Vrácení daně z výhry

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 16:20
Vrácení daně z výhry

Ahoj holky, zkusím se zeptat zde, protože už několikrát jsem si všimla, že je tu obrovská sorta lidí vševědoucích, tak třeba narazím na někoho, kdo tématu rozumí :) Podávám daňové přiznání, jsem matka na rodičovské a mám příjem pouze z pronájmu bytu. V minulém roce jsem vyhrála v soutěži přes 30 tis. korun, které mi na účet došly už zdaněné. Do dnešního dne jsem měla za to, že mám uvedenou daň, která mi byla stržena do daňového přiznání uvést - konkrétně do oddílu zaplacená daň. Vycházela jsem z toho, že když jsem ještě pracovala, daň zaplacenou jsem do tohoto oddílu psala a tato částka se mi vracela, tím, že ve většině případů díky slevě na poplatníka mi daň vychází nula. Dnes mi paní na FU sdělila, že do přiznání vůbec uvádět výhru nemám, že už je zdaněná. Zajímá mě, asi spíš pro mou touhu po informaci :D jestli je to tak správně a dle čeho. Studovala jsem internet, zákon o daních, ale v podstatě jsem se této informace nedopátrala. Prý se do oddílu zaplacená daň píše pouze příjem ze zaměstnání, ale potom nechápu, proč je tam přímo kolonka s paragrafem 10 (výhra). Měla jsem za to, že mi daň ještě vrátí, tak se mi s tím teď těžko smiřuje :D Moc Vám díky za reakci a přeji pěkný večer :) :mavam:

Reakce:
Hanula1212
Kelišová 5234 příspěvků 09.01.19 19:44

Paní z FÚ má pravdu. Výhra byla zdaněna srážkovou daní a ta je konečná (až na výjimky) a tento příjem se do přiznání neuvádí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.19 14:12

Moc Vám děkuji za odpověď. Není to tak, že bych paní nevěřila, spíš jsem chtěla přijít na ten „klíč“, proč tomu tak je. Proč se jedna daň chová jinak než ta druhá, jedna se vrací, druhá ne…Ale máte pravdu. Srážková, zálohová…už jsem to někdy slyšela :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadlužený feťák? David Š. má značkové oblečení a postavu jako z fitka, vraždil pro pár tisíc

Rozdíl mezi nimi bije do očí. Když ke včerejšímu soudnímu stání dorazil Ivan... číst dále >

Z horníka vohráblem: Po Dukle 61 Mikluš boduje jako strážmistr Topinka

Ostravský rodák Robert Mikluš (36) se sice z regionu příliš nevzdaloval, jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >