Daně promeškání

666
21.3.17 06:57

Daně promeškání

Ooops mám asi větší problém..minulý rok jsem byla od ledna na nemocenské, v dubnu nastupovala na mateřskou…brala jsem to tak, že když jsem na rodičáku, tak nemusím odevzdávat daňové přiznání, ale neuvědomila jsem si, že tam byla ještě ta nemocenská. Normálně jsem byla zaměstnaná, daně nám dělala účetní a o nic jsem se nestarala. Co teď? Omlouvám se pro někoho asi prkotina, ale já fakt netuším :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

19068
21.3.17 07:04

Tak to daňové přiznání podej a máš to, ne? Podává se do konce března.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
241
21.3.17 07:06

Pokud jste měla jen nedaňové příjmy ( nemocenská a mateřská ) nemusíte nic vyúčtovávat. Pokud jste čerpala po mateřské dovolenou a platila jste nějakou daň, pak by vám ji při vyúčtování vrátili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
666
21.3.17 07:15

@jana9020 Díky za reakci. Dovolenou jsem nečerpala, tu mi proplatili. V tomto případě, bych měla podávat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5740
21.3.17 07:34

@Giann Dovolená se neproplácí, ale čerpá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
241
21.3.17 08:23

@Giann pokud je na výplatním pásku stržená daň, tak ji při podaném přiznání vrátí, pokud žádnou daň nestrhli není co nárokovat a je zbytečné přiznání podávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14960
21.3.17 09:10

@Giann předpokládám, že se bavíme o roku 2016. Dle mě, je potřeba podat daňové přiznání i přes to, že žena byla na mateřské, tj. měla mateřskou. Pokud měla jen rodičovskou, tak ne. Ale třeba pokud zaměstnavatel proplatil dovolenou, tj. dostala jste peníze a vyplatnici, tak by jste měla podat daňové přiznání. A k tomu ještě pozdě není, jen je potřeba reagovat rychle. Kontaktuj účetní u zaměstnavatele a domluv se s ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
21.3.17 09:49
@elen-ka píše:
@Giann předpokládám, že se bavíme o roku 2016. Dle mě, je potřeba podat daňové přiznání i přes to, že žena byla na mateřské, tj. měla mateřskou. Pokud měla jen rodičovskou, tak ne. Ale třeba pokud zaměstnavatel proplatil dovolenou, tj. dostala jste peníze a vyplatnici, tak by jste měla podat daňové přiznání. A k tomu ještě pozdě není, jen je potřeba reagovat rychle. Kontaktuj účetní u zaměstnavatele a domluv se s ní.

Povinnost tam určitě není. Paní splnila své závazky vůči státu tím, že platila zálohu na daň (z té dovolené po MD). Pokud si DP podá, tak jí vrátí to co zaplatila na zálohách. Pokud neudělá nic, tak se nic neděje, akorát jí nic nevrátí.
Koukněte se na výplatní pásky, jestli jste vůbec nějakou daň zaplatila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama