Poskytnutí daru školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Svistice
Neúnavná pisatelka 17640 příspěvků 17 inzerátů 13.01.19 14:01
Poskytnutí daru školce

Může mi někdo poradit, co vše musí obsahovat potvrzení o daru vystavené školkou? Administrativa nepatří k silným stránkám naší školky, takže si potvrzení musím spáchat sama a oni to pak už jen potvrí. :cert:
Je tam potřeba uvádět datum nějaké registrace?
Lze jako účel poskytnutí daru uvést nákup hraček?

Reakce:
Lucy75
Kecalka 430 příspěvků 2 inzeráty 13.01.19 14:10

stačí trochu zagooglit :-)
http://www.zslodenice.cz/…smlouva.html

janoma
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 13.01.19 17:29

Klasicka darovací smlouva účelově neurcena.Ovsem záleží,či mate ve zrizovacce.Zda dary přijímat smíte,jaké a a do jaké vyse

Svistice
Neúnavná pisatelka 17640 příspěvků 17 inzerátů 13.01.19 17:59

@janoma Já nejsem školka, ale rodič lajk. ;)

janoma
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 13.01.19 18:15

@Svistice tak to se omlouvám.Tak tedy školka by měla mít darovací smlouvu.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17640 příspěvků 17 inzerátů 13.01.19 18:17
@janoma píše:
@Svistice tak to se omlouvám.Tak tedy školka by měla mít darovací smlouvu.

Školka je právě v tomto nepoužitelná. K dětem se chovají krásně, ale jak po nich chce někdo něco „nepedagogického“, tak to je pro ně neřešitelný problém. :zed: Prý jsem první rodič, co se po potvrzení o daru shání. Hlavně, že většina rodičů platí na začátku školního roku povinně nepovinný sponzorský dar (i to tak oficiálně nazívají) na nákup hraček apod.

janoma
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 13.01.19 18:28

@Svistice nemohou být v tomto směru neschopní.Je to povinna administrativa.
A povinné-nepovinný dar,tak z toho se mi ježí chlupy. A oni nemají paní ředitelku?

Dája999
Zasloužilá kecalka 900 příspěvků 13.01.19 18:31
@Svistice píše: Školka je právě v tomto nepoužitelná. K dětem se chovají krásně, ale jak po nich chce někdo něco „nepedagogického“, tak to je pro ně neřešitelný problém. :zed: Prý jsem první rodič, co se po potvrzení o daru shání. Hlavně, že většina rodičů platí na začátku školního roku povinně nepovinný sponzorský dar (i to tak oficiálně nazívají) na nákup hraček apod.

A na tyto sponzorské dary nejsou darovací smlouvy?
Pokud ne, tak jsou docela odvážní střelci. Způsob, jakým mohou přijímar sponozorské dary by měli mít upravený ve zřizovací listině se zřizovatelem ( město, obec).
Ty dáš dar buď finanční - účelově určený třeba na ten nákup hraček, nebo neurčený, nebo věcný - tzn. sama koupíš hračky a daruješ. MŠ vystaví darovací smlouvu, kde je dárce, obdarovaný, popis daru, hodnota, datum, podpisy obou stran.
To můžeš doložit k DP za uvedený rok a uplatnit.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17640 příspěvků 17 inzerátů 15.01.19 18:11

@Dája999 Ona paní hospodářka, která to tam má na starosti, je celkově asi celkem výkvět. Za posledních pár měsíců má na kontě několikrát špatně stržené obědy a včera jsem jim vrátila paskvil potvrzení na školkovné, aby to předělali. :zed:
Jinak souhlas s poskytnutí daru jsme podepisovali, ale rozhodně to nebylo formou darovací smlouvy. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >