s nima musí!! někdo zůstat doma.. Můj tata se stará nestará jak chlap v 60, tak něco obstarám já, ale mejde to do nekonečna.. Mateřská mi končí v prosinci, chci hledat i práci, táta to samé, i když v jeho věku práci nevím, ale taky ho štve, že se nemůže ptát.. Oficiálně ani jeden to opatrovnictví nemáme. Nevím co bude, protože nám to pokaždé zamítnou, že se prý dokážou sami postarat navzájem a to už se děda sám neokoupe, neobleče- má nepohyboblivé prsty v křeči a babička ho už neunese, už s ním spadla i do vany a topili se..
Nevím, jak postupovat, protože pokaždé, dkyž je to na dobré cestě napíše obvodák - něco, že to zvládnou sami. Ale kontroly doma to uznají, ale posudek píše obvodák. Nevím, o co mu jde.. Sám musí uznat, že lidi k 90 jenom přežívají..
Nejde ani o ty peníze, spíš, aby to uznali, aby i ten táta byl s níma doma a mohl jim pomáhat, tak si práci hledat nemůže, vozí je po doktorech, tteď hlídáme babičku, má silnou alergii na včeli a takovou, že do 15 min se udusí, tak má mobil kdyby něco, hned volat rychlou…
Můj dotaz je takový.. Lze vůbec nějak napadnout rozhodnutí obvodáka, kde a jak??
Změna lékaře je nemyslitelná, jsou u něho celý život, jsme na vesnici, málo lékařů plno, museli by dojíždět bůhví kde..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
pst007
5.7.12 14:19

Dodejte posudky odborných lékařů - neurologa, ortopeda, kde se léčí, kde bude jasně napsáno, které úkony nezvládaji dle seznamu, to samé od sociálky /?/ a pokud zas nevyhoví, tak žádat revizní posudek bo jak se to jmenuje

  • Citovat
  • Upravit
8935
5.7.12 14:19

Bohužel dnes jsou pravidla dosti špatný. Našemu dědovi je 89 let. Sám se nevykoupe, má sklerozu, takže je i nebezpěčný co vymyslí. Dokáže si ohřát oběd v mikrovlnce, to je asi vše, co dokáže bez obsluhy. Maminka-jeho dcera-si žádala příspěvek o péči a byl přiznát ten nejnižšší 800,– měsíčně. Přitom děda nedojde ani na autobus, aby si zajel k lékaři-má už skoro nefunkční plíce a neudýchal by to. Takžeho vozí dcera, pro recepty jezdí také ona, vaří, pere, uklízí.
Tak si myslím, že nebude chyba v obvoďákovi, ale v tom, že ty tabulky jsou tak přísný, že se do nich tvoje babička s dědou nevejdou. Ale tím neříkám, že tabulky jsou dobrý, bohužel nejsou. Nejvyšší příspěvek má manželova teta na maminku-také 89 let, ale má uříznutou nohu, ležák, trvale na plínách, polohují jí a odskočí si od ní max. na půl hodiny do obchodu a babička už volá, kde jsou, že potřebuje otočit, najíst, napít…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13119
5.7.12 14:24

Berou oba příspěvek na bezmocnost? Jestli ne, tak si ho co nejdříve vyřiďte. Stačí razítko od dr a návštěva sociálky doma. Když je musíte mýt, nakupovat… tak by mohli dostat každý až 4tis.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
pst007
5.7.12 14:25
  • Citovat
  • Upravit
14335
5.7.12 14:26

Jako já vím, že je na toto asi divná doba.. ale je to jak zamotaný kruh..
Opravdu nevím, jak to vyřešíme, protože táta je s nima doma a na soc mu davají 1300 kč měsíčně, práci si hledat nemůže.. Já pomáhám co se dá, ale taky chci do práce a jakmile půjdu tak opravdu nevím..
Můj táta je pomalu taky důchodce :roll:
U nás to troskotá na tom, že jdou dva, aže dědu odstará babička, okoupe, učeše oholí, převlékne, ale babička je 150 cm stařenka, které se třepou ruky a děda má něco přes 180 cm, tak ho prostě neobstará..
Ale děkuju příspěvěk, že asi je to všeude stejné, bohužel nevím, jak to řešit

Příspěvek upraven 05.07.12 v 14:28

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35467
5.7.12 14:27

Muj otec si to vybehal az na druhy pokus, babicce je 95. Tata je nastesti v duchodu, ale nebydli spolu( babicka zaboha nechce), takze ji chodi kazdy den navstevovat, nosi ji jidlo, nakupy a tak. Tam to ale bylo tak, ze obvodak neco napsal, prisla socialka a babicka se vzepjala a ukazovala, jak vsechno zvlada( normalne ani nahodou, ale kdyz prijde navsteva, musi se predvest). Takze to neproslo pres socialku. Podruhe uz sama uznala, ze nebyt taty, tak to fakt sama neda a priklepli jim ten nejnizsi stupen.
Mela jsem za to, ze postup je opacny, obvodak neco napise a socialka schvali nebo ne. Ale mozna se mylim, bydlim od nich daleko a moje informace nejsou kompletni…
Jinak babicka uz si prd pamatuje, sama nikam nechodi( kdyz sla naposled, zlomila si ruku), spatne vidi a slysi a je videt, ze pomalu, ale jiste, chatra…
Jestli lze napadnout rozhodnuti obvodaka nevim, ale je to skutecne tak, ze za to muze on? Preci s vami nebydli, nemuze vedet, co presne sami zvladnou a co ne… to lepe asi posoudi ten rpacovnik, co prijde k vam domu, ne?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14335
5.7.12 14:30

Bylo nám řečeno, že pan doktor poskytl výpis z karty, podle ni prostě jsou zdraví– oni totiš nikdy k lékaři nechodili- jsou to typičtí bylinkáři..
U nás byla soc asi 4 rktá, vlastně pokaždé a průběh stejný, co zládnete a vidí člověka snad 10 min a řeknou, vyžádáme si zdravotní dokumentaci a na tom to pohoří…
Ale prostě je jim řečeno, že se sami nic…si to zapíšou a jdou..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35467
5.7.12 14:32

No tak nevim, ale moje babicka je taky vpodtstate zdrava. Bere jen nejake leky na srdce( nic zasadniho). V zivote mela jen vyndany ledvinovy kamen a operaci sedeho zakalu( v 90 letech). Ale jeji bezne neduhy vzhledem k veku uz ji omezuji pomerne hodne v normalnim sebeobstarani…
Jo, ale ten prispevek je minimlani, podle me by to za popotahovani pres revizaky apod. ani nestalo…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14335
5.7.12 14:36

Já nevím co je zdraví důchodce, ale oni mají problém ten, že nemarodily vůbec - děda, ale zůstali mu ruce v křeči, takže nechytne nic - nezapne se, neutře se na wc, nic, nezapne knoflík, ale jinak zraví..Babička ho pořád v předkonu se zády, protože měla operaci ze zády a zase neodstará dědu..
Zkoušeli jsme to aspoň na toho dědu a výsledek stejný- jsou dva..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14335
5.7.12 14:37

Holky děkuji za reakci, moc jste mě nepotěšily, asi z toho bude prd a asi budumuset doma zůstat po mateřské a prostě to nějak finančně celá rodině utáhnout.. :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
LouLou
5.7.12 14:42

Jak pomoct nevim, ale muzu jen pridat nepeknou zkusenost s nasi babickou, kde jsme zadali take na prispevek na bezmocnost, maji to nejak rozdelene na ruzne stupne podle stavu toho cloveka…strasne dlouho se nic nedelo a mesic a pul po babiccine smrti (!!!) prisel dopis na jeji jmeno plnej kecu o tom jak se bude postupovat pri schvalovani a posuzovani stavu bla bla bla bla bla…Jako kdyby snad cekali az babicka zemre aby ty penize nemuseli priklepnout. Chtelo se mi zvracet :oops: Drzim palce at to nejak vymyslite :kytka:

  • Citovat
  • Upravit
1130
5.7.12 14:55

Něco podobnýho jsem mela s tátou, je mu 58 a má alzhaimera v pokročilym stadiu, ti co zažili vědí co to obnáší, doktor prohlásil že je zdravý a vymýšlíme si ale poslal nas na vyšetření k psycholožce. nejenom že tátu psychicky vykolejila ale dokonce se mi tam rozbrečel a následky jejího vyšetření byly fatální, takže jsem hledala jinyho doktora naštestí si ho vzal doprády doktor který ho dal tak nejak dohromady (v rámci možností) a zbavení svéprávnosti, a udělaní do péče okamžitě napsal bez toho abych ho o to žádala, jenže zase obvodak… naštestí pan doktor řekl že obvodák do toho nemá co zasahovat pokud máme v ruce vyšetření odborníka, a že stejně mají ješte svoje revizní doktory. takže bych šla za specialistou…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1130
5.7.12 14:57

Zapoměla jsem dodat že otec je udělen do péče a je zbaven svéprávnosti. takže obvodáka normálně obejdi

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35467
5.7.12 14:58

No, jo, ale jakym specialistou, kdyz se nikdy s nicim nelecili? Revmatologem? to je snad jedine, co me napada… a neurologem kvuli babicce( ze nesmi dedu zvedat, kdyz je po operaci?)
Ale jak rikam, nejsem si uplne jista, ze ten pripsevek v jeho vysi za to obihani stoji…i kdyz u vas by mohla byt sance, ze by byl na oba… :nevim:

Příspěvek upraven 05.07.12 v 14:59

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty