Kaše versus UM?

779
12.7.13 07:16

Daše versus UM?

Milé maminky, mám 6 měsíční holčičku a potřebuji radu, je plně kojená plus dávám 14 dní příkrm, zatím pouze zeleninu. Chtěla bych se zeptat, malá se v noci budí na kojení cca. 3X…často i jen podat dudan, nebo pláče ze spaní, prosím neukamenovat, že je to málo a proto bych chtěla vyzkoušet večer dát bud kaši nebo UM? Co bude lepší? Vím že to není záruka, že se to zlepší, ale chtěla bych to zkusit. Moc děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

nepřihl.Pupyk
12.7.13 07:19

A co nemléčnou kaši z MM?

• Nahlásit
  • Citovat
2958
12.7.13 07:44

Kaši zkusit můžeš, u nás to nezabralo starší se budil pořád každé dvě hoďky někdy i každou hoďku, začla jsem dávat kaši a nic ne nezměnilo, prostě byl takový, celou noc se naučil spát až teď ve dvou letech, a mladší (teď 4měs.)spí v noci lepší vzbudí se max. dvakrát za noc je to prostě dítětem toť můj názor, ale vyzkoušet můžeš třeba to u vás zabere :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jemys
12.7.13 07:50

Nevím, mě teda dítě po kaši déle nespalo :think: Spaní se zlepšilo, až když přibylo více příkrmů přes den. Vydrž, až začneš dávat i ovoce a podobně, třeba se to zlepší

• Nahlásit
  • Citovat
668
12.7.13 08:08

Ja kojila a od 4,5 měsíců dávala večer kaši a budil se za noc jen jednou.( bez kaše se na kojení budil 3 x za noc ) Takže u nás kaše zabrala ted ma měsíců 8 a máme to furt stejně každy večer kaše ( vetsinou Hipp) a vzbudí se jen ve 3 dostane flašku a spí dal. Asi dva týdny uz nekojim UM mu chutná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15544
12.7.13 08:12

U nás se buzení po kaši nezlepšilo, naopak se budil v noci žízní právě po té kaši :zed:
Nakonec ti nezbyde nic jiného, než to vyzkoušet, protože jedni po kaši spí celou noc a s jinými to nehne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7449
12.7.13 08:14

Naše malá se budila na kojení snad co 2 hodiny. Po přechodu na UM v 8.týdnu se začala budit jen jednou na flašku a pak asi 3× na dudlík. Od nějakého 5.měsíce spí celou noc bez jídla i pití, jen se občas vzbudí na dudlík (je zavinutá, takže si ho sama nepodá). Zkusila bych možná UM, protože po kaši se ti zase může budit žízní. Já dávám kaši nemléčnou do UM ráno na snídani a ty první hodiny po kaši je dost žíznivá…
A já jsem vypozorovala - když mi malá vypije večer 210ml Sunaru, budí se stejně nebo i víc, než když vypije jen 100ml. Jestli se v noci vzbudí, závisí na snech, ruchách okolo (máme otevřené okno a nedaleko je frekventovaná silnice) nebo i erupcích na slunci. Prostě občas spí celou noc 20-7 (jako dnes) a občas se budí co 1,5 hodiny a vstává v 5:40…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
12.7.13 08:34

@Micink
klidne to zkus, radeji bych asi zkusila tu kasi (prvni ridkou). ale jestli se ti budi casto i na dudan nebo placem ze spani, tak to kase stejne nevyresi. hladem se evidentne v noci netrapi a to je tak jedine co by kase poresila.
ale zas proc ne, prcek ma kasi od 4 mesicu a zboznuje ji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Neprihl. Pupyk
12.7.13 08:38

U nas se spani po kasi zlepsilo vyrazne, mala spi celou noc.

• Nahlásit
  • Citovat
15419
12.7.13 08:49

Diskuzi na tohle tema jsem zakladala nedavno. Misto um na noc jsem dala kasi a zabrala, budi se az v pul 4 rano, pred tim v pul 12. Koupila jsem moje prvni kase od Nestle bez prichute. Nicim jinym neprikrmuju, ma skoro 5 mes. a je jinak plne kojeny. Po kasi dam jeste dopit z prsa a je fakt, ze nekdy se vzbudi kolem jedne, mam pripraveny caj, cucne a spi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
779
12.7.13 08:56

@dani24687 Bezva tak to zkusím stejně a dáváš kaši di flašky nebo lžičkou? a mám dát kaši třeba před koupáním v 7, pak vykoupat a pak nakojit? moc děkuji za rady, popravdě čekat už se mi nechce, včera jsem už na malou byla nevrlá a pak to i obrečela, to u mě nebývá zvykem, tak to prostě zkusím a uvidíme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
151
12.7.13 09:16

Co bych dala za to kdyby se mě dítě budilo 3× :lol: Mám roční a budí se klidně i 10-20× a v 5 ráno už je vzhůru. To je teprve na hlavu :) Hlady to ale neni, prostě zvyk. A myslím si že u vás to taky hlady nebude. Zkus může obojí ale uspěch ti nikdo nezaručí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
12.7.13 09:20
@Micink píše:
@dani24687 Bezva tak to zkusím stejně a dáváš kaši di flašky nebo lžičkou? a mám dát kaši třeba před koupáním v 7, pak vykoupat a pak nakojit? moc děkuji za rady, popravdě čekat už se mi nechce, včera jsem už na malou byla nevrlá a pak to i obrečela, to u mě nebývá zvykem, tak to prostě zkusím a uvidíme

kdyz kojis, tak na flasku pozor! Mimi uz by pak nemuselo chtit sat z prsa 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7449
12.7.13 09:33

@Rusallka Problém s flaškou by mohl být, ale né u 6 měsíční. Ta už dobře ví, jak funguje prso a na co je bradavka 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
12.7.13 09:49

@maritimka to bych nerekla. Kamaradka s tim mela problem u 8 mesicniho. Proste zlenivel, kdyz zjistil, ze z flasky to jde samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama