Daně 2020

2209
6.3.20 09:21

Daně 2020

Holky prosím je tu nějaká účetní? Pracuju v malé firmě, od konce prosince jsem doma na rizikovém těhotenství. Naše účetní nám daně nezpracuje a už od ledna je teda uhanim o ten papír na vyúčtování daní… Dnes už sem volala přímo účetní a je prý nemocná ale že jim to posílala, vedoucí mi tvrdí že nic nemá… Já je budu v pondělí znovu bombardovat, musím to dát známé, která mi to vypracuje, do 14.3 ať má na to taky čas… Kdybych to ale neměla, dá se to udělat jinak? Třeba odevzdat později nebo tak? :zed: Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2373
6.3.20 09:24

Stačí do konce března. Jinak to udělat nejde, potřebuješ od nich potvrzení zdan. prijmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6046
6.3.20 10:02

Pokud nemáš povinnost podat daňové přiznání, pak máš čas 3 roky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2209
6.3.20 10:52

@Hanula1212 Fakt? O tom jsem nevěděla, díky ;) Povinnost asi nemám, jsem zaměstnanec, dělám to kvůli vrácení daní. Takže kdyby mi to vystavila pozdě, stačí to klidně během roku jo? Já z toho měla nervy :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6046
6.3.20 10:59

@cucik14 klidně za půl roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.20 19:49

Nechci zakládat novou diskuzi, prosím je tu někdo kdo se vyzná v účetnictví a je ochotný poskytnout mi radu ohledně daně, když jsem vyplácená na vedlejší příjem provizním systémem, ale nemám živnostenský list? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
6046
10.3.20 19:59
@Anonymní píše:
Nechci zakládat novou diskuzi, prosím je tu někdo kdo se vyzná v účetnictví a je ochotný poskytnout mi radu ohledně daně, když jsem vyplácená na vedlejší příjem provizním systémem, ale nemám živnostenský list? Děkuji

Tak se ptej, co je to za provize?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.20 20:08

@Hanula1212
Dělám spotřebitelské úvěry pro nebankovní společnost a jsem vyplácená provizemi, ale nemám živnostenský list, bylo mi řečeno od firmy že k tomu není třeba a když jsem udělala zkoušky u čnb, tak prý ta certifikace má hodnotu živnostenského listu, takže prý patřím pod banku a ne pod finanční úřad, ale teď nevím jak s daněmi, konkrétně s odvody za zdravotní a sociální pojištění, jak to je když nemám živnost?

• Nahlásit
  • Citovat
6046
10.3.20 20:18

ANo, pokud poskytuješ úvěry, toto nespadá pod živnostenský zákon, takže není potřeba ŽL. Co se týká daní a odvodů ZP a SP, jde o klasické podnikání a postupuješ úplně stejně jako každý jiný podnikatel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.20 20:24

Hezké já se v tom vůbec neorientuju a jak postupovat teď když jsem neplatila zálohy za zdrav a soc.poj? Já jsem ještě klasicky zaměstnaná tohle mám jak vedlejší příjem, ale teď nevím co s tím? Na daních jsem na nule, byla jsem do srpna na RD, uplatnila jsem tedy slevu na sebe a na dítě, ale jak s pojištěním?

• Nahlásit
  • Citovat
6046
10.3.20 20:30

Tak pokud jsi zaměstnaná, pak zálohy platit nemusíš. Pro další rok uvidíš, jak ta socka vyjde. V každém případě se obrať na nějakou účetní, která ti vše zpracuje. Bez znalosti konkrétních informací se nedá správně odpovědět

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.20 20:34

@Hanula1212 já jsem s tím právě šla k účetní a ta mi to hodila na hlavu, s tím že jsem měla mít živnost a že si to na triko nevezme, sama tomu nerozumím, tak nevím co mám dělat, poslední co bych chtěla, abych měla průšvih.
Zaměstnaná jsem, do září jsem byla na RD, od října jsem zaměstnaná na HPP a k tomu na vedlejší činnost dělám obchodního zástupce.
Takže je to takto v pořádku? Podám daňové přiznání bez pojištění? Děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
6046
10.3.20 20:45

Takto to není. Musíš podat jak daňové přiznání, tak přehledy pro socku a zdravku. Pokud opravdu bylo podnikání jako vedlejší, pak nebyla povinnost platit zálohy. Ale doplatek na zdravku bude, u socky závisí na výši daňového základu. A tu vedlejší činnost jsi zahájila až v tom říjnu? Zkus najít jinou účetní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.20 20:49

@Hanula1212 nene vedlejší činnost už mám rok, dostala jsem akorát přehled ročního příjmu, ten jsem odevzdala účetní s ostatními papíry, daně jsem na nule ale netuším co s tím ostatním, jsem z toho hotová, poslední co bych potřebovala je mít nějaký průšvih na finančním úřadě

• Nahlásit
  • Citovat
6046
10.3.20 21:05

No sociální řešíš na OSSZ zdravotní na své zdravotní pojišťovně. Nikoli na FÚ. Tam jen daňové přiznání. A na té socce a zdravce jsi byla nahlášená jako OSVČ? A celý rok 2019 jsi byla na RD, pobírala jsi rodičovský příspěvek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama