Problémy na katastru

Anonymní
29.11.19 09:30

Průser na katastru

Zdravím všechny, kdo by mi dokázal nějak poradit. Od Babičky jsem koupila pozemek, nějak sem to neřešila, je to přece v rodině. Vím, že je blbost. Já to pořád odkladala a už jsou to skoro dva roky co ho mám neprepsany :nevim: příští týden se tam chystám, nevíte co mě čeká? A co pak financaku?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
422
29.11.19 09:38

Tak hlavně to není tvoje, když to nemáš na katastru. Možná budou chtít novou smlouvu, nevím, jestli to zapíší podle dva roky staré. A finančák nic, až to bude tvoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2944
29.11.19 09:51

No tak hlavne sis mohla pekne zavarit, kdyby babicka zemrela. Takze radim urychlene valit na katastr a doresit to, protoze technicky vzato ten pozemek stale neni tvuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 09:54

@Ernais ano to pravé vím, ale bojím se nějaké velké pokuty z katastru

• Citovat
  • Nahlásit
20773
29.11.19 09:54

Doneseš tam smlouvu s ověřenými podpisy a návrh na vklad a oni ti ho zapíšou. Jen do té doby nesmí babi zemřít, jinak to budeš mít celkem komplikovaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
422
29.11.19 09:56
@Anonymní píše:
@Ernais ano to pravé vím, ale bojím se nějaké velké pokuty z katastru

Katastr fakt pokuty za tohle nedává, je to jen tvoje věc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2944
29.11.19 09:57

Nemyslim si, ze dostanes nejakou pokutu, proc taky? Pokud te desi stare datum smlouvy, tak si s babickou sepiste novou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7689
29.11.19 10:01

Hele jim je to jedno, žes tam tu smlouvu nevložila, to je čistě tvůj problém, že ten majetek vlastně není tvůj :nevim: Jestli bude staré datum problém, to nedokážu říct, ale tak vytisknout to znovu s aktuálním datem je to nejmenší, akorát to budeš muset znovu všechno ověřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 10:07

My jsme po kolaudaci taky nemeli dva roky casu… na katastru jim to bylo uplne jedno. A financak jsme podali zmenu taky za potom, rozdil na dani asi 200 tak snad nam neprijde jednou 400 nedoplatek:-) ja tedy mela pripravenou vymluvu, ze kdyz to overovali geodeti a je tam i razitko, tak, jsem myslela, ze uz to vyridili…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 10:23

A myslíte že není průser napsat smlouvu novou? S jiným datem? Mám na tom i hypotéku 😐

• Citovat
  • Nahlásit
104
29.11.19 10:31
@Anonymní píše:
A myslíte že není průser napsat smlouvu novou? S jiným datem? Mám na tom i hypotéku 😐

Hypotéku? A to banka nechtěla doložit, že jsi v katastru vlastníkem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1412
29.11.19 10:40

Máš hypotéku? Bez zástavního práva a vyznačené plomby na katastru ti nikdo hypotéku nedá. Asi si pleteš úvěr s hypotékou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2944
29.11.19 11:13

Teda uprimne zasnu, ze jsi dokazala 2 roky klidne spat s tim, ze splacis pujcku na neco, co vubec neni tvoje. Na druhou stranu mas opravdu velike stesti, ze se s babi za ty dva roky nic nestalo. Proste vem vsechny papiry co mas (navrh na vklad jste sepsaly?) a padej na katastr. Ja bych sla uz dnes, pokud maji uredni hodiny, jinak hned v pondeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.19 11:13

@ančapepča @ančapepča no je to úvěr ze stavebního spoření. A zatím nic doložit nechtěli :/

• Citovat
  • Nahlásit
76778
29.11.19 12:35

Proste tam dojdi s temi smlouvami, co mas. Nic se nedeje, dokud je babicka nazivu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat