Daň z nemovitých věcí - kde?

47
4.12.19 00:15

Daň z nemovitých věcí - Kde?

Dobrý večer,

prosím Vás o rady. Odkoupili jsme 1/2 domu na mě. ( druhá 1/2 je již přítele) Chtěli jsme, aby to bylo celé naše, než do domu začneme sypat peníze. Nyní mě čeká zaplatit daň z koupě a také se přihlásit k dani z nemovitost i. Otevřela jsem formulář na internetu a málem mne kleplo :( Sama to opravdu nevyplním. Pomůže mi někdo na úřadě, když je poprosim? Mám připravenou sebou kupní smlouvu, odhad, + z katastru co přišlo teď potvrzení o vkladu. A také by mne zajímalo zda když trvalý pobyt mám v Pardubicích, ale dům se nachází v kraji Královéhradeckém, zda mi to vezmou u nás?
Jsem to ale patla :( omlouvám se, podávám poprvé v životě.
Děkuji moc za informace :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20025
4.12.19 00:19

Jdi na finanční úřad, který je příslušný dle místa bydliště. S vyplněním přiznání ti pomůžou, to v silách normálního smrtelníka opravdu není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
4.12.19 00:20

Dan z koupe asi myslis dan z nabyti ne? Na netu je milion vzorku, podat muzes kdekoliv na urade, my to resili v lete a nejak slozite nam to neprislo, a kdyz tam neco chybelo tak to manzel vyresil s pani na miste, pokud si nejsi jista tak pani predem zavolej at si na tebe necha 20minut :) vlastnit budete na pul nebo dohromady? To je tam pak take potreba uvest

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47

@Janli děkuji za uklidnění. Zrovna se tam ráno chystám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415

@Janli muze na jakykoliv urad, nemusi byt kde ma trvaly ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
4.12.19 00:24

Ano omlouvám se, mám v těch daních už guláš, jak tu fo toho koukám od 20h. Potřebuji zaplatit daň za koupi 1/2 domu a přihlásit se k dani za tu nemovitost.
Každý máme nyní 1/2. Přítel zdědil svojí 1/2 před několika roky a ja druhou 1/2 odkoupila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3515
4.12.19 00:25

Já bych neřekla, že jsem zvlášť schopná na tenhle typ formulářů, ale pokud jde o přiznání k dani z nemovitosti, tak to jde s internetem (zejm. nahlížení do katastru) snadno. Dvacet minut práce, a to jsem to dělala poprvé v životě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
4.12.19 00:32

Zkus si to alespon predvyplnit na netu, at tam pak nestravis zbytecne hodinu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
4.12.19 01:17

?

Daň z nabytí nemovitosti / daž nemovitostí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6791
4.12.19 06:17

U nemovitostí se podává přiznání podle toho, kde se nemovitost nachází, nikoli podle bydliště. Co se týká daně z nabytí, pokud máš znalecký posudek, je to jednoduché k vyplnění. Pokud nemáš, je potřeba určit směrnou hodnotu a k tomu je potřeba vědět spoustu podrobností o té nemovitosti. Zkus si najít přílohu ke směrné hodnotě a nachystat si aspoň tu. Přiznání můžeš sice podat na akémkoli úřadě, ale pochybuju, že zrovna s nabytím nemovitosti v KH bude chtít pomáhat paní v Pardubicích. Jela bych na ten FÚ, kam spadáš. Podobné je to u daně z nemovitostí, ta se podává až v roce 2020, do konce ledna. Na stránkách FS daňovém portále zadáš katastrální území a parcelu + plochu a formulář si koeficienty natáhne sám a vše si dopočítá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76178
4.12.19 06:54
@Janli píše:
Jdi na finanční úřad, který je příslušný dle místa bydliště. S vyplněním přiznání ti pomůžou, to v silách normálního smrtelníka opravdu není.

Pak ale normalniho smrtelnika povazujes za pekneho omezence, s elektronickými formulari na tom neni nic extra sloziteho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
4.12.19 06:59

Dan z nemovitosti ( tu kazdorocni ) ale bude platit jen jeden z vas, tu urad nerozpocitava mezi podilniky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76178
4.12.19 07:31
@llida píše:
Dan z nemovitosti ( tu kazdorocni ) ale bude platit jen jeden z vas, tu urad nerozpocitava mezi podilniky…

To záleží na jejich dohode a na tom jak podaji priznani k dani. Jde i kazdy priznat svoji cast.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat