Daňové přiznání - jak na to

180
18.2.20 13:45

Daňové o přiznání

Ahojte, jsem od listopadu na nemocenské a prošvihla jsem v práci podepisování daní, takže to asi zbývá na mě a já takovým věcem vůbec nerozumím. Zvládnu vyplnit asi jen osobní údaje. Dá se někam zajít, kde to za mě vyplní a pomůžou mi, nebo to musím doma zvládnout sama třeba podle nějakého návodu na internetu? Zkoušela jsem to vyplnit on-line, ale neznám ty částky co tam po mě chtějí typu celkový hrubý příjem, celková sražená záloha na daň a tak dále. To seženu u zaměstnavatele? Pokud ano co teda od nej všechno budu potřebovat ať tam nechodím několikrát? Předem děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2382
18.2.20 13:51

Potrebujes potvrzeni zdanitelnych příjmu od zamestnavatele. Můžeš zkusit zajít na financak, pokud tam bude někdo ochotný tak ti s tím poradí. Nebo si to nechat udělat od nějaké účetní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12863
18.2.20 14:02

@dena262 Nebála bych se toho. DP si podávám sama už léta. Od zaměstnavatele potřebuješ potvrzení zdanitelných příjmů. Pokud máš nějaká životní pojištění, úroky na hypo,, penzijko aj. To, co se dá odečíst. Ale k tomu většinou chodí papír poštou nebo mailem.

A potom to naházíš na daňové portálu do EPO. U všeho jsou vysvětlivky a kolonky.

Pokud úplně nevíš, tak zkus oslovit nějakou účetní. Případně dojít na Fú, co nejdřív a zkusit, jestli by ti pomohli. Většinou to jde, když tam přijdeš ve vhodnou dobu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
870
18.2.20 14:38

Daně se tuším podepisují do 15.2.,ale pokud je rozumná mzdová účetní, tak to zkusí nějak udělat. Zkus se v práci zeptat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
18.2.20 14:48
@Saarka_O píše:
Daně se tuším podepisují do 15.2.,ale pokud je rozumná mzdová účetní, tak to zkusí nějak udělat. Zkus se v práci zeptat.

Zítra si tam zavolám a zeptám se, ale pokud už to nepůjde tak na to poslat si to sama mám ještě nějaký čas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
180
18.2.20 14:50

@JancaS84 @P4ja Děkuji moc. Zavolala jsem nějaké účetní a pomůže mi s tím pokud si s tím opravdu nebudu vědět rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2382
18.2.20 15:16

Jj do konce března máš ještě čas si udělat přiznání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6047
18.2.20 17:45
@dena262 píše:
Zítra si tam zavolám a zeptám se, ale pokud už to nepůjde tak na to poslat si to sama mám ještě nějaký čas?

Pokud nemáš povinnost podat přiznání, pak na to máš 3 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.2.20 10:45

Stačí říct účetní, že chcete „ten papír k daňovému“ a ona bude vědět, co vám má dát :D na internetu jsou i interaktivní formuláře, i přímo na stránkách fin. úřadu. Stačí to trošku prostudovat, není to nic tezkeho. Zvlášť pokud máte jen jedno zaměstnání, žádné podnikání ani nějaké snížení základu daně, tak je to fakt pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.3.20 10:35

Dotaz zn. urgentní

Dobrý den, jsem babička, kterou dcera na rodičovské dovolené požádala o pomoc. Založila si v roce 2018 živnost nákup - prodej zboží a potřebuje vést účetnictví. Kdysi jsem účtovala, ale teď je vše nové a jiné. Teď je nejdůležitější přiznání daně. Prosím, poraďte, abych to vše mohla srovnat. Děkuji. babča Simča :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6047
3.3.20 11:41

@Simča9 já mám jedinou radu - najděte si účetní. Nevím, jak dlouho nejste v oboru, ale co se týká změn zákonů a postupů, každý rok je to jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 16:07

Odběr krve

Dobrý den, poradí mi někdo?
Darovala jsem 2× v roce 2019 krev a nevim kam to mam ve formulari zapsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6047
6.3.20 17:20
@janina00 píše:
Dobrý den, poradí mi někdo?
Darovala jsem 2× v roce 2019 krev a nevim kam to mam ve formulari zapsat.

R. 46 v klasickém přiznání, ř. 25 ve zkráceném.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.3.20 18:15
@Hanula1212 píše:
R. 46 v klasickém přiznání, ř. 25 ve zkráceném.

Dekuji! takze pridat k ostatnim darum castku 6000,–Kč. Je to tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6047
6.3.20 19:02

@janina00 přesně tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu