Dává vám přítel peníze? A kolik?

Anonymní
26.8.20 08:18

Dává vám přítel peníze?A kolik

Holky chtěla jsem se zeptat jak to máte s přítelem nebo manželem s penězi?.Mě dával 13000kc pak 110000kc a teď mi dá třeba 1200kc 700kc. Nedava mi žádnou větší částku na jednou za srpen mi dal asi 7000kc.Driv jako ze začátku vztahu kupoval i domu nákup teď vůbec. Nechci mu sama říkat ale před předešlém partnerovi jsem byla zvyklá že platil najem a dával mi 20 000kc plus mích asi 14000kc. A on to věděl a říkala jsem mu to a on že není problém že mi bude dávat peníze já platím nájem a zbyde mi asi 1200 Kč. Furt říká že mu ještě nedali peníze atd vím o tom že peníze má a tvrdí že ne nechci se sním kvůli tomu rozejít ale musí se to řešit ale nevím jak mu to říct už se na to chystám dlouho.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
639
26.8.20 08:21

A vy spolu žijete? Jsi na mateřské? Nebo proč chceš aby ti dával peníze? Pokud jsi zdravá, samostatná žena, tak jdi do práce a prachy si vydělej :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5317
26.8.20 08:21
@Anonymní píše:
Holky chtěla jsem se zeptat jak to máte s přítelem nebo manželem s penězi?.Mě dával 13000kc pak 110000kc a teď mi dá třeba 1200kc 700kc. Nedava mi žádnou větší částku na jednou za srpen mi dal asi 7000kc.Driv jako ze začátku vztahu kupoval i domu nákup teď vůbec. Nechci mu sama říkat ale před předešlém partnerovi jsem byla zvyklá že platil najem a dával mi 20 000kc plus mích asi 14000kc. A on to věděl a říkala jsem mu to a on že není problém že mi bude dávat peníze já platím nájem a zbyde mi asi 1200 Kč. Furt říká že mu ještě nedali peníze atd vím o tom že peníze má a tvrdí že ne nechci se sním kvůli tomu rozejít ale musí se to řešit ale nevím jak mu to říct už se na to chystám dlouho.

Asi si budeš muset najít nějakou lepší partii. Skandál že nevysype každej měsíc dvacku na stůl. :cert: :poblion:

Příspěvek upraven 26.08.20 v 08:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
197
26.8.20 08:22

A manželem máme společný peníze, tudíž platíme všechno dohromady. Sice má mnohem větší výplatu než já, ale neděláme rozdíly ve financí. Tyhle rozdělování peněz fakt nechápu u manželé nebo lidi co mají děti.
U vás není mi jasné zda přítelem máte rodinu nebo ne?

Příspěvek upraven 26.08.20 v 08:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4286
26.8.20 08:23

My to měli s přítelem, nyní již manželem na jedné kupě od začátku. Na jeden účet chodili peníze a z toho se zaplatí co se musí a pak se z toho žije. Na nákupech větších věcí se domlouváme, bavíme… žijeme jako pár jako rodina! Tohle není moc dobré… žijete spolu v jedné domácnosti chápu to dobře? A to ho máš jako živit? A co jak byste jednou měli dítě? Rozhodně to s ním prober a řešte to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.20 08:24
@JancaS84 píše:
Asi si budeš muset najít nějakou lepší partii. Skandál že nevysype každej měsíc dvacku na stůl. :cert: :poblion:

Nepotřebuju dvacku ale říkala sem mu ze nejde o peníze ale že aspoň deset a on že není problém já nemůžu platit nájem a ještě dětem všechno do škol školky a jídlo. Jo žijeme spolu a myslím si že to je normální že chlap přispívá a ne že platí vše žena. A po částce 1200kc aby mi dával nebo měsíčně max 7000kc a to třeba na 5 krát asi není nic moc

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.20 08:27
@Veru1987 píše:
My to měli s přítelem, nyní již manželem na jedné kupě od začátku. Na jeden účet chodili peníze a z toho se zaplatí co se musí a pak se z toho žije. Na nákupech větších věcí se domlouváme, bavíme… žijeme jako pár jako rodina! Tohle není moc dobré… žijete spolu v jedné domácnosti chápu to dobře? A to ho máš jako živit? A co jak byste jednou měli dítě? Rozhodně to s ním prober a řešte to.

No tak mě by stačilo když mi dá třeba řeknu 10 000kc měsíčně a na jednou. A ne že mi bude dávat částku 1200 pak 700 a pak třeba zase 1000kc já to potřebuju najednou a ne na 100krat.Ze začátku prostě nakupoval on a ptal se potřebuješ peníze máš peníze mám něco koupit dával mi měsíčně kolem 13000kc.Ale to bylo jen první asi měsíc dva po nastěhování pak už nezájem. A vím že třeba má na úctě 35000kc a on dělá že žádné nemá nevím jak mu to říct vi to že nemám a prostě on to svádí furt na práci ale tam vím že peníze má a dostává

• Citovat
  • Nahlásit
5317
26.8.20 08:29
@Anonymní píše:
Nepotřebuju dvacku ale říkala sem mu ze nejde o peníze ale že aspoň deset a on že není problém já nemůžu platit nájem a ještě dětem všechno do škol školky a jídlo. Jo žijeme spolu a myslím si že to je normální že chlap přispívá a ne že platí vše žena. A po částce 1200kc aby mi dával nebo měsíčně max 7000kc a to třeba na 5 krát asi není nic moc

A ty děti jsou jeho asi ne ze? Byt je psaný na koho? Chtělo by to víc informací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10766
26.8.20 08:30
@Anonymní píše:
Nepotřebuju dvacku ale říkala sem mu ze nejde o peníze ale že aspoň deset a on že není problém já nemůžu platit nájem a ještě dětem všechno do škol školky a jídlo. Jo žijeme spolu a myslím si že to je normální že chlap přispívá a ne že platí vše žena. A po částce 1200kc aby mi dával nebo měsíčně max 7000kc a to třeba na 5 krát asi není nic moc

Normálně mu řekni! Mně partner posílá na účet, platí nákupy. Já dělám menší nákupy, mléko, pečivo atd. Máme účty oddělené, v našem staví to jinak nechceme.
Posílá mi patnáct až třicet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
26.8.20 08:30

Založte společný účet, dávejte tam oba dva výplatu, z toho ať se platí výdaje a navíc budete mit oba přehled o financích. Říkat si chlapovi o peníze, nevim no :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2678
26.8.20 08:31

At zaplati pulku najmu a pulku jidla, pulku veci do skoly deckam. Vzdyt ho jinak muzes vykopnout a jeste usetris za jidlo a energie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
26.8.20 08:32

Tak jestli s ním jednas tak zmateně jako píšeš tady, tak se nedivím, že máte problémy. Normalne si sedni, sepiš náklady na bydlení na papír (nájem a energie) plus zhruba měsíční nákupy jídla, klidně sbirej doklady a chtěj půlku. Nejspíš má pocit, že z něj chceš tahat prachy, zvlášť jestli jsi před ním vytáhla bývalého a tu dvacku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5082
26.8.20 08:35

Tohle vypadá, jako byste spolu byli krátce, ale nevím, jak jste stihli děti, jsou podle popisu minimálně dvě :think: to nejsou jeho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509

Děti jsou jeho?
Nechápu, v čem je problém, aby se spolu dva dospělí lidé otevřeně pobavili o financování domácnosti.
Pokud on se něchce nějak rozumně podílet a chce si bydlet a jíst „zadarmo“, tak to prostě asi není člověk pro život. Jen prachsprostý vyžírka a vychcánek a s tím snad nikdo žít nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2725

Finance se musí řešit nejlépe ihned, ještě než jsou zapuštěny kořeny v bytě/domě a nejsou děti. Pak se to těžko mění :nevim: Pokud tvůj příspěvek chápu správně, tak žijete společně v domácnosti s dětmi a partner nepřispívá. Nezlob se, ale pravopisně to je strašný, tak snad sem to dobře vyčetla ;) Můžeš zkusit systém, že když není ochotný se podílet a hraje na moje - tvoje, tak prostě vařit jen sobě a dětem, neprat mu apod. Skoro denně jsou tu tyhle diskuze, tak zkus pohledat :palec: Jinak doma máme finance společně, od začátku vztahu, teď jsou aj děti. Máme k účtu oba přístup, měsíční platby hlídám já. Pokud se kupuje něco dražšího, tak to probereme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama