Děkují vaše děti (12let)?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.08.19 15:00
Děkuji vaše děti (12let)?

Asi hloupy dotaz, jen mne nedavno zarazilo chovani synovcu. Jsou to synove od sestry od manzela. potrebovaly vyzvednout z jednoho zapasu z mista A domu. nikdo nemohl, manzel mel zubare, svagrova se svagrem byli v praci, ja jsme doma s mimcem, tak jsem se nabidla, ze je zavezu. jeden ma 12 let, druhy 8. jen podotykam, ze jezdi primy autobus. je to 25 km. ale tak chapu, ze maminka se o ne asi bala. ja jsem si to zorganizovala tak, ze jsem jeste zadala mou mamu, at mi hlida malou, kdyz pro ne pojedu. moje mama si kvuli tomu musela vzit pul dne volno v praci. tak jsem je teda vyzvedla a zavezla domu. ani jeden z nich nerekl ani bú. to se zname dlouho. chodime spolu na rodinne oslavy atd. oni jsou teda takove ty deti, za se s nami dopelymi na oslavach moc nebavi, porad jsou na telefonu nebo tabletu, ale i tak aspon podekovat za odvoz mi prislo samozrejmosti. podekovala mi moje tchyne - jejich babicka. hloupost kvuli tomu zakladat diskuzi, jen mne to prekvapilo, na druhou stranu nase dcera je batole a nevim, jaka bude za par let, tak to nechci soudit. je tohle chovani ve veku 12 a 8 let v norme?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anna85
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 07.08.19 15:05

No tak muj syn dekuje od dvou let. ALE ma to spojené s tim, ze mu neco podam, pomuzu nebo neco dostane. Kdy si tak dite dokaze spojit to, ze ma podekovat za neco jako je odvoz domu, to nevim :). Mozna jim to spis jen nedoslo.

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 07.08.19 15:08

U toho staršího nevím, ale u mladšího… Ony si to děti neuvědomují, nedochází jim, že sis musela přeorganizovat den. Berou to za samozřejmé, že je někdo odveze.

Já jasem jako malá taky nechápala, že nemůžu být celé prázdniny u tety. :mrgreen:

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 07.08.19 15:09
@Anna85 píše:
No tak muj syn dekuje od dvou let. ALE ma to spojené s tim, ze mu neco podam, pomuzu nebo neco dostane. Kdy si tak dite dokaze spojit to, ze ma podekovat za neco jako je odvoz domu, to nevim :). Mozna jim to spis jen nedoslo.

Taky si myslím.

Čičorečka
Závislačka 2666 příspěvků 07.08.19 15:10

Myslím, že jim nemohly dojít okolnosti. Třeba že tvoje matka, pro ně celkem cizí žena, si musela vzít volno z práce :lol: Možná že by raději jeli sami autobusem, co ty víš. Asi bych se pro to na ně nezlobila. Slova díků bych očekávala od jejich rodičů, protože tohle je jejich starost.

azaleila
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 44 inzerátů 07.08.19 15:11

Myslím si, že jim spíš nedošlo, cos pro ně udělala… jinak tedy moje tříletá děkuje - mám ji naučenou. počkám si na odpovědi ostatních, sama se v tom asi úplně neorientuju.

Lucias241
Kecalka 263 příspěvků 07.08.19 15:13

Tak hlavně by ti měli poděkovat jejich rodiče. No a příště se nenabizet nebo vzít i svoje dítě sebou těch 25 km a nemusí si tvoje mamka kvůli tomu brát půl dne dovolené.

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 07.08.19 15:14
@Lucias241 píše:
Tak hlavně by ti měli poděkovat jejich rodiče. No a příště se nenabizet nebo vzít i svoje dítě sebou těch 25 km a nemusí si tvoje mamka kvůli tomu brát půl dne dovolené.

Tak v rodině si prostě lidi pomáhají :lol:

azaleila
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 44 inzerátů 07.08.19 15:14
@Lucias241 píše:

taky pravda. měli by poděkovat rodiče a ukázat dětem, co je slušnost.

Lucias241
Kecalka 263 příspěvků 07.08.19 15:15
@Bábrdl píše:
Tak v rodině si prostě lidi pomáhají :lol:

Tak to určitě. Ale asi by mě nenapadlo prosit mamku, aby mi hlídala dítě, když někam jedu autem 25 km. A jo, klukovi je 12 let, zabucet mohl.

Opiska
Kecalka 137 příspěvků 07.08.19 15:17

Me zase hlava nebere proč jsi prosila svoji mamu, která si musela vzít volno z práce kvůli 50km? To jste se nevešli do auta?

lilith1
Ukecaná baba ;) 2311 příspěvků 07.08.19 15:19
@Anonymní píše:
Asi hloupy dotaz, jen mne nedavno zarazilo chovani synovcu. Jsou to synove od sestry od manzela. potrebovaly vyzvednout z jednoho zapasu z mista A domu. nikdo nemohl, manzel mel zubare, svagrova se svagrem byli v praci, ja jsme doma s mimcem, tak jsem se nabidla, ze je zavezu. jeden ma 12 let, druhy 8. jen podotykam, ze jezdi primy autobus. je to 25 km. ale tak chapu, ze maminka se o ne asi bala. ja jsem si to zorganizovala tak, ze jsem jeste zadala mou mamu, at mi hlida malou, kdyz pro ne pojedu. moje mama si kvuli tomu musela vzit pul dne volno v praci. tak jsem je teda vyzvedla a zavezla domu. ani jeden z nich nerekl ani bú. to se zname dlouho. chodime spolu na rodinne oslavy atd. oni jsou teda takove ty deti, za se s nami dopelymi na oslavach moc nebavi, porad jsou na telefonu nebo tabletu, ale i tak aspon podekovat za odvoz mi prislo samozrejmosti. podekovala mi moje tchyne - jejich babicka. hloupost kvuli tomu zakladat diskuzi, jen mne to prekvapilo, na druhou stranu nase dcera je batole a nevim, jaka bude za par let, tak to nechci soudit. je tohle chovani ve veku 12 a 8 let v norme?

Ne neni to normalni, pozdravit a podekovat patri mezi zaklady social. inteligence je to elementarni slusnost, takze ne jsou to nevychovani burani..

geileenka
Extra třída :D 12622 příspěvků 07.08.19 15:21

U staršího neposoudím, mám dítě 9 let nejstarší. Děkovat umí, ale u těch dětí je to spíše takové to „něco dostanu = poděkuji, někdo mi něco podá = poděkuji…“. V tomhle si těžko spojí tu souvislost, že to bylo něco extra pro ně. Navíc ještě odvozovat, že ty sis musela zařídit hlídání (dle mého tedy zbytečně, ale to je jedno), musela jsi tomu věnovat čas… To dítěti zkrátka nedojde.

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 07.08.19 15:22
@lilith1 píše:
Ne neni to normalni, pozdravit a podekovat patri mezi zaklady social. inteligence je to elementarni slusnost, takze ne jsou to nevychovani burani..

Hlavně ten osmiletej, vid. :pankac:
Prostě si to neuvědomili. Burani by byli, kdyby jim to nekdo řekl a stalo se to znovu.

mau-mau
Závislačka 4277 příspěvků 07.08.19 15:23

Já bych řekla třeba „děkuju, teto, že jsi nás odvezla..“, pokud by se k tomu neměli sami. ;) Myslím, že 12 letý už rozhodně tuší, že to je, že jsi pro ne něco udělala. 8 letý asi ne.. :nevim: Ale poděkovat měli určitě ty rodiče :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama