Dávky UM

Anonymni
9.7.08 10:47

Dávky UM

Tak ted budu vypadat asi jako blazen.
ale Vojtik nam zacal papat min a min jidla protoze zacas snizovat sam od sebe tu davku, kdyz se naji vypije tak 30-40 a nekdy dostane záchvat nekdy ne ale proste dal nechce. my si s tim nevime rady.Radek

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4666
9.7.08 11:44

Ahoj Radku - nepíšeš kolik je Vojtíkovi, ale Mě Terezka v tomhle počasí taky moc nevypije. Je na UM, takže má ještě čaj a ten pije úplně bez problémů. Dr. mi řikala, že v tomhle počasí prostě nemusí mít chuť na teplý mlýko a že jestli pije čajík, je to v pohodě. Hlavně tekutiny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.7.08 12:13

Čajík v tomto případě není optimální řešení, sice dodá tekutiny, ALE snižuje chuť k jídlu, takže je to začarovaný kruh - dítě se zaplácne čajem, pak nechce UM, no a aby mělo tekutiny, tak se radši dá zase čaj. Ale je pravda, že v těhoto vedrech trochu čaje je namstě, ale ne zase tolik aby vedlo k odmítání UM.
Pro tazatelku - co takhle zkusit jiné UM? Nevím, co pijete, mě nejvíc chutnala BEBA 1 :-)

• Nahlásit
  • Citovat
15883
9.7.08 12:45

Ahoj,

záleží na věku dítka…nám tedy chutná mlíčko i větchto vedrech a to mezi jídlem si dá i 10-20 ml čajíku (jak kdy…)…
Co vyzkoušet změnu UM?? Nám tedy naštěstí od začátku chutná Nutrilon (i ten Comfort, který je „hořký“)…, ale kamarádčin synek ho moc nechtěl…
A podle mě si dítka dokaží rozeznat „hlad“ :arrow: mlíčko, „žízeň“ :arrow: čajík :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
9.7.08 13:07

Ahoj Radku, tak já neporadím, jen tě uklidním. Nepíšeš sice, kolik Vojtovi je, ale naše malá si od naození pije jak chce - co na tom, že na krabici UM je napsáno např.7×denně 150 ml. To jí vůbec nezajímá, takže místo 150ml pila třeba jednou 70ml,pak 90ml… No prostě když nechtěla, tak jsem do ní stejně víc nedostala.Ale už 5 měsíců si poctivě zapisuju každé jídlo a součet za 24 hod vždy +- odpovídá tomu, co by měla za den vypít ( akorát to není např. v sedmi dávkách, ale v deseti). Takže si to zkuste psát, abyste věděli, jak na tom jste. Jinak dítě by snad mělo vypít 100-150ml na každý kilogram váhy/den.

Souhlas s Ryntyntynou - alespoň naše dítě nikdo neošálí: buď má hlad = UM, nebo žízeň= voda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.7.08 14:33

Ahoj, tak moc diky za rady Moje zena na tom byla hodne spatne kdyz mela pred ocima jak Vojtin malo jí tak hnedle ze bude dehydrovanej atd…nic zvlastního ja ji to nezazlívam taky bych byl po vsem cim jsme prolezli. nicmene je mu 3.M a kousek myslim ze 3.a 9dní Psali jsme jeste laktacní poradkyni myslim ze to je pani Fiserová a ona nam rekla ze v tomto období se stáva ze proste decka na cas prestanou vyzadovat tuhle pravidelnost a ze se jako na nejaky cas zastavi s jídlem ne uplne ale dostavi se nejaky omezeni mnozství a pak to zase odejde…

• Nahlásit
  • Citovat
15883
9.7.08 15:33

Radku, to jste narozeni v dubnu??
Jestli jo, tak nabídni ženě, jestli se nechce přijít podívat mezi nás-dubňajdy-alespoň zjistí, že na to všechno není sama a i že tam probíráme různé „problémy“ :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.7.08 00:10

Připomínám, že odstup mezi jednotlivými dávkami UM musí být min. 3 hodiny!!! To dodržovat vždy.

• Nahlásit
  • Citovat
380
10.7.08 07:51

Takze kdyz mi ditko na um po dvou hodinach rve hlady, mam to proste hodinu vydrzet jo? Nebud smesna prosimte :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
10.7.08 10:04

Já myslím, že má dítě dostat najíst, když má hlad.
Kojím, někdy po 3h, ale taky po 45min.

Radku- u prvního dítěte si to člověk někdy pořádně vyžere. Ale je lepší si nedělat hlavu. Já, když si vzpomenu, jak jsem u Vítka depkařila kvůli všemu. Tak holt chce malý jíst menší dávky, ale častěji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4666
10.7.08 10:17

Myslím si, že se to nemusí dodržovat přesně. Ale UM je něco jiného než MM. Když mi vypije jen 50ml, tak jí taky dám najíst dřív, protože má hlad, ale když vypije svojí dávku, která jí normálně stačí, tak jí další dřív jak o půl hoďky nedám, protože by se poblila. I Dr. to tak řikala… Jinak by se UM mělo +- po třech hodinách…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15883
10.7.08 13:31

My jíme taky většinou +/- po těch třech hodinách…ale chtěla jsem se zeptat: Malý mi vypije denně okolo100.130ml nutrilonu víc…to má většinou 5 krát denně 166ml a jednou v nocií 133 ml.....není to moc pro 3-mšsíčního prcka? A to měli na 3-měs. kontrole 6040g.

Díky za rady :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
10.7.08 15:17

Rynytyntyna , no máte to trochu nad plán :lol: . Zkoušela jsi „ošálit“ čajem (vodou)? Naše taky ŽRALA jak nezjednaná, tak jsem jí chtěla jednu dávku vyměnit za vodu - to jsem se se zlou potázala, ale než jí dávám JÍDLO, tak jí napřed podstrčim lahev s vodou ( než si uvědomí,že to neni papu, tak těch 30ml vypije) . On se jí tou vodou ten žaludek trochu zaplácne, tak na UM už nezbejvá tolik místa. Nevim, jestli to je zrovna ideální řešení, ale my jsme tak odbourali kolem 150ml,co pila navíc.

My asi s tim jídlem budem mít problémy, neb naše malá neni vůbec MALÁ - spíš takovej obřík :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4666
10.7.08 15:38

Ryntyntyno - ha ha (dobrá přezdívka, jsem se pobavila, když jsem jí psala :wink: :wink: :wink: ), Taky mi Dr. řikala, že mám dát nezi tím čajík, tak to zkus, nic tím nezkazíš…

No a mě mezi jídlem Terezka vypije bez problémů 120ml čaje, tak těch 10-20ml by u nás fakt neprošlo :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15883
10.7.08 17:10

Pehot, díky za radu, tak já ji vyzkouším a uvdím, jak mi to projde :D No právě, že jíme nad plán :roll: Taky jsem přemýšlela, jestli by mi vzal místo nočního jídla čajík?

Nikolaa, tak mi říkával děda :lol: :lol: Mezi mlíčkama mu zkouším dávat čajík, jenže to právě vyžuchne MAX. těch dvacet a pak konec…buď si začne u toho povídat a nebo vztekat :roll: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama