Dědictví po sestře

Anonymní
5.5.21 23:29

Dědictví po sestře

Ahoj všichni, zemřela mi sestra, byla svobodná a bezdětná. Jejími nejbližšími příbuznými jsem já a náš taťka ( maminka nám zemřela před lety) a ten někde vyčetl, že jediným dědicem po sestře je on a jeho nová manželka. Je to opravdu tak? Děkuji že případné odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
646
5.5.21 23:32

A h zase to dědictví. Proč nenapíšeš, třeba že ti zemřela sestra, jsi smutná a nemůžeš se stim vyrovnat :zed: :zed:
Zjisti si to někde u právníka jak to je. Asi to bude tučné dědictví, když to tak řešíš :palec: :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.5.21 23:38

KKikina To by asi vola nenapadlo, že jsem smutná :potlesk :potlesk:, ale ono bohužel k tomu všemu truchlení musí člověk řešit i praktické věci, pokud jsi to nikdy nezažila, tak nezbývá než gratulovat ;). A děkuji za psychologický rozbor místo odpovědi na otázku, asi neznáš to o tom, že pokud k tomu nemáš, co říct, tak radši mlc :zed: :zed: :zed:.

• Citovat
  • Nahlásit
1806
5.5.21 23:41
@KKikina píše:
A h zase to dědictví. Proč nenapíšeš, třeba že ti zemřela sestra, jsi smutná a nemůžeš se stim vyrovnat :zed: :zed:
Zjisti si to někde u právníka jak to je. Asi to bude tučné dědictví, když to tak řešíš :palec: :potlesk:

všímám si, že se potřebuješ za každou cenu nas.rat do každé diskuze a v ní buď být chytrá jak rádio nebo buzerovat za pravopis, který ty sama máš příšerný 8) :lol:
Tipuju to na komplexy a mindráky v reálném životě a tady si to kompenzuješ co?… :think: ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31894
5.5.21 23:46
@Anonymní píše:
Ahoj všichni, zemřela mi sestra, byla svobodná a bezdětná. Jejími nejbližšími příbuznými jsem já a náš taťka ( maminka nám zemřela před lety) a ten někde vyčetl, že jediným dědicem po sestře je on a jeho nová manželka. Je to opravdu tak? Děkuji že případné odpovědi.
Řekla bych, že dědic jsi i ty, pokud neměla děti.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
5.5.21 23:52

Dědicové se dělí do jednotlivých tříd, ona v té první nikoho neměla (děti, manžel), ve druhé třídě jsou rodiče, případně partner a až ve třetí jsou sourozenci. Takže z toho by vyplývalo, že bude dědit jen tvůj táta, případně dlouhodobý partner.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
340
5.5.21 23:53

V první řadě jsou vždy děti, pokud je vaše sestra neměla, přichází na řadu rodiče a manžel nebo partner, který sdílel společnou domácnost se zesnulým více než 1.rok.
Až pak jsou v řadě sourozenci.
Tedy pokud neexistuje závěť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
552
5.5.21 23:53

@KKikina Sorry, ale tohle je opravdu debilni komentar.

Po sestře dědí rodiče, takže otec. Ty dědit nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
5.5.21 23:56
@Zwetta píše:
všímám si, že se potřebuješ za každou cenu nas.rat do každé diskuze a v ní buď být chytrá jak rádio nebo buzerovat za pravopis, který ty sama máš příšerný 8) :lol:
Tipuju to na komplexy a mindráky v reálném životě a tady si to kompenzuješ co?… :think: ;)

Já si nepotřebuji nic kompenzovat.Ja si zase tipnu, že ty, která nenapíšeš radu a jen se navezeš do mě. Tak si sracka ty :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1605
5.5.21 23:57
@Anonymní píše:

Pokud váš otec žije s onou ženou přes rok od smrti sestry, tak pak má pravdu. První linie bere vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31894
5.5.21 23:59

To by byla pr.del, kdyby vše odkázala sestře. Otec by ostrouhal ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
6.5.21 00:00
@Sněhurka18 píše:
@KKikina Sorry, ale tohle je opravdu debilni komentar.Po sestře dědí rodiče, takže otec. Ty dědit nebudeš.

Ale no tak nebuď neslušná 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9112
6.5.21 00:00
@KKikina píše:
Já si nepotřebuji nic kompenzovat.Ja si zase tipnu, že ty, která nenapíšeš radu a jen se navezeš do mě. Tak si sracka ty :palec:

Ty musíš mít fakt hodně smutnej život.
@admin můžete se podívat na tuto uzivatelku není den kdy by tady někoho nenazvala husou, srackou apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31894
6.5.21 00:03
@Aquarius79 píše:
Pokud váš otec žije s onou ženou přes rok od smrti sestry, tak pak má pravdu. První linie bere vše.

Není podmínka žití jeden rok ve společné domácnost se zůstavitelem? Ne s nextkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
646
6.5.21 00:03
@JancaS84 píše:
Ty musíš mít fakt hodně smutnej život.
@admin můžete se podívat na tuto uzivatelku není den kdy by tady někoho nenazvala husou, srackou apod.

Janičko ty jsi zlatíčko, dokazujes to každý den :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat