Daně a prodloužení

Anonymní
22.3.20 16:52

Daně a prodloužení

Zdravím!
Prosím Vás je momentálně podání daňového přiznání prodloužené?
Mám velký problém s bývalým zaměstnavatelem. Nemám od neho zadne papiry jako evidence duch. pojisteni, výplatní pásky, zapoctak apod. Stale to z neho taham a marne..Momentalne jsem bez práce. Jak prosím postupovat? :(
Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

440
22.3.20 16:53

Nejsem si jistá, ale mám pocit, že pokud nějaké posunutí nastane, tak pouze na úhradu daní, ne na podání daňového přiznání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
22.3.20 17:09

Já to pochopila tak, že i na podání…sama toho využiju. Že aby nebyly fronty na finančáku v týhle době.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1538
22.3.20 17:19

@Anik pro nekoho je to odsunuty, ale je nejasny pro koho, tak ho ted moje ucetni radsi odesle. Pry to jde poslat postou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8485
22.3.20 17:28

@peta1003 Posílám to poštou každý rok a nikdy problém nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27
22.3.20 17:31

Přiznání se má podat do 1.4. Ale díky momentální situaci ho můžeš podat až do 1.7. a nebudou ti počítat žádné sankce.
https://www.ctidoma.cz/…-pravnickych

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.20 17:36

Holky, prosím info, tou poštou poslat na místně příslušný finanční úřad a vložit všechny papíry, co k tomu mám? posíláte doporučené?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70585
22.3.20 17:47
@mischelinka píše:
Holky, prosím info, tou poštou poslat na místně příslušný finanční úřad a vložit všechny papíry, co k tomu mám? posíláte doporučené?

Uprimne, jestli mam jit na postu nebo na financak, to uz mi prijde prast jak uhod :think: A sverit to poste obyc dopisem, to fakt radeji ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9810
22.3.20 17:50
@Vercsi148 píše:
Nejsem si jistá, ale mám pocit, že pokud nějaké posunutí nastane, tak pouze na úhradu daní, ne na podání daňového přiznání…

i na podání, respektive jinak, do konce června nebudou žádné sankce za pozdní podání. Takže stále platí, že se to má podat teď, nepodá-li se, nabíhají sankce, ale ty budou odpuštěny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9810
22.3.20 17:51

A vy nemáte datové schránky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70585
22.3.20 17:55
@Šáruší píše:

Ne, nemam, nechci ji. Nechci mit povinnosti navic, ktere se k jejimu vlastnictví vážou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
22.3.20 18:07
@Šáruší píše:

Já už jsem uvažovala, že si ji zřídím, ale nejsem si jistá, jak je to s posíláním příloh, když chci poslat něco, co mám v papírové formě. Nevíš náhodou, jestli stačí normálně doma naskenovat a nebo s tím musím letět někam, kde mi to jakoby ověří? Používala jsem DS v práci a docela hodně, výrazně nám to šetřilo především peníze za poštovné, místo posílání obálek s dodejkou s červeným nebo modrým pruhem. Komunikovali jsme hlavě s exekutory, ale i institucemi jako finančák, městské úřady, zdravotní pojišťovny, sociálka… a vše jsem jen obyčejně skenovala v kanceláři, úředně ověřené byly jen ty papírové dokumenty. Nikdy s tím nebyl problém, ale nevím, jestli se to za ty roky třeba nějak nezměnilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6016
22.3.20 18:09

Tak já datovku mám, ale plnou moc asi jen od 10 klientů. Zbytek (asi 50) musím podávat papírově. Pokud bych šla s 50 přiznáníma na FÚ, asi nebudou rádi ani na podatelně ani ostatní lidi. Takže kdo nepotřebuje podat teď nebo třeba potřebuje razítko kvůli hypo nebo úvěru, nechám až se situace uklidní a ostatní posílám poštou. Stejně tak přehledy soc a zdrav.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6016
22.3.20 18:10
@peta1003 píše:
@Anik pro nekoho je to odsunuty, ale je nejasny pro koho, tak ho ted moje ucetni radsi odesle. Pry to jde poslat postou

Už je to jasný. Účetní ať si přečte Finanční zpravodaj 4/2020.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6016
22.3.20 18:11
@Anonymní píše:
Zdravím!
Prosím Vás je momentálně podání daňového přiznání prodloužené?
Mám velký problém s bývalým zaměstnavatelem. Nemám od neho zadne papiry jako evidence duch. pojisteni, výplatní pásky, zapoctak apod. Stale to z neho taham a marne..Momentalne jsem bez práce. Jak prosím postupovat? :(
Dekuji

Pokud jsi měla celou dobu podepsané prohlášení a nemáš jiné příjmy, nemáš povinnost podávat přiznání a máš na podání 3 roky. Takže se to z něj pokus vyrazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama