Dědičnost Leiden mutace u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

B.arbusa.b
Stálice 86 příspěvků 21.01.18 21:25
Dedicnost Leiden mutace u deti

Ahoj, mam mutaci krevni srazlivosti. Jsem Homozygot pro F V Leiden. Je tu tez nekdo takovy a ma deti? Resili ste u nich geneticke testy aby ste vedeli zda to maji? Kdyz mi pred vice nez 10 lety tuto mutaci zjistili nikdo me v mych nacti letech neinformoval o mozne dedicnosti…res­pektive rikali, ze neni jiste zda to po me potomci zdedi…no ale narazila sem ted na pohotovosti na doktorku co litovala dceru ze po me musi byt heterozygotni Leiden…mame doma deti tri, takze jsou vsichni heterozygoti tehle mutace? Jak se Leiden dedi? Mate prosim nekdo zkusenost?

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 21:31

U nás ji má máma, já i segra, s největší pravděpodobnosti ji budou mít i moje dcery, testovat je na to nechám v 10 letech, stejně tak i na funkci štítné žlázy, vše mám domluvené a dětskou doktorkou již od jejich narození, prý je to běžný postup :nevim:

B.arbusa.b
Stálice 86 příspěvků 21.01.18 21:38

A muzu se zeptat co ste vy se setrou a maminka za typ? Homozygot nebo Heterozygot…to vysetreni u deti v 10 letech vam nabidla doktorka sama? Se mnou se nikdy nikdo o nicem nebavil…a to uz mame tretiho detskeho doktora…

beruska.sus
Ukecaná baba ;) 1489 příspěvků 21.01.18 21:38

Mám leidena a ma to i jeden z mých synů (dvojčata) :( AT je dětská nabere a budeš mít jasno ;)

Lama Lama
Hvězda diskuse 47276 příspěvků 21.01.18 21:43
@B.arbusa.b píše:
Ahoj, mam mutaci krevni srazlivosti. Jsem Homozygot pro F V Leiden. Je tu tez nekdo takovy a ma deti? Resili ste u nich geneticke testy aby ste vedeli zda to maji? Kdyz mi pred vice nez 10 lety tuto mutaci zjistili nikdo me v mych nacti letech neinformoval o mozne dedicnosti…res­pektive rikali, ze neni jiste zda to po me potomci zdedi…no ale narazila sem ted na pohotovosti na doktorku co litovala dceru ze po me musi byt heterozygotni Leiden…mame doma deti tri, takze jsou vsichni heterozygoti tehle mutace? Jak se Leiden dedi? Mate prosim nekdo zkusenost?

Vsechny tve deti po tobe museli zdedit mutovanou alelu, jsou ted, minimalne heterozygoti. Pokud je otec nenosic mutave, jsou to urcite heterozygoti
Pokud je nosic hegerozygotni, tak jsou deti s padesatiprocentni sanci heterozygoti a padesat homozygoti

B.arbusa.b
Stálice 86 příspěvků 21.01.18 21:45

Berusko a co mate za typ? Ono to totiz vypada ze Heterozygoti muzou predat ten gen jen 50% a Homozygoti ho pry predaji vzdy 100%… Tak si jen overuju tu teorii…

B.arbusa.b
Stálice 86 příspěvků 21.01.18 21:48
@Lama Lama píše:
Vsechny tve deti po tobe museli zdedit mutovanou alelu, jsou ted, minimalne heterozygoti. Pokud je otec nenosic mutave, jsou to urcite heterozygoti
Pokud je nosic hegerozygotni, tak jsou deti s padesatiprocentni sanci heterozygoti a padesat homozygoti

Tak se to potvrzuje…deku­ju…stve me, ze mi nikdy nikdo nedal blizsi info a ja blbka se zacnu zajimat az kdyz predam tenhle gen trem detem :zed:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 21:49

@B.arbusa.b my máme všichni heterozygot.
Dcery mi doktorka řekla sama hned, jak jsem ji řekla ze mutaci mám já.

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 21.01.18 22:12

@B.arbusa.b
Máma tuhle mutaci má, já ji nezdědila. Její diagnózu jsem se dověděla až v těhotenství a hned mě poslal gynekolog poslal na hematologii. Moji potomci by ji teda mít neměli. U téhle mutace je kontraindikovaná HA, aby nedošlo k vnitřímu krvácení. Víc nevím, dál jsem po nemoci nepátrala.

zoy
Ukecaná baba ;) 1492 příspěvků 21.01.18 23:10
@B.arbusa.b píše:
Berusko a co mate za typ? Ono to totiz vypada ze Heterozygoti muzou predat ten gen jen 50% a Homozygoti ho pry predaji vzdy 100%… Tak si jen overuju tu teorii…

Ono to tak nevypadá, ono to tak je. Pokud jsi homozygot, tak máš pouze vadnou variantu genu a tu dítě 100% zdědí. Pokud otec dětí mutaci typu Leiden nemá, pak všechny děti jsou heterozygoti. Pokud je otec heterozygot, pak polovina potomků jsou homozygoti s mutaci a polovina heterozygoti. Pokud je otec homozygot s Leidenskou mutaci, tak všechny děti jsou homozygoti s Leidenskou mutaci.

Marcelka146
Kelišová 5035 příspěvků 21.01.18 23:35

Můj otec leiden heterozygot, já čistá, můj bratr nevyšetřen. Otcova sestra taky Leiden (nevím typ), ale jedno dítě ze 3 je taky Leiden.

xjuklickova
Kelišová 5072 příspěvků 2 inzeráty 21.01.18 23:54

@Vlaďka 83 jsi vedle jak ta jedle :lol: :lol:. Tahle mutace nezpůsobuje krvácení ale sraženiny. Nejdeive trombózy a následně embolie, kdyz se ta trombóza utrhne…

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 22.01.18 10:45

@xjuklickova
Dík za objasnění. Pro mě diagnóza skončila vyšetřením s výsledkem, že se toho nemusím bát u vlastních potomků. ;) Tenkrát mi spadl šutrák ze srdce :D

Ornwen
Závislačka 4045 příspěvků 1 inzerát 22.01.18 11:58

@B.arbusa.b a kdybys toměl vedela, tak deti.nemas.nebo co? To neni zadna hrozna mutace. Jo, jsou vetsi sklony k tromboze. Ale treba ja jsem heterozygot (jeden gen ok, druhy nese mutaci) a dve tehotenstvi naprosto ok a dle vysetreni srazlivosti se to neprojevuje. Tak nejak netusim, proc by mela byt dcera chudak. Leda ze by nemela zobat ha
Jinak deti se na to vysetruji az tak10-12 let. Rikala doktorka

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková promluvila o poměru s Hádkem: Mým bytem prošlo mnoho mužů!

Stojí za rozpadem manželství Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance zpěvaččiny... číst dále >

Děsivý příběh jezídky: Utekla islamistovi, který ji týral. Pak ho potkala v Německu

Sotva dosáhla dospělosti, už si kurdská jezídka Ashwaq Ta’lo prožila hrůzy, o... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama