Daně u zaměstnance

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
153
7.1.22 15:59

Daně u zaměstnance

Dobrý den, ženy uměl by mi někdo poradit jak je to s podanim daní když je chlap zaměstnaný? on byl OSVČ a od loňského léta je zaměstnaný dneska mu bylo řečeno že si daně maji udělat samy že to firemní účetní nedělá tak by mě zajímalo jak to je zda třeba na daních i něco může dobírat? jako OSVČ to tak měl že dobíral.. máme dve malé děti a já jsem na RP.
Díky moc :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
80441
7.1.22 16:22

@Lili2323 No, udělá si je úplně stejně, jako vždycky, akorát na příjmy z práce dostane od zaměstnavatele papír, ze kterého to opíše. A jinak tedy pokud byl ještě část loňského roku OSVČ, tak mu zaměstnavatel nemůže zúčtování daní udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2908
7.1.22 16:45
@j.a.n.i1 píše:
@Lili2323 No, udělá si je úplně stejně, jako vždycky, akorát na příjmy z práce dostane od zaměstnavatele papír, ze kterého to opíše. A jinak tedy pokud byl ještě část loňského roku OSVČ, tak mu zaměstnavatel nemůže zúčtování daní udělat.

Jen dodám k tomu přeplatku. Pokud z loňského přiznání vyšla povinnost platit zálohy na daň na letošní rok a on tu zálohu/hy zaplatil, tak je velmi pravděpodobné (děti, manželka bez příjmů), že tam přeplatek bude. Pokud to neplatil, tak samozřejmě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
153
7.1.22 17:48

@carsa to vůbec nevím zda něco takového vzniklo ale řekla bych že ne klasicky jen soc a zdr. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat