Dědictví - nespravedlivé rozdělení

Anonymní
22.11.20 21:51

Dědictví -nespravedlivé rozdělení

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda li jsem tak špatná nebo mě to mrzí právem. Jde o peníze z prodeje domu mé prababičky. Prababička má dvě dcery, naší babičku a její sestru. Prababička je velmi stará(91let) a už více jak dva roky se o ní stará moje babička s pomocí mé mamky. Její dům na vesnici, který nedávno opravoval můj otec s bratrem a a mým manželem se nyní prodal. Moje babička a její sestra si peníze rozdělily. Babička bydlí s našima a peníze nepotřebuje, něco si schovala a větší část dala naším. Bohužel jsem se dozvěděla, že rodiče dali peníze mému bratrovi. A mě to mrzí. Strašně jsme se pohádali a já z toho vyšla jako největší mrcha. My s mužem se nemáme vůbec špatně, to je pravda, ale můj muž musel hodně pracovat, aby jsme se měli takto. Manžel je ode mne o deset let starší a bude mu 40. Můj bratr, kterému je 27 bydlí se svojí ženou a dvěma malými dětmi v malém bytě, který mají na hypotéku. A podle našich rodičů je správně dát peníze jemu, aby mohli zaplatit hypotéku a byli bez dluhu. My děti ještě nemáme, jsme ve fázi snažení, ale máme vlastni dům a podle rodičů peníze nepotřebujeme. Když jsem se ozvala, tak mi otec řekl, že každý není na prachy jak já a že není žádná moje zásluha, že jsem si vzala chlapa co má peníze a má mi stačit náš dům. To jsem si nenechala líbit a vznikla hádka. Jako bonus jsem teď ještě špatná já a máma je naštvaná, že bratr se ženou ty peníze kvůli mě odmítají, prý proto, že mě nebudou poslouchat. To je opravdu tak zvláštní, že se mi to dotklo? Byla jsem vzdy zvyklá na to, že máme stejně, do začátku jsme nedostali ani jeden nic a teď najednou bratrovi spadnou do klína peníze, protože má bydlení na hypotéku. Mrzí mě, že nikdo nevidí, že za tím, že máme dům je to, že oba hodně dřeme. Já neříkám, že bratr nemaká, ale není tak vytížen jako manžel. Je pro mě citlivé, že se nám nedaří miminko, bratr má děti dvě a matka si řekne v klidu, že to mám přece pochopit, že to je pro děti, aby jejich tatínek (můj bratr )nemusel tak dřít a trávil co nejvíce času s nima. Já to vidim jinak, mohli se nejdříve zabezpečit a pak řešit rodinu a ne mít ve 21 první a ve 24 druhé dítě, pak by je matka nemusela litovat, že toho mají hodně a když to tak chtěli, tak jejich problém a nemyslím si, že je potřeba řešit zda můj bratr hodně pracuje nebo ne. Každý si to zařídí tak jak chce, oba jsme měli stejné startovní pole. Holky jsem opravdu taková semetrika nebo by jste to viděly stejně a také by Vás to mrzelo a štvalo zároveň?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
293
22.11.20 21:59

Mě by to nemrzelo. Jsou to peníze rodičů a je to jejich věc, i kdyby je hodili do kanálu. Navíc pokud to bratrovi pomůže a já jsem v lepší finanční situaci, tak bych mu to přála.

Můj chlap je taky víc zabezpečený než můj brácha. My ale teda čekáme druhé. Není nám ani třicet ještě, bracha je mladší jak já. Pokud by naši zdědili prachy, tak ať je klidně daji jemu, bydlí v pronájmu a šetří na barák. My už hypo máme a stavíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24275
22.11.20 22:04

Pokud bych byla zabezpečená, žili bysme si dobře, tak by mi to bylo jedno, že dali peníze bratrovi, kterému to pomůže. Je jasné, že jste si na vše taky museli vydělat, ale už to máte. Kdyby peníze rozdělili, tak by bratrovi nejspíš moc nepomohli, sice by hypo částečně umořil, ale měl by jí dál. Hlavně je to volba rodičů a ty bys do toho neměla mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4087
22.11.20 22:06

Hm…těžko říct, záleží kolik to bylo vlastně peněz, jaký to byl díl z celku, do jaké míry se podílí i bratr na péči…

chápu že jste zklamána

trochu chápu i pohled rodičů, někdo těžce nese dluhy a hypotéky, pravdou je že se mohli poradit a probrat to i s Váma a dát i Vám alespon něco

nemuseli a nemusej dát nic, vše si mohli nechat, ale rozumím

přemejšlím kdybych byla ve stejné situaci…asi bych se spíše snažila peníze nějak zhodnotit, aby se později ušlo oběma…ale přijde mi že těžko říct co by bylo úplně správně a nejsprávnějš

semetrika nejste, to zase ne…neměla byste dělat takový ty věci, jak lidi někdy dělaj že se za trest pak odstřihnou, přestanou s rodiči stýkat…nebo odstřihnou vnoučata, to by už bylo…vážně semetrikózní…ale že máte vztek a projevíte ho, tak jako je to normální, no

:think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.20 22:07
@Anonymní píše:
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda li jsem tak špatná nebo mě to mrzí právem. Jde o peníze z prodeje domu mé prababičky. Prababička má dvě dcery, naší babičku a její sestru. Prababička je velmi stará(91let) a už více jak dva roky se o ní stará moje babička s pomocí mé mamky. Její dům na vesnici, který nedávno opravoval můj otec s bratrem a a mým manželem se nyní prodal. Moje babička a její sestra si peníze rozdělily. Babička bydlí s našima a peníze nepotřebuje, něco si schovala a větší část dala naším. Bohužel jsem se dozvěděla, že rodiče dali peníze mému bratrovi. A mě to mrzí. Strašně jsme se pohádali a já z toho vyšla jako největší mrcha. My s mužem se nemáme vůbec špatně, to je pravda, ale můj muž musel hodně pracovat, aby jsme se měli takto. Manžel je ode mne o deset let starší a bude mu 40. Můj bratr, kterému je 27 bydlí se svojí ženou a dvěma malými dětmi v malém bytě, který mají na hypotéku. A podle našich rodičů je správně dát peníze jemu, aby mohli zaplatit hypotéku a byli bez dluhu. My děti ještě nemáme, jsme ve fázi snažení, ale máme vlastni dům a podle rodičů peníze nepotřebujeme. Když jsem se ozvala, tak mi otec řekl, že každý není na prachy jak já a že není žádná moje zásluha, že jsem si vzala chlapa co má peníze a má mi stačit náš dům. To jsem si nenechala líbit a vznikla hádka. Jako bonus jsem teď ještě špatná já a máma je naštvaná, že bratr se ženou ty peníze kvůli mě odmítají, prý proto, že mě nebudou poslouchat. To je opravdu tak zvláštní, že se mi to dotklo? Byla jsem vzdy zvyklá na to, že máme stejně, do začátku jsme nedostali ani jeden nic a teď najednou bratrovi spadnou do klína peníze, protože má bydlení na hypotéku. Mrzí mě, že nikdo nevidí, že za tím, že máme dům je to, že oba hodně dřeme. Já neříkám, že bratr nemaká, ale není tak vytížen jako manžel. Je pro mě citlivé, že se nám nedaří miminko, bratr má děti dvě a matka si řekne v klidu, že to mám přece pochopit, že to je pro děti, aby jejich tatínek (můj bratr )nemusel tak dřít a trávil co nejvíce času s nima. Já to vidim jinak, mohli se nejdříve zabezpečit a pak řešit rodinu a ne mít ve 21 první a ve 24 druhé dítě, pak by je matka nemusela litovat, že toho mají hodně a když to tak chtěli, tak jejich problém a nemyslím si, že je potřeba řešit zda můj bratr hodně pracuje nebo ne. Každý si to zařídí tak jak chce, oba jsme měli stejné startovní pole. Holky jsem opravdu taková semetrika nebo by jste to viděly stejně a také by Vás to mrzelo a štvalo zároveň?
:lol: se musím smát, to je jako u nás… rodiče mého muže rozhodli, že dceři přepíšou byt v Praze a mému muži nechají nájemní smlouvu na hrob s předplaceným nájmem na 5 let a podmínkou, že tam chtějí být pohřbení. A jejich vysvětlení je, že dcera má 3 děti a dům a my (zatím) jen jedno a byt (byť na hypotéku).
Jinak samozřejmě, že to jsou peníze rodičů a ti si mohou s penězi dělat co chtějí, ale jde o nějaké rovné zacházení se svými potomky. Takže Tvé naštvání je pochopitelné.
  • Citovat
  • Nahlásit
1191
22.11.20 22:09

Pokud jste zabezpeceni, tak rodice udelali spravnou volbu a to pomoct bratrovi s doplacenim hypoteky. Ono to tak vypada, ze jsi na penize. Mas bydleni a dari se vam financne dobre, ale i tak potrebujes penize. Udelala spravnou volbu. Hlavu vzhuru a prej jim to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1328

Z toho co píšeš mi vychází, že tvůj brácha je fajn a ty opravdu jen závidíš. Pokud to není sobecký hajzlík co vždy vše dostal a teď dostal i tyhle peníze, pak bych mu to přála, právě proto, že se mám lépe.
Objektivně jim to opravdu pomůže mnohem více. Ale já jsem divná, já žádné dědictví nechci, už jsem odmítla a odmítnu další. Mám se dobře a když to pomůže mým sourozencům, tak je život fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
652

Já jsem z dědictví po tatínkovi dostala nejspíš míň než bratři, oni si zaplatili hypotéky, my ne, ale nijak jim to nezazlívám, i když bych taky došla ráda do stavu, že konečně doplatíme, přeji jim to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4087
22.11.20 22:11
@Anonymní píše: :lol: se musím smát, to je jako u nás… rodiče mého muže rozhodli, že dceři přepíšou byt v Praze a mému muži nechají nájemní smlouvu na hrob s předplaceným nájmem na 5 let a podmínkou, že tam chtějí být pohřbení. A jejich vysvětlení je, že dcera má 3 děti a dům a my (zatím) jen jedno a byt (byť na hypotéku).
Jinak samozřejmě, že to jsou peníze rodičů a ti si mohou s penězi dělat co chtějí, ale jde o nějaké rovné zacházení se svými potomky. Takže Tvé naštvání je pochopitelné.

nájemní smlouvu na hrob 8o 8o

:mrgreen:

ale vážně, takové věci se dějí, a ne vzácně, jedno dítě / normální, starající se / utře a druhé dostane barák…po čase barák prodá a babku strčí do DD, kam za ní chodí jen to první dítě…dějou se věci občas :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1328
22.11.20 22:13
@Anonymní píše: :lol: se musím smát, to je jako u nás… rodiče mého muže rozhodli, že dceři přepíšou byt v Praze a mému muži nechají nájemní smlouvu na hrob s předplaceným nájmem na 5 let a podmínkou, že tam chtějí být pohřbení. A jejich vysvětlení je, že dcera má 3 děti a dům a my (zatím) jen jedno a byt (byť na hypotéku).

Tvoji story jsem tu už četla a je to šílené. Ale její rodiče přišli k nečekaným penězům a rozhodli se pomoci dítěti, kde to tak cítí. Třeba to chtěli udělat, ale nemají tolik peněz. Tak najednou je šance a udělají to. Nerozdávají svoji nemovitost. Dědictví po nich je ještě ve „hře“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
22.11.20 22:16

Já se ti nedivím, pro mě by to byla taky rána a špatně bych to snášela. Primárně nejde o peníze, ale o ten rozdílný přístup a starost. Jakoby ho měli raději a to zkrátka zranuje.
Já mám byt s manželem na hypotéku. Bratr ve svých skoro 30 nemá nic, bydlí u rodičů, nic jim neplatí, 4× ročně jezdí na dovolenou, každý rok nové auto nebo motorka. A babička teď přišla s tím, že on chudák se má špatně a nic nemá tak mu přepíše svůj byt. Já jsem tedy svůj názor konzultoval s rodiči. Že nic nemá protože vše rozhazi a nemá ani snahu k nějakému šetření. Já jsem šetřil a teď mi jde velká část příjmu na hypotéku. Ale stejně se dle nich mám až moc dobře. Naši mě chápou a s babičkou to jemné řešili. Tak nějak jsme se cítila jakoby mě měli rádi min a ne zasloužila jsem si to. Nevím jak jinak to popsat. Ale rozhadat si rodinu za to nestojí. Já jsem se to snažila řešit s klidem a diplomaticky. Hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12478
22.11.20 22:18

Ano me by velmi vadilo, kdyby nas rodice ( kdyz uz chteli podelit ) nepodelili stejnym dilem. Nebo se alespon nesnazili nabidnout. U nas tez byli naznaky tehle manyru. Jde o princip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
22.11.20 22:21
@Anonymní píše:

Předně bych řekla, že nejde o dědictví, ale o majetek žijících, kteří si můžou rozhodnout, hak chtějí.
Problém vidím v tom, že bratrovi závidíš ty děti a tin pádem mu nepřeješ nic, co nemáš Ty. Chápu, nemoct otěhotnět musí být šílené, ale nemůžeš být zlá na ty, kterým se daří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
22.11.20 22:22

A bratr to vidí jak? Ne co na to jeho manželka, to dědictví je mezi vámi a on to nevidí tak že jste sourozenci a tak by jste měli dostat stejně :think: Je smutné že místo aby peníze někomu pomohli tak spíš rozhadaji celou rodinu.Vasi mají vás dva a tak to měli udělat tak aby to bylo spravedlivé a myslím si že s tím nemá co dělat vaše finanční situace.To že to rodiče nevidí je smutné, tak zkus sednou s bráchou bez partnerů a probrat s ním jeho pohled na to.Jemu by se asi taky nelíbilo kdyby ty si dostala peníze a on ne. Zjisti jaký na to má názor a třeba se vyrovnate mezi sebou.Ja si třeba nedokážu představit že bych se s bratrem neměla rozdělit pokud bych něco dostala jen já. Je smutné že první co v tom vidí je chamtivost a ne to že jste oba jejich děti a tak máte stejný nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8009
22.11.20 22:22

Chápu tě, ale s tím, jak se rozhodli rodiče, nic nenaděláš. Ale spravedlivé mi to nepřijde. Kdybych byla na místě bratra, sama bych tě kontaktovala a rozdělila se s tebou rovným dílem. Můj partner to tak třeba udělal, když jsme si od tchána kupovali jeho vyřazené služební auto. Tchán rozhodl, že to auto koupí, i když jsme to nechtěli. Takže partner poslal třetinu ceny auta jednomu bratrovi a třetinu druhému, protože jim tchán auto nekoupil.
Když umřela tchýnina matka, taky po ní tchýně zdědila nějaké větší peníze. Podle vaší logiky by měl nejvíc peněz dostat partner a naše rodina, protože máme nejvíc dětí, jsme nejmladší a máme nejvyšší hypo. Tchýně peníze rozdělila rovným dílem a mě to tak přijde správné.

Příspěvek upraven 22.11.20 v 23:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama