Dcera nepracuje

Anonymní
6.1.20 10:29

Dcera nepracuje

Přeji hezký den všem.

Jsem matkou už dospělé dcery, bude jí 29 let. Nikdy nebyla do práce, školu skončila s odřenýma ušima, do práce jsem jí musela tlačit. Je pro nás zklamáním. Před dvěma lety se vdala, ale ani při manželovi nepracuje, nemusí, říká, že muž vydělá dost a nevidí důvod chodit do fabriky nebo za pokladnu na směny za směšných pár kaček. Hodně mě trápí, že jsme s mužem vychovali takové dítě. Manžel se za ní taky stydí. Teď je matkou, je na mateřské. Vnučka má rok a chtějí další dítě. To se jí určitě náramně hodí, protože teď jí nikdo do práce nedostane. Doufám jen, že zůstanou při dvou dětech. Starosti mi dělá, co s ním bude pak? Může se stát cokoliv - manžel se s ní může rozvést, může utrpět úraz, zůstat nemocný, opravdu cokoli co se může stát. Dcera nemá zkušenosti, odpracováno má maximálně rok. Neměla nárok ani na tu mateřskou, dostává jen rodičovský příspěvek. Kdo jí zaměstná když nikdy nikde pořádně nepracovala? Nemůžu ani pořádně spát, dělá mi to starosti. Co dělat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1228
6.1.20 10:32

Nic, je to jeji zivot :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4234
6.1.20 10:33

Měla bys pracovat na sobě. Jak to chceš řešit aby ses vyspala? Je na mateřské tak co teď po no chceš? Měla bys nechat jí žít svůj život, a nechat ji nést zodpovědnost. A následky. Jakmile kdy ztratila manžela nebo cokoliv tak poběží za vámi. A ty to nesmíš domluvit. Musí si prostě nabít hubu. Jinak to evidentně nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4875
6.1.20 10:33

Dneska není problém být v domácnosti, pokud ji manžel uživí. A co? Pokud se o děti stará, nepije, nefetuje…Nemáte se za co stydět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.20 10:35

@brisco Nezlobte se, ale nevidím rozdíl mezi ní a cikánko, když to řeknu takhle.

• Citovat
  • Nahlásit
5099
6.1.20 10:37

Take ona nikdy do práce nechce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20671
6.1.20 10:38

Nedivím se ti, tohle bych taky těžko chroupala, ale bohužel s tím neuděláš vůbec nic. Mě to tedy normální nepřijde, aby mladý zdravý člověk seděl doma na zadku a všechno táhl jen jeden partner a ještě se radovat, že nechlastá a nefetuje? 8o asi máme každý jiný životní cíl. Ale pokud ona nechce, ty to nezměníš a lepší to nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.20 10:39

@terien Máme stejný názor. Nemyslím si, že tohle je správná cesta. Nepije, nebere drogy, nekouří, ale tím se přece nebude chlubit jakoby to bylo něco k obdivu. Nechápu to.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.20 10:40

@GabinkaCh Říká, že teď se bude starat o děti a pak se uvidí, že vždy se nějaká práce najde. To souhlasím, jenomže jaká práce když je bez kvalifikace?

• Citovat
  • Nahlásit
7421
6.1.20 10:41

Nic, je to její život. A pokud jí manžel uživí a nemá s tím problém, tak je to jejich věc a nepletl bych se do toho vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1228
6.1.20 10:43
@Anonymní píše:
@brisco Nezlobte se, ale nevidím rozdíl mezi ní a cikánko, když to řeknu takhle.

No tu cikanku zivi stat a ne manzel :mrgreen: hele ja te chapu, ale proste je to jeji zivot a ty s tim nic neudelas krome toho, ze si muzes vztah s dcerou pokazit :nevim: a na rovinu, nekdo ji takto vychoval, ze :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4875
6.1.20 10:45
@Anonymní píše:

A proč si na ni vůbec musíte dělat nějaký názor? Je dávno dospělá. Pokud u vás nesomruje peníze, tak proč řešíte cizí život?
Dřív takhle ženy fungovaly v domácnosti celý život. Do práce chodit nemusí, je spousta možností, jak si přivydělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2146
6.1.20 10:46
@Anonymní píše:
Přeji hezký den všem.Jsem matkou už dospělé dcery, bude jí 29 let. Nikdy nebyla do práce, školu skončila s odřenýma ušima, do práce jsem jí musela tlačit. Je pro nás zklamáním. Před dvěma lety se vdala, ale ani při manželovi nepracuje, nemusí, říká, že muž vydělá dost a nevidí důvod chodit do fabriky nebo za pokladnu na směny za směšných pár kaček. Hodně mě trápí, že jsme s mužem vychovali takové dítě. Manžel se za ní taky stydí. Teď je matkou, je na mateřské. Vnučka má rok a chtějí další dítě. To se jí určitě náramně hodí, protože teď jí nikdo do práce nedostane. Doufám jen, že zůstanou při dvou dětech. Starosti mi dělá, co s ním bude pak? Může se stát cokoliv - manžel se s ní může rozvést, může utrpět úraz, zůstat nemocný, opravdu cokoli co se může stát. Dcera nemá zkušenosti, odpracováno má maximálně rok. Neměla nárok ani na tu mateřskou, dostává jen rodičovský příspěvek. Kdo jí zaměstná když nikdy nikde pořádně nepracovala? Nemůžu ani pořádně spát, dělá mi to starosti. Co dělat?

Je dospělá, tak ať si snad dělá co chce. Jinak ji manžel v pohodě uživí, jsou takto domluveni a oběma to vyhovuje, tak nevím, proč by nemohla být doma. Jestli mají natolik všech pět pohromadě, že si dělají dost velké rezervy, nebo má dcera plán, co by dělala v nejrůznějších situacích, které mohou nastat, to už je jiná věc. Každopádně to je její starost a její zodpovědnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.20 10:46

@Mika.ella1 Ano, přesně tak, věřím tomu, že dceři by tenhle cikánský způsob života vyhovoval, cokoli, jen aby nemusela do práce. Všichni se tomu diví, mladá, hezká holka, kluky si mohla vybírat. Co jí Pán Bůh dal na kráse, ji ubral na rozumnosti. Je mi z toho těžko, těžko to nesu.

• Citovat
  • Nahlásit
4534
6.1.20 10:49

Já jsem taky „nikdy nepracovala“, protoze jsem si prvni dite poridila pri VŠ. Mam za sebou ale nespocet brigad, od 17 let až do konce prvního těhotenství, ale to se jako prace bohuzel nepočítá. Pracuju i ted na RD. A právě kvuli takovym případům, jako tvá dcera, se na mě všichni dívají skrz prsty. To je ta, co nikdy nepracovala, jen si dělá děti.

Omlouvám se za vylev, toto na mě působí jak červeném hadr na býka (byť býk je údajně barvoslepy). Abych poradila, snažila bych se to dceru nějak vysvětlit, opravdu nikdo neví, co se může stát a když pak zůstane sama na děti, do té práce prostě bude muset. Teď ať to klidně neřeší, ale ať aspoň popremysli o tom, co by hypoteticky mohla dělat dál. Nenutit, nenadavat, nevycitat… vysvětlit nějak, že pokud nechce makat za pořádnou nebo pásem, ať si během té RD udělá nějaký kurz, rekvalifikaci, cokoliv, co by ji bavilo a v budoucnu mohlo vydělat nějaký peníz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat