Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@Psisuchar Jeste si zjisti, zda s bytem muzes manipulovat ve smyslu darovani jine osobe. Vim, ze kdyz dostanes nemovitost, tak je urcita lhuta, po kterou ji nesmis prodat, abys neplatila dan. Jak je to s darovanim darovaneho netusim. Treba poradi nekdo jiny.
Zajdi do nejbližší občanské poradny s papírama, které máš k bytu (bez matky, zajdi tam sama) a nech si poradit co dělat.
mimochodem - energie se normálně dají přepsat na jiné uživatele bytu, kvůli tomu se fakt nemusíš vzdávat svého vlastnictví. Zejména pokud máma má trable s penězi, abyste pak nesplakaly nad exekucí či pododobnou radostí…
@Ou píše:
Zajdi do nejbližší občanské poradny s papírama, které máš k bytu (bez matky, zajdi tam sama) a nech si poradit co dělat.mimochodem - energie se normálně dají přepsat na jiné uživatele bytu, kvůli tomu se fakt nemusíš vzdávat svého vlastnictví. Zejména pokud máma má trable s penězi, abyste pak nesplakaly nad exekucí či pododobnou radostí…
https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny
Ne nema problémy,) určitě ne. Táta nám byt nechal, protože jsem ještě studovala na střední a věděl a že si máma nemůže jen tak podnájem dovolit. Jde spíš o gesto, vrátit jí ho zpátky. Nežije tam sama. Má ještě dceru a partnera.
Jinak děkuju za rady, mě právě furt tvrdili, že i darování stojí asi „50 tisíc“. Vím Google jede, ale chtěla jsem osobní zkušenost, tak se ptám.