Dcera nejedlík

60
8.2.21 07:12

Dcera nejedlík

Dobrý den,

mám 5 letou dcerku, která jí jak vrabec, opravdu malinké porce. Nemá problém s ničím, sní prakticky všechno, ale zobe jak vrabeček. Syn 18 měsíců jí už víc než ona a brzo ji i přeroste. V 5 letech nemá ještě ani 17kg. Dle dr. je sice na spodní hranici, ale pořád v normě. Na oběd sní tak sotva deset těstovin, 2 lžíce rýže, k tomu čtvereček masa 2×2 cm. Na sváču nedojí ani čtvrt krajíčku chleba s pomazánkou a ani ten nejmenší jogurt :nevim:. Máte to někdo doma? Jsem z ní už na nervy. Trochu jí pomáhá školka, ale ta je teď zavřená 8o :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3515
8.2.21 07:25

Syn má 7,5 roku a má 19 kilo na 134 cm. Taky jí vše, ale stačí mu málo. Doktorka to už neřeší, protože vypadá zdravě a já taky ne. Manžel má už 15 let, co jsme spolu stejnou váhu, ať sní cokoliv, takže vedle nich jen tiše závidím a kynu sama. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
8.2.21 07:28

Nenutit. Neuplácet sladkostmi. Když už něco sní, ať to má slušnou výživovou hodnotu. Oblíbené jídlo klidně točit furt dokola. Chleba se sýrem a šunkou vykrajovat do různých „obrázků“, vyhrát si k tomu se zeleninou, ať jí to naláká. Nebo svačinku chystat spolu a spolu u toho uždibovat.
Do první třídy jsem šla s 18 kg, ve školní jídelně jsem převalovala v puse 1 zrnko rýže půl hodiny a nebyla jsem jediná. Prostě dítě nemá cenu nutit, nemá cenu absolvovat ty scény. Je jedno, jestli nakrájené jablko sní naposezení nebo si bude brát dílky z talířku celé dopoledne. I to, že si jich ani nevšimne. Ona z toho vyroste ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
8.2.21 07:36

Aspoň že není vybíravá, od všeho sní něco. Naše malá taky vždycky špatně jedla. A synovec ještě hůř. Nějaké zdobení jídla pro oči nikdy nezabralo. Jsou horší a lepší období. Já teda vždycky donutím něco sníst :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9029
8.2.21 07:38

Ja jsem měla 15,5kg když jsem šla do školy. A až tak do puberty si všichni dělali srandu, že kdyby mě nedali týden najíst tak se nic nestane. Bohužel mi to nezůstalo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
8.2.21 07:39

@Dicentra27 ona scény nedělá, sní všechno a ráda, ale malinko. Mě to ani nevadí, ale moje mamka z toho dělá problém, pokaždé jí navaří a nakoupí tunu jídla a pak si stěžuje, že snědla půl knedlíku na oběd a půl jogurtu s mandarinkou na svačinu a co jako s tím zbytkem má dělat? Zobe jak vrabec :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
elibro
8.2.21 07:44

Tak to chce spíš vysvětlit babičce, ať krotí svoji nákupní horečku, ne?

• Citovat
  • Nahlásit
1481
8.2.21 08:07

Bud v klidu, jako by si mluvila o mym synovi, kdyz mu bylo 5, tak stejne jako u vas jedl jak vrabec, to bylo nuceni jeste jednu, jeste posledni, malo si toho snedl. Ted mu je 10 a uz ho musim brzdit. Ji jak zbesilej. U mladsi uz si hlavu nelamu, sni kolik sni a nenutim. Neboj dcerka to dozene ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17374
8.2.21 08:29

Podle mě je to mnohem lepší varianta, než to, co dělá spousta dětí v tomto věku (že jí hodně jen toho, co mají rády - třeba suché přílohy, pečivo, sladké) a ostatní odmítá. Zaměř se na to, ať má to jídlo pestré a kvalitní a bude to ok. Váha je v porovnání s mými dětmi legrační (oba tolik vážily v roce a půl), ale to není směrodatné. Švagr vážil v roce 17kg a do první třídy nastupoval s 18ti :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17374
8.2.21 08:32
@Bylinka36 píše:
@Dicentra27 ona scény nedělá, sní všechno a ráda, ale malinko. Mě to ani nevadí, ale moje mamka z toho dělá problém, pokaždé jí navaří a nakoupí tunu jídla a pak si stěžuje, že snědla půl knedlíku na oběd a půl jogurtu s mandarinkou na svačinu a co jako s tím zbytkem má dělat? Zobe jak vrabec :nevim:

Tak si usměrni mamku, takhle jí udělá akorát zbytečnej blok. Bože, jak mě točej vykrmovací babičky. Ta naše má taky tendence, přitom mám obě děti kolem 95 percentilu od narození :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8102
8.2.21 08:38

Syn má taky čerstvých 5 let, od mala malé porce, ale jí toho docela dost, rozmanitě. Ale má na kluka jen 17 kg, nejdrobnější ve třídě. A to je to kluk, kluk by měl být těžší vyšší. Na pětileté prohlídce doktor řekl, že je v lepším bodě na tom grafu, než byl ve třech letech, do výšky se vytáhl (111 cm). Doporučil zase jen nepřecpávat sladkým, potom dítě nemá chuť na zdravější jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11478
8.2.21 08:47

Urcite bych nechala udelat komplet vysetreni, muze to byt celiakie apod. I kdyz tam by byly i problemy s travenim, stolici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5380
8.2.21 08:49
@Bylinka36 píše:
Dobrý den,mám 5 letou dcerku, která jí jak vrabec, opravdu malinké porce. Nemá problém s ničím, sní prakticky všechno, ale zobe jak vrabeček. Syn 18 měsíců jí už víc než ona a brzo ji i přeroste. V 5 letech nemá ještě ani 17kg. Dle dr. je sice na spodní hranici, ale pořád v normě. Na oběd sní tak sotva deset těstovin, 2 lžíce rýže, k tomu čtvereček masa 2×2 cm. Na sváču nedojí ani čtvrt krajíčku chleba s pomazánkou a ani ten nejmenší jogurt :nevim:. Máte to někdo doma? Jsem z ní už na nervy. Trochu jí pomáhá školka, ale ta je teď zavřená 8o :?

Dcera má skoro pět let, váži 18kg a váži takto už asi rok. Ve třech na prohlídce vážila 16kg. Takže za dva roky přibrala 2kg. Já říkám že ona jí stejné porce už 4 roky :-). Dám ji lžíci bramborové kaše, půl plátku sekané a ona uff jsem přejezená. Na svačinu půl lipánku nebo půlku jablka. Na večeři čtvrt rohlíku, dvě cherry rajčata, tři kolečka okurky. Všeho ji trošku, malé porce, ale jí vše.. maso, ryby, zeleninu, ovoce, pije i hodně mléko ráno i večer po 200ML. Ale třeba to mléko 200Ml má jako snídaní, další jídlo si řekne tak za hodinu až dvě. Stačí ji malý mléčný řez z lídlu.
A pořád lepší než obezní děti… máme v rodině bohužel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5380
8.2.21 08:50
@Lucie_Sx píše:
Urcite bych nechala udelat komplet vysetreni, muze to byt celiakie apod. I kdyz tam by byly i problemy s travenim, stolici.

Protože dítě málo ji? Tam by byli i průjmy, nerostla by, nepřibírala vůbec, nee?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5026
8.2.21 08:51
@Bylinka36 píše:
Dobrý den,mám 5 letou dcerku, která jí jak vrabec, opravdu malinké porce. Nemá problém s ničím, sní prakticky všechno, ale zobe jak vrabeček. Syn 18 měsíců jí už víc než ona a brzo ji i přeroste. V 5 letech nemá ještě ani 17kg. Dle dr. je sice na spodní hranici, ale pořád v normě. Na oběd sní tak sotva deset těstovin, 2 lžíce rýže, k tomu čtvereček masa 2×2 cm. Na sváču nedojí ani čtvrt krajíčku chleba s pomazánkou a ani ten nejmenší jogurt :nevim:. Máte to někdo doma? Jsem z ní už na nervy. Trochu jí pomáhá školka, ale ta je teď zavřená 8o :?

Jako malá jsem byla taky nežravá, v 6- jsem měla 20kg i s s školní aktovkou, ta byla větší než já pomalu, pak mě echt štíhlost vydržela až do dítětě, ted bych se k tomu potřebovala vrátit..asi bych to nehrotila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat