Reklama

Dejavu - má nějaký význam?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

granulka
Stálice 71 příspěvků 07.01.17 12:44
dejavu - ma nejaky vyznam?

Ahoj holky, s manzelem.jsme se prestehovali a relativne casto se nam ted stava pocit dejavu v novem dome. Mnoho let jsem tento pocit nemela, ale ted jsem tento pocit zazila nekolikrat a jsem z toho vzdycky takova prekvapena, manzel je na tom uplne stejne. Mate nekdo pro tyto vidiny vysvetleni? Astralni cestovani dusi, ci potvrzeni, ze jdeme po predem urcenych bodech (fatalismus)? Je to zvlastni, ze mame oba stejne pocity i prociteni, ikdyz jsme oba tyto pocity pred tim dlouho nemeli.

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.17 12:50

To mě taky zajímá, stává se mi to často

Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2423 příspěvků 07.01.17 13:37

Zpozdeni prenosu mezi hemisferami. Zkratka kratkodoba chyba v mozku. Nic nadprirozeneho ani duchovniho :). Pripadne chyba v Matrixu :D

granulka
Stálice 71 příspěvků 07.01.17 14:50
@Poison Eve píše:
Zpozdeni prenosu mezi hemisferami. Zkratka kratkodoba chyba v mozku. Nic nadprirozeneho ani duchovniho :). Pripadne chyba v Matrixu :D

No jo, ale je zvlastni, ze mame oba zpozdeni prenosu mezi hemisferama v soucasne dobe, kdyz pred tim to nebylo, nebyvalo :D :think:

granulka
Stálice 71 příspěvků 07.01.17 21:36
:kytka:

ivunak
Ukecaná baba ;) 1905 příspěvků 08.01.17 22:47

No já nevím, někde jsem četla, že je to způsobeno tím, že když si duše před narozením plánují svoje budoucí životy, tak jsou jim ukázány nějaké budoucí události ze života. A dejavu je tedy vzpomínka duše, teď už v těle, na to, co jí bylo ukázáno ze života před vtělením. :nevim:

Caitlyn
Kelišová 5791 příspěvků 09.01.17 20:17
@ivunak píše:
No já nevím, někde jsem četla, že je to způsobeno tím, že když si duše před narozením plánují svoje budoucí životy, tak jsou jim ukázány nějaké budoucí události ze života. A dejavu je tedy vzpomínka duše, teď už v těle, na to, co jí bylo ukázáno ze života před vtělením. :nevim:

To je zajímavé, dalo by se o tom někde více něco přečíst?
A když nemáme dejavu, znamená to, že jsme na správné cestě? :nevim:

granulka
Stálice 71 příspěvků 09.01.17 21:55

Skoda @ivunak, ze nemas nejaky odkaz. Ja prave mam pocit, ze jsem nekde slysela ci mi nekdo rikal, ze dejavu se vztahuje k astralnimu cestovani, de facto to co pises. Skoda, ze neni vice reakci…

Trochu mi to pripomina film Srdciva sedma (v ang. Myslim, ze Slidding door) s G. Paltrow. Film pro fatalisty, presne, ze v zivotetom jsou urcite stycne body, ke kterym dojdeme at uz zahneme doprava ci doleva a cesta je klikata si primo nalajnovana. Proste jakoby ty stycne body v dejavu cloveku probleskavaly.

Ale jak jsem psala, me zarazi, ze dejavu jsem.nemela.xlet a ted jsem jich mela nekolik a pritel to same. Zvlastni :think:

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 09.01.17 22:08

@granulka
Já jsem přesvědčená, že jde o ten přenos mezi hemisférami.
To, že to zažíváte teď častěji, bych spíš přičítala tomu, že si toho víc všímáte, nebo to i nějak může vyvolávat to vaše nové prostředí. Já např. v jednom zaměstnání trpěla pořád bolestmi hlavy, nakonec to dost přispělo k mému odchodu, prostě tam může být něco zcela vysvětlitelného, na co ani nepřijdete a může to nějak dráždit mozek.

ivunak
Ukecaná baba ;) 1905 příspěvků 09.01.17 22:17

V posledních letech jsem se začala zajímat právě o věci mezi „nebem a zemí“ a k tomu jsem přečetla spoustu literatury, ať knížek nebo článků na internetu. A teď už si nejsem jistá, kde jsem to četla. Jen vím, že mě to zaujalo. Možná to zmiňuje v jedné své knize Marta Foučková, mimochodem má knihy velmi zajímavé.
Nemyslím, že se jedná o přenos mezi hemisférami. Stalo se mně to několikrát a prostě se o nějakou dobu předběhne děj, který pak nastane. A mozek v tom okamžiku ještě nemůže vědět, co se stane.

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 09.01.17 22:23
@ivunak píše:
V posledních letech jsem se začala zajímat právě o věci mezi „nebem a zemí“ a k tomu jsem přečetla spoustu literatury, ať knížek nebo článků na internetu. A teď už si nejsem jistá, kde jsem to četla. Jen vím, že mě to zaujalo. Možná to zmiňuje v jedné své knize Marta Foučková, mimochodem má knihy velmi zajímavé.
Nemyslím, že se jedná o přenos mezi hemisférami. Stalo se mně to několikrát a prostě se o nějakou dobu předběhne děj, který pak nastane. A mozek v tom okamžiku ještě nemůže vědět, co se stane.

Tak to ale není deja-vu

ivunak
Ukecaná baba ;) 1905 příspěvků 10.01.17 10:54
@ireeenka píše:
Tak to ale není deja-vu

No, deja-vu znamená, že to člověk už viděl. Mně se jednou stalo, že jsem seděla v pokoji a četla si a najednou jsem věděla, že jsem tuto scénu už viděla, včetně osvětlení (sluníčko svítilo tak, jak jsem si pamatovala), v pokoji byli ti lidé, jak jsem si pamatovala a v tom mně napadlo, že tam ještě chybí děda. Za okamžik byl ve dveřích, přesně jak jsem očekávala. Takových věcí se mně stalo víc, ale toto si pamatuji dodnes, ačkoliv je to už aspoň 20 roků.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama