Účtování stravenek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.19 14:17
Účtování stravenek

Narazila jsem na netu na dotaz a slyšela jsem to poprvé. Poradíte nekdo, jak to je?
45 % provize a DPH je danove neuznatelne. Jak správně zaúčtovat DPH, aby bylo zřejmé, co je uznatelné a co neuznatelné? O neuznatelné neni možné snizit odvod DPH.

Jak účtujete stravenky? Rozuctovavate provizi na uznatelné a neuznatelné každý měsíc nebo jednou za rok to preuctujete?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
histep
Kelišová 5187 příspěvků 11.01.19 14:57

Ano, je to tak, účtuji rovnou z faktury při pořízení stravenek. 55% základu daně (provize) jde do daňových nákladů, 55% DPH uplatním k odpočtu a 45% základu daně + DPH účtuji společně jako nedaňový náklad.
Tu část DPH (45%) vůbec neúčtuješ na 343, ale do těch nedaňových nákladů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 07:58

@histep Děkuji. Ptala jsem se více lidí a nikdo to takhle nedělá. Všichni DPH účtují z celé provize. Přeúčtování části nedanove provize zaúčtují na konci roku. :nevim: Kde hledat odpovědi na takové otazky?

histep
Kelišová 5187 příspěvků 12.01.19 09:59

Pokud u nejakeho nakladu tvrdis (uctujes), ze je nedanovy, nemuzes si z nej uplatnit odpocet DPH.

Nevim, kterych vice lidi jsi se ptala, ale danovi poradci to asi nebyli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 11:36

@histep Účetní a daňové poradkyně (ztratila jsem iluze, že vše ví správně). Na internetu jsem k tomu hledala účtování a tam dají vždy čelo částku DPH na 343.

Hanula1212
Kelišová 5619 příspěvků 12.01.19 12:33

No já taky na netu čtu oba názory. Jinak já pokud něco nevím, hledám v diskuzi na www.business.center.cz tam je dost odborníků. A nebo v odborné skupině na facebooku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 16:59

@Hanula1212 Ale co je teda správně. A jak to děláš ty? V jaké skupině na fb? Byla jsem v jedné a na něco se ptala, ale nikdo mi neodpověděl.

Hanula1212
Kelišová 5619 příspěvků 13.01.19 08:15
@Anonymní píše:
@Hanula1212 Ale co je teda správně. A jak to děláš ty? V jaké skupině na fb? Byla jsem v jedné a na něco se ptala, ale nikdo mi neodpověděl.

Já právě stravenky nedělám, máme samé řidiče, kde počítám cesťáky. Ale už se o tom taky uvažovalo, proto jsem se o to předběžně zajímala a hledala na netu + pročítám pravidelně tu diskuzi na businessu. Jinak na facebooku jsem ve skupině Účetnictví a daňová evidence- výměna zkušeností pro daňové poradce a účetní. Je to jen pro účetní a daň. pporadce. Ještě se zkusím podívat do Abecedy mzdové účetní od Anagu, jak to je tam, ale tu mám v kanclu, takže až zítra.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.19 10:47
@Hanula1212 píše:
Já právě stravenky nedělám, máme samé řidiče, kde počítám cesťáky. Ale už se o tom taky uvažovalo, proto jsem se o to předběžně zajímala a hledala na netu + pročítám pravidelně tu diskuzi na businessu. Jinak na facebooku jsem ve skupině Účetnictví a daňová evidence- výměna zkušeností pro daňové poradce a účetní. Je to jen pro účetní a daň. pporadce. Ještě se zkusím podívat do Abecedy mzdové účetní od Anagu, jak to je tam, ale tu mám v kanclu, takže až zítra.

Děkuji. U nás se to dělá tak, jak se to vždycky dělalo. Na internetu jsem to hledala a vždy to bylo stejně - DPH celé - bylo to tam rozpocitane i s castkama.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 11:24
@Hanula1212 píše:
Já právě stravenky nedělám, máme samé řidiče, kde počítám cesťáky. Ale už se o tom taky uvažovalo, proto jsem se o to předběžně zajímala a hledala na netu + pročítám pravidelně tu diskuzi na businessu. Jinak na facebooku jsem ve skupině Účetnictví a daňová evidence- výměna zkušeností pro daňové poradce a účetní. Je to jen pro účetní a daň. pporadce. Ještě se zkusím podívat do Abecedy mzdové účetní od Anagu, jak to je tam, ale tu mám v kanclu, takže až zítra.

Podívala ses? Zatím jsem se nic nového nikde nedozvěděla, jen to, že to nikdo nikdy neřešil a celé DPH dají do přiznání.

Hanula1212
Kelišová 5619 příspěvků 16.01.19 11:31

Jejda, já zapomněla :oops: jdu na to.

Hanula1212
Kelišová 5619 příspěvků 16.01.19 11:46

Tak v té Abecedě k tomu není vůůbec nic.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 15:19

@Hanula1212 To je škoda. Já byla odkázána na Verlag a tam DPH vůbec neřeší a odpočítají si celé.

AV
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 16.01.19 20:23

DPH z provize nárokovat cele, to nemá s tím že 45% je nedaňový náklad nic společného. To je stejne jako když uzivaš daňový paušál na auto, benzin uplatňuješ nedaňově ale DPH si můžeš nárokovat když vedeš knihu jízd. Je tedy hloupost co tu psal někdo výš ze pokud vedeš něco jako nedanovy náklad nemůžeš uplatňovat DPH..v určitých případech to jde provize ze stravenek tam patří …odkaz nemám .. Daňový poradce i ucetni ti to potvrdili správně . Me to potvrdila i auditorka :)

histep
Kelišová 5187 příspěvků 16.01.19 20:51

@AV Ona ta „hloupost“ psana vyse o neuplatneni cele DPH je take nazor danoveho poradce. V konkretnim pripade bude bohuzel pripadne ve finale stejne zalezet na nazoru SPRAVCE DANE.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama