Dá se vyjít s 21 tisíci?

Anonymní
27.1.21 23:59

Dá se vyjít s 21 tisíci???

Ahojk holky…rozhodla jsem odejít od přítele, dlouho to mezi nami nefunguje…jdu bydlet sama do najmu, budu za nej platit 15000…otázka zní dá se vyjít z měsíc s výplatou 21 000? Těch 15 je čisté za bydlení, dale zbývá zaplatit jidlo, telefon, benzin a další měsíční výdaje…zda se mi to nereálný nebo tak tak…levnější bydlení se mo sehnat nepodarilo spolubydleni vzhledem k věku nepřipadá v úvahu…brigáda snad bude ale až se trochu uklidní situace s koronou. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6393
28.1.21 00:05
@Anonymní píše:
Ahojk holky…rozhodla jsem odejít od přítele, dlouho to mezi nami nefunguje…jdu bydlet sama do najmu, budu za nej platit 15000…otázka zní dá se vyjít z měsíc s výplatou 21 000? Těch 15 je čisté za bydlení, dale zbývá zaplatit jidlo, telefon, benzin a další měsíční výdaje…zda se mi to nereálný nebo tak tak…levnější bydlení se mo sehnat nepodarilo spolubydleni vzhledem k věku nepřipadá v úvahu…brigáda snad bude ale až se trochu uklidní situace s koronou. :roll:

jde to, ale záleží jak jsi hospodárná a co všechno potřebuješ k životu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
28.1.21 00:06

Spolubydlení nepřichází v úvahu? A kolik ti je? Mně je 33, začínám právě taky nový život a plánuji stěhování do jiného města a ačkoli samozřejmě ze spolubydlení nadšená nejsem, pro začátek to nevidím jako špatnou variantu. I v tomhle věku. Jinak 15 000 je hodně vysoká cena. Pokud jsi sama, tak by ti stačila garsonka, ne? A ta 15 000 nestojí, ani v Praze ne. Kdybych měla platit 15 000 sama za nájem, brala bych to jako vyhazování peněz z okna :nevim: Makat 3/4 měsíce jen na to, abych zaplatila nájem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1874
28.1.21 00:06

To bydleni je hrozne drahe. Mit 6tis na vse, tak to nic moc. Hledala bych dal. Pro 1 osobu staci garsonka a nebo to spolubydleni. Vekovy limit tam urcite neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1991
28.1.21 00:11

15 000 je moc, jaká je to lokalita? Pokud Praha, tak máš na Prahu zase nízký příjem.. Buď menší byt, nebo změnit práci, pokud je to možné…
Mit 6000 na vše kromě bydlení je hrozně málo, možná vyjdes, ale může přijít nemoc, nenadaly výdaj a jsi v háji. A rezervu si z toho nevytvořís…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
28.1.21 00:14

Nevyjdeš, musela bys čarovat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5068
28.1.21 00:23
@Vanda 2 píše:
Nevyjdeš, musela bys čarovat :think:

Ale jo, vyjde. Spousta vysokoškoláků vyjde s menší částkou.

Ale dávat 15k za nájem garsonky při tak nízkém příjmu je blbost, i v Praze se dá sehnat lepší. A jestli jsi z Prahy, najdi si lepší práci. A jestli to není garsonka, tak nechápu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6393
28.1.21 00:30

Hele já když jsem začínala, tak jsem měla 5500,–/měsíc. Bylo to po odečtení komplet bydlení a teda i spoření a pojistky. Vyjít se s tím tenkrát dalo. Ale jídlo bylo o něco levnější než dnes, sice korunové položky, ale ono se nascita. Neplatila jsem benzín, jen litacku na MHD. Vyjít s tím šlo. Nemohla jsem si koupit všechno co jsem viděla, chtěla. Ale třeba na dovolenou v ČR jsem našetřila. Sranda to úplně nebyla, ale fajn životní zkušenost jo. To bydlení je ale docela drahé. To bys možná měla i splátku hypotéky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
28.1.21 00:33
@Limi123 píše:
Ale jo, vyjde. Spousta vysokoškoláků vyjde s menší částkou.Ale dávat 15k za nájem garsonky při tak nízkém příjmu je blbost, i v Praze se dá sehnat lepší. A jestli jsi z Prahy, najdi si lepší práci. A jestli to není garsonka, tak nechápu :-)

Píše benzín, telefon, jídlo a další výdaje. Mě to přijde nereálný. Já bych to nedokázala. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1022
28.1.21 00:36

Když se musí, tak se vyjde se vším. :nevim: Jestli to máš jako prozatímní volbu, tak asi lze (pokud oželíš benzín a nebudeš nikam chodit, ani si nic kupovat na sebe), ale není to udržitelné… Cenu bych asi úplně nekritizovala, nájmy jsou teď sice fakt dole, ale chápu, že třeba kvůli dosahu práce se člověku do levnější volby chtít nemusí… Sice pak platí OK nájem, ale zas musí být 4 hodiny denně na cestě do/z práce, a to je vyčerpávající, kór ve starším věku.

Nemůže ti pomoci rodina? Sourozenci? Potomci (když teda píšeš, že jsi stará na spolubydlení)?

Příspěvek upraven 28.01.21 v 00:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5068
28.1.21 00:36
@Vanda 2 píše:
Píše benzín, telefon jídlo a další výdaje. Mě to přijde nereálný :) Já bych to nedokázala.

Brácha teď žil z 7000 a 2 a půl dal za kolej, tedy zbývalo mu 3500. Na oblečení mu přispívali půlku rodiče a občas u nich byl na víkend.

Takže za těch 6000 by to zvládnout měla. S odřenýma ušima, nesmí se jí třeba zkazit zub nebo tak… Když se pokazí lednička, bude si ji muset sehnat někde z „daruji za odvoz“. Ale dá se. Benzín nepotřebuje, bude jezdit sockou :mrgreen: Telefon bude šetřit a dá za to třeba 200.

Ale podle mě je prostě nesmysl z 21000 platit 15000 nájem. To nechápu. To už radši ve 40 spolubddlení a žít normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
28.1.21 00:44

@Limi123 joo tak 15 nájem sama, je úplně úlet. Musí se najít levnější noo :think: Možná to zakladatelka s odřenýma ušima zvládne :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
28.1.21 04:35

No bude to hodně na těsno a dlouhodobě tě to dožene. Záleží hodně, kolik měsíčně projezdíš. Ale budeš počítat každou korunku a stranou neodložíš ani halíř. Buď bych se pokusila sehnat levnější bydlení nebo ihned našla brigádu, po koroně už budeš bez koruny..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3193
28.1.21 05:58
@Anonymní píše:
Ahojk holky…rozhodla jsem odejít od přítele, dlouho to mezi nami nefunguje…jdu bydlet sama do najmu, budu za nej platit 15000…otázka zní dá se vyjít z měsíc s výplatou 21 000? Těch 15 je čisté za bydlení, dale zbývá zaplatit jidlo, telefon, benzin a další měsíční výdaje…zda se mi to nereálný nebo tak tak…levnější bydlení se mo sehnat nepodarilo spolubydleni vzhledem k věku nepřipadá v úvahu…brigáda snad bude ale až se trochu uklidní situace s koronou. :roll:

Do toho bych teda nešla. Omezila bych, co by šlo, asi především auto.
Předpokládám, že nemáš děti, ale i tak je ti strašně málo. Hledej lepší práci a levnější podnájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2525
28.1.21 06:48

Kratkodobe se to asi da, ale z jakych penez budes auto servisovat, co kdyz se neco rozbije a bude potreba to opravit nebo koupit nove, co kdyz onemocnis a budes mesic na nemocenske? To jsou vsechno situace, ktere se ti realne mohou stat, kde na to vezmes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat