Dcera/otec

Anonymní
28.9.20 15:05

Dcera/otec

Ahoj holky,
Jdu si pro radu jako většina z vás, co sem pro ni chodí. S bývalým manželem mám dcerku (12 let). Před šesti lety jsme se spolu rozvedli a on si k sobě dceru zhruba 3 roky bral. Poté o ní ztratil zájem a občas jen napíše, jak se má. Dcera k němu už třetím rokem nechodí a ani mi neříkala, že by chtěla. Její zájem o tátu začal upadat, když začala říkat, že se jí k tátovi nechce. Poté upadl zájem i s otcovi strany.
Ještě abych objasnila situaci, tak jsem si už před čtyřma rokama našla přítele, který je doteď můj manžel a máme spolu jedno dítě (2 roky). Dcera si s přítelem rozumí, i když občas jsou oba tvrdohlaví, tak nikdy žádný konflikt nebyl. Baví se spolu normálně stejně tak i s mladším bráškou. Když jsem čekala syna tak se těšila, hladila mi bříško a v obchodě chtěla vzít všechno vždycky dvakrát. Když se narodil byla šťastná. Byla jsem za to ráda, že je šťastná, protože jsem se bála toho věkového rozdílu deseti let. Nakonec všechno perfektně. Mají spolu úžasný vztah, proto nechápu to, co se dnes stalo…
Seděli jsme s přítelem na gauči a probírali nějaké věci. Najednou přišla dcerka a posadila se vedle nás. Nic neobvyklého, kdyby nervózně nezačala žmoulat deku v ruce. Viděla jsem na ní, že ji něco trápí. Zeptala jsem se jí, jestli se něco děje a ona zakroutila hlavou. Když jsem se na ní však otočila, tak jsem viděla, že má v očích slzy. Strašně jsem se lekla, co se to děje. Nakonec z ní vypadlo, že se chce přestěhovat k tátovi. S manželem jsme jenom valili oči. Táta jí nikdy nic nekoupil, alimenty posílá velmi malé, nemá o ní zájem za to, že u nás má všechno? Přijde mi to jako nevděk. Ano, u nás má sice povinnosti, ale to měl přece každý. Zakázala jsem jí se k němu přestěhovat, protože vím, že by jí skazil. Ani dobrou střední školu by ji do budoucna neposkytl. Chceme pro ni jen to nejlepší. Přemýšlím o tom, že ji dám vojnu, aby věděla, že se tu má velmi dobře. Nechci ale nic skazit. Jak by jste se zachovali vy, kdyby vám tohle udělala vaše dcera? Jsem z toho pořád v rozpacích. Teď brečí jak želva, ale přitom mi nedokáže říct z jakého důvodu tam chce jít. Nechce mi říct co jí tady doma vadí. Nijak zle se tu nemá. Kdybych alespoň věděla důvod, a mohla se ho snažit napravit…

Ještě k těm povinnostem. Myslím, že je má úplně normálně nastavené. Hlavně se dobře učit. Když přinese špatnou známku, tak ji na chvíli sebereme mobil. Věřte, že to pomáhá, protože pak chodí domů s jedničkama. Občas to teda pěkně zkouší :pankac:
Jinak si vysává, vytírá pokojík. Utírá prach. Rovná si prádlo. Občas hlídá brášku. Dělá nádobí a venčí pejska. Myslím, že dalších X děti dělá víc prací, takže jestli si myslí, že u táty nic dělat nebude, tak by ji někdo měl vysvětlit, že povinnosti jsou všude. Jak ji mám vysvětlit co je správné? Bojím se o její budoucnost. Chci aby se měla dobře. :,(

Edit:
Holky děkuji všem za rady. Četla jsem si po sobě příspěvek ještě jednou. Ano, přehnala jsem to a uvažovala jsem o tom. S dcerou jsem mluvila. Prý se jí po tátovi stýská a moc by ho chtěla vidět. Prý by chtěla mít věští volnost. O volnosti jsme se domluvili… Každá sobota bude jen naše. Holčičí. Jen já s ní. O tátovi jsme mluvili a došlo se na to, že byl nátlak ze strany spolužáků. Smáli se jí, že nemá tátu. To samozřejmě ještě budeme řešit, nechci aby se jí za takovouhle věc posmívali.. Jinak do ničeho ji nutit nebudu, říkala jsem ji ze pokud tam tedy chce, že má volnou ruku. Zatím se s ním chce vídat krátce o víkendech a uvidíme jak se to dal vyvine. :) s tátou se dohodla. Neměl problém, tak uvidíme.

Jinak jsem si pročetla komentáře a občas je to fakt síla. Jak jako „spíchla děcko“? To je zakázané se rozvést a být šťastná s někým jiným? Dále, že to u nás není tak sluníčkové nebudu vyvracet. Problémy vždy jsou a budou, ale za svoji dceru se vždy postavím. Spíš mě ten postoj zamrzel, proto jsem možná psala tak chladně. Není to nijak, že by byla odstrčená. Jsme rodina :srdce:. Takže prosím takové komentáře, že jsem vztahovačná kráva si nechte, protože to byl šok… Vím, že jsem s tím měla počítat, ale ještě nedávno dcerka psala sloh o mamince a psala o mě tak krásně… Takže ač jsem možná psala zle, tak jsem si své chyby hned uvědomila..

Jinak děkuji všem :srdce: Budu se snažit, aby naše rodina měla všechny členy šťastné :) Do školy jsem už psala email, a hned zítra se tam stavím osobně. Občas žasnu, za co se děti ostatním posmívají.. 8o :nevim:

Příspěvek upraven 28.09.20 v 16:38

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17829
28.9.20 15:25

A máš tedy přítele nebo manžela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
28.9.20 15:27

Pravděpodobně se necítí milovaná nebo se cítí na druhé koleji po narození druheho? Těžko říct. Seberes mobil když donese špatnou známku? Co to znamená, nemůže dostat 2,3 nebo 5 aby nebyl trest? Ono, že je někdo jedničkar a umí gruntovat dům je v dospělosti často k ničemu když je pak emočně labilní a není stastny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
28.9.20 15:32

Ona se 3 roky s tátou neviděla a najednou se k nrmu chce stěhovat? Pochopila jsem to dobře?
Ve 12 letech by ti měla v pohodě zvládnout říct důvod a povinnosti to evidentně nejsou. To by ti spíš vpálila, že u táty nemusí. Netrápí jí něco většího, nemá nějaký problém ve škole? Šikana? Nevydírá jí někdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1056
28.9.20 15:34

Jasný, děcko přijde, vystresované řekne něco, čeho se očividně bojí jako čert kříže a ty se zachovej jako vztahovačná kráva a dej jí vojnu, nic lepšího a rychlejšího pro likvidaci vztahu mezi tebou a ní nemůžeš udělat.

Z nějakého důvodu chce uniknout, osobně bych se bála obtěžování ze strany tvého chlapa. Protože najednou těžký únik bez důvodu se šíleným strachem něco říci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
256
28.9.20 15:35
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
Jdu si pro radu jako většina z vás, co sem pro ni chodí. S bývalým manželem mám dcerku (12 let). Před šesti lety jsme se spolu rozvedli a on si k sobě dceru zhruba 3 roky bral. Poté o ní ztratil zájem a občas jen napíše, jak se má. Dcera k němu už třetím rokem nechodí a ani mi neříkala, že by chtěla. Její zájem o tátu začal upadat, když začala říkat, že se jí k tátovi nechce. Poté upadl zájem i s otcovi strany.
Ještě abych objasnila situaci, tak jsem si už před čtyřma rokama našla přítele, který je doteď můj manžel a máme spolu jedno dítě (2 roky). Dcera si s přítelem rozumí, i když občas jsou oba tvrdohlaví, tak nikdy žádný konflikt nebyl. Baví se spolu normálně stejně tak i s mladším bráškou. Když jsem čekala syna tak se těšila, hladila mi bříško a v obchodě chtěla vzít všechno vždycky dvakrát. Když se narodil byla šťastná. Byla jsem za to ráda, že je šťastná, protože jsem se bála toho věkového rozdílu deseti let. Nakonec všechno perfektně. Mají spolu úžasný vztah, proto nechápu to, co se dnes stalo…
Seděli jsme s přítelem na gauči a probírali nějaké věci. Najednou přišla dcerka a posadila se vedle nás. Nic neobvyklého, kdyby nervózně nezačala žmoulat deku v ruce. Viděla jsem na ní, že ji něco trápí. Zeptala jsem se jí, jestli se něco děje a ona zakroutila hlavou. Když jsem se na ní však otočila, tak jsem viděla, že má v očích slzy. Strašně jsem se lekla, co se to děje. Nakonec z ní vypadlo, že se chce přestěhovat k tátovi. S manželem jsme jenom valili oči. Táta jí nikdy nic nekoupil, alimenty posílá velmi malé, nemá o ní zájem za to, že u nás má všechno? Přijde mi to jako nevděk. Ano, u nás má sice povinnosti, ale to měl přece každý. Zakázala jsem jí se k němu přestěhovat, protože vím, že by jí skazil. Ani dobrou střední školu by ji do budoucna neposkytl. Chceme pro ni jen to nejlepší. Přemýšlím o tom, že ji dám vojnu, aby věděla, že se tu má velmi dobře. Nechci ale nic skazit. Jak by jste se zachovali vy, kdyby vám tohle udělala vaše dcera? Jsem z toho pořád v rozpacích. Teď brečí jak želva, ale přitom mi nedokáže říct z jakého důvodu tam chce jít. Nechce mi říct co jí tady doma vadí. Nijak zle se tu nemá. Kdybych alespoň věděla důvod, a mohla se ho snažit napravit…Ještě k těm povinnostem. Myslím, že je má úplně normálně nastavené. Hlavně se dobře učit. Když přinese špatnou známku, tak ji na chvíli sebereme mobil. Věřte, že to pomáhá, protože pak chodí domů s jedničkama. Občas to teda pěkně zkouší :pankac:
Jinak si vysává, vytírá pokojík. Utírá prach. Rovná si prádlo. Občas hlídá brášku. Dělá nádobí a venčí pejska. Myslím, že dalších X děti dělá víc prací, takže jestli si myslí, že u táty nic dělat nebude, tak by ji někdo měl vysvětlit, že povinnosti jsou všude. Jak ji mám vysvětlit co je správné? Bojím se o její budoucnost. Chci aby se měla dobře. :,(

Jestli to budeš brát takto, tak nakonec bude u táty a ty s tím nic neuděláš. Je jí 12..valí se puberta a chce prostě taky poznat tátu. Děti ve svém vývoji v určitých období inklinují k matce a pak k otci a takto se to může střídat. A tak nějak to na mě působí, že sis našla přítele.,upíchla dítě..hraješ si na šťastnou rodinku, ale nějak ti uniká, že tvůj partner pro dceru není biotáta a dělá ti dobře, že dcera vlastně s tátou asi nemá pořádný vztah…nevím no… prostě to tak působí, že tě její prohlášení asi šokovalo a bereš to jako nevděk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56715
28.9.20 15:36

Co to je---dám jí vojnu??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7404
28.9.20 15:36

To je divné, když se s tátou několik let neviděla..Tak nemůže vědět, jaké by to tam bylo… Nestalo se jí třeba něco ve škole? Že by někdo poukazoval, že nemá tátu, nebo že se o ní táta nezajímá…? Asi to bude chtít vypátrat, kde je problém..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17829
28.9.20 15:38

A divné to tedy je. Ono to u vás doma zřejmě nebude tak sluníčkové, jak to popisuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7404
28.9.20 15:38
@Petra Z píše:
Co to je---dám jí vojnu??

To jsem taky nepochopila… Jako za co jí dát vojnu…? To tuplem bude chtít pryč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
28.9.20 15:39

No a ten táta o tom vůbec ví? Domluvila se a ním? :D Jinak je tu možnost jí říct, že může, ale až když řekne důvod. :D Já tohle nikdy nezažila, ale na gymplu jsem měla kamarádky, a ty když měly konflikt s mámou ( přesně v tomhle věku), tak občas zvedl kotvy a utekly k tátovi, třeba na 14 dní. Jenže kolikrát je pak ti otcové zas poslali zpátky se usmířit, takže matka byla často kráva a otec zrádce. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
28.9.20 15:39

Něco se děje a musíš zjistit co. Žádnou vojnu, to se sekne ještě víc. Zašla bych za ní večer, až bude malý syn spát a nikdo vás nebude rušit a promluvila bych si s ní, hezky v klidu. Něco ji trápí a doposud to asi skrývala, pokud to řekla jen tak z ničeho nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3775
28.9.20 15:41
@Altavista píše:
Jasný, děcko přijde, vystresované řekne něco, čeho se očividně bojí jako čert kříže a ty se zachovej jako vztahovačná kráva a dej jí vojnu, nic lepšího a rychlejšího pro likvidaci vztahu mezi tebou a ní nemůžeš udělat.Z nějakého důvodu chce uniknout, osobně bych se bála obtěžování ze strany tvého chlapa. Protože najednou těžký únik bez důvodu se šíleným strachem něco říci.

Taktéž první, co mě napadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7404
28.9.20 15:45

Ale zas kdyby se to týkalo jejího současnýho partnera, tak se mi nezdá, že by dcera přišla a říkala to, když by byl u toho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3775
28.9.20 15:53

@Levandulina to je taky fakt. Každopádně dle popisu bych řekla, že to bude něco vaznejsiho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama