Daňové přiznání a ppm 2021

3
11.2.21 21:02

Danove priznani a ppm 2021

Dobry den je tu nekdo kdo by dokazal poradit? Jak je to z danovim priznanim pokud jsem v roce 2020 marodila a pote nastoupila na ppm.Mam narok na vraceni ulevy na deti a zalohu dane na poplatnika? dekuji za kazdou odpoved

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6933
11.2.21 21:03

Z toho jsi žádné daně neodvedla, jelikož to nebyl příjem. Takže není nic, co by ti měli vracet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
11.2.21 21:07

Dekuji za odpoved

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4216
11.2.21 21:46

Lze uplatnit pouze pokud jste požádala v práci o čerpání řádné dovolené (většinou uplatňováno bezprostředně po mateřské dovolené)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75047
11.2.21 22:20
@Zuzee87 píše:
Lze uplatnit pouze pokud jste požádala v práci o čerpání řádné dovolené (většinou uplatňováno bezprostředně po mateřské dovolené)…

No, tezko ma za dovolenou vic jak polovinu rocni minimalni mzdy, aby mohla uplatnit deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
11.2.21 22:28
@Zuzee87 píše:

to je blbost, aby mohla čerpat daňovou slevu na dítě musí vydělat minimálně 68 tisíc za ten daný rok. Leda by tolik dostala za tu dovolenou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
11.2.21 22:47

Dovolenou jsem necerpala nastoupila jsem po ppm rovnou na rodicak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75047
11.2.21 23:16
@EvaEpic píše:
to je blbost, aby mohla čerpat daňovou slevu na dítě musí vydělat minimálně 68 tisíc za ten daný rok. Leda by tolik dostala za tu dovolenou :lol:
Žádných 68 tisíc, to si zas pleteš se slevou na manželku bez příjmu. Musí si vydělat polovinu roční minimální mzdy.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4216
12.2.21 11:27

@EvaEpic tak myslela jsem, že si nechá vrátit daně za to čerpání té dovolené..I tak to bývá pěkná částka, říkal náš mzdový účetní..

Mě tam i dítě vyšlo odečíst, nenapadlo mě, že je to díky té částce 68tis, kterou jsem tím přesáhla… Omlouvám se. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4216
12.2.21 11:40

@j.a.n.i1 no už ten odeslaný před chvílí nebudu zas přepisovat (už jsem si našla tu částku, máš pravdu). Myslela jsem to tak, aby ji vůbec něco vrátili, že stačí když čerpala tu dovolenou. Nedošlo mi honem, že když mi odečítá účetní i dítě, musela jsem splnit určitou výši..Už budu chytřejší :mrgreen: :palec: děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75047
12.2.21 13:43

@Zuzee87 No, nemusí ji nic vracet ani když čerpala dovolenou, záleží jaký má plat a jak to čerpání vyšlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
12.2.21 14:06
@j.a.n.i1 píše: Žádných 68 tisíc, to si zas pleteš se slevou na manželku bez příjmu. Musí si vydělat polovinu roční minimální mzdy.

pardon, není to 67 tisíc ale 87 tisíc. Jinak platí co jsem psala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75047
12.2.21 14:10
@EvaEpic píše:
pardon, není to 67 tisíc ale 87 tisíc. Jinak platí co jsem psala.

Ano, pro loňský rok, pro letošní to zas bude víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat