Daňové přiznání 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nothingn
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 14.01.19 12:08
Daňové přiznání 2018

Dobrý den, prosím o radu. Rok 2018 jsem začala na MD, potom mi proplatili dovolenou a nastoupila jsem na RD. Musim si dělat daňové přiznání? A jake budu potřebovat podklady? ( z prace potvrzeni o příjmech, potvrzení o MD?).

Reakce:
Helca83
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 14.01.19 12:48

Ne, to by snad měla/mohla zvládnout mzdovka u Tebe v práci (jeslti jsi teda předtím nebyla OSVČ) :mavam:

Hanula1212
Kelišová 5316 příspěvků 14.01.19 15:41

Tak mzdovka přiznání nedělá. Mzdovka může maximálně provést roční zúčtování, pokud ji o to do 15.2. požádáš. POdepsala jsi prohlášení k dani na začátku 2018? Byla sražena nějaká daň z té čerpané dovolené?

nothingn
Ukecaná baba ;) 1945 příspěvků 14.01.19 16:54

@Hanula1212 : cast roku mam podepsany a z toho byla cast i dovolena (mela jsem nastoupit na dohodu na brigadu a nastoupila jsem az ted od ledna , nekam jinam).Komunikace s firmou trosku vazne. Tak jevim, zda to budou chtit udelat.

Hanula1212
Kelišová 5316 příspěvků 14.01.19 16:59

A byla z toho příjmu za dovo sražena nějaká daň? Část roku máš podepsaný? Tzn. ty jsi ten podpis rušila? Pokud nebyl žádný příjem při nepodepsaném prohlášení, nebyl žádný jiný příjem kromě té dovo (žádné podnikání, pronájem apod.) pak nejsi povinna podávat přiznání. Druhá otázka je, zda byla z té dovolené sražena nějaká daň. Pokud ano, mohli by ti ji vrátit. A to buď v ročním zúčtování nebo v daň. přiznání.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 08:32

Dobry den,chtěla bych poradit.
Od 1.ledna do 26.7.jsem byla na ÚP. Od 27.7. jiz zamestnana.
Příjem 3100,a pote 5×16000 kc v čistém.
Mam dve deti,danovy bonus jsem neuplatnovala ve vyplate.
Mohu si odecist deti po cely rok? Vim,ze tam je nejaka hranice pro uplatneni.
Moc dekuji za odpoved. Nevyznam se v tom. Nas ucetni si bere penize kdyz chcete udelat priznani a mate deti.

Prosim anonym. Citlive tema. Dekuji

Hanula1212
Kelišová 5316 příspěvků 16.01.19 11:11

Pro bonus na děti musí být příjem 73200,– hrubého/rok. To vyjde. Tak si nenechávejte udělat přiznání, ale požádejte o provedení ročního zúčtování za rok 2018.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Pravý důvod rozchodu Elišky Bučkové s Jakubem Vágnerem? Expresu řekla, jak to bylo

Dlouho se spekulovalo o tom, co bylo příčinou náhlého rozchodu modelky Elišky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >