Defekt septa síní - rekonvalescence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zoretka08
Ukecaná baba ;) 1339 příspěvků 19.08.19 21:07
Defekt septa síní - rekonvalescence

Dobrý den, prosím je tu někdo jehož dítko je po operaci defektu septa síní??? Je pravda, že po této operaci musí být dítě měsíc doma v naprosté izolaci, bez jakékoliv návštěvy? Slyšela jsem, že Ikem posílá pacienty po operaci srdce relativně velice brzo do léčebny, ale to se týká dospělých pacientů…jak to mají s dětmi nevím. Je pravda, že Motol má tato pravidla, tj. striktně měsíc doma bez návštěv?? Případně jak dlouho po operaci jste začali zařizovat pobyt v lázních?? Jedná se o pětileté dítko. Díky za odpovědi!

Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 28575 příspěvků 19.08.19 21:17

Po operaci srdce je doporučována izolace z důvodu zvýšeného rizika infektu, které mohou vyústit v infekční endokarditidu(zánět nitroblany srdeční). Vysoké riziko je několik týdnů po operaci. Dospělý pacient může jet z nemocnice rovnou do lázní nebo lázeňskou lecbu absolvovat do určité doby po operaci. Jak chce a jak mu umoznuje rodinná situace.

werro
Ukecaná baba ;) 1568 příspěvků 20.08.19 22:22

Syn byl na operaci minulý rok na podzim v Motole bylo mu 5 v nemocnici jsme byli týden z toho 3 dny byl na JIP. Potom nesměl měsíc do kolektivu ( školka atd.). Lázně jsem vyřizovala po skončení toho měsíce. I tak byl nejbližší termín za 5 měsíců.

Váš příspěvek
Reklama