Daňové přiznání studenta

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9.12.21 19:27

Daňové přiznání studenta

Zdravím. Je mi 18 let a jsem studentka. Od mala se věnuji kreslení a grafice, proto jsem se rozhodla, že bych si tím mohla vydělávat. Už jsem párkrát nějakou tu kresbu udělala a prodala, proto by mě zajímalo jak zdanit tyto peníze. Nemám žádné jiné příjmy a peníze dostávám bankovním převodem.
Děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
55904
9.12.21 20:35

Bagrista 19, student dela na faktury, je osvc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83678
9.12.21 21:55

@katerina382 Tak předně bys na to mela mit zivnostak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8620
10.12.21 00:01

@katerina382 Taky mám za to, že nejdřív bys měla mít živnosťák, podnikat, abys to potom danila. A jako student bys potom po podání daňového přiznání dostala peníze zpět. Tvůj úmysl je hezký, ale vzalas to za špatný konec. Ve tvém případě malého přivýdělku bych se smířila s tím, že to máš na černo. Vždyť bys ty daně stejně dostala zpět. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7304
10.12.21 06:50
@Petule030 píše:
@katerina382 Taky mám za to, že nejdřív bys měla mít živnosťák, podnikat, abys to potom danila. A jako student bys potom po podání daňového přiznání dostala peníze zpět. Tvůj úmysl je hezký, ale vzalas to za špatný konec. Ve tvém případě malého přivýdělku bych se smířila s tím, že to máš na černo. Vždyť bys ty daně stejně dostala zpět. ;)

A co by dostala zpátky, když nic dopředu platit nebude?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8620
10.12.21 10:25

@Hanula1212 Asi tě nechápu, co by měla platit předem? Já jsem nikdy neměla zřízenou živnost, přiznávám, že nemám přesný přehled, jak to funguje. Jako student jsem měla podepsanou dohodu a po podání daňového přiznání mi stát peníze odvedené na daně vrátil. Předpokládala jsem, že kdyby to tedy nějak chtěla danit, tak to potom stejně dostane zpět. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7304
10.12.21 11:55

Ano, ty jsi měla zaměstnavatele, který ti měsíčně srazil zálohu. A tu ti stát po podání přiznání a uplatnění slev vrátil. Ale ona nebude mít zaměstnavatele a bude mít ŽL, takže ji nemá kdo srazit nějakou zálohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.12.21 17:01

@Petule030 A nedaly by se ty peníze zapsat jako například dar, který by se poté zdanil? Vím, že za kalendářní rok by hodnota daru neměla přesáhnout 15 tisíc Kč. Pokud přesáhne tak se musí zdanit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83678
10.12.21 17:25

@katerina382 Ale on to dar nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1759
10.12.21 21:06
@Petule030 píše: …A jako student bys potom po podání daňového přiznání dostala peníze zpět.

Ani jako živnostník student žádné zálohy na daň nebude platit, tudíž se jí nic nemůže vrátit. Podnikání bude mít jako vedlejší příjem. Ze zisku bude muset platit zdravotní pojištění. Kdyby se dostala se zdanitelným příjmem nad 185 600, byla by to chyba v účetnictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat