Délka lyží

847
12.11.10 11:37

Délka lyží

Chceme dceři koupit nové lyže. Měří (dcera)cca 130 cm, v obchodě mi poradili, že by měla mít asi 120, ale mě to přijde až moc. Já bych byla tak pro 110. Lyžovat se naučila loni ale celkem jí to jde, ale začínala na 90 cm…Poradíte mi někdo zkušenější ???

Dík Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1402
12.11.10 11:45

Ahoj, doporučuje se -5 až 20cm od výšky postavy, já osobně mám lyže po nos a jsem spokojená :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102677
12.11.10 11:49

já bych koupila 110. 120 mi přijde dost. malej má 100, vloni začínal - bylo mu šest a 120 cm. letos je bude ještě mít - je mu 7 a má nějakých 125 cm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
12.11.10 11:55

je tak to je zajimave.Ja se chystam taky koupit synovi lyze,ze letos zacne.V obchode mi radili 110-syn meri 119(takze 120).Ze pry po nos.Ja nevim,jsem nelyzar :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102677
12.11.10 12:04

any, pokud se bude teprv učit, vzala bych mu o dvacet čísel menší. s těmi o deset se mu bude špatně manipulovat a nepůjde mu to a nebude ho to bavit. v obchodě sice takto doporučují, ale já dávala malého loni do lyžařského kurzu a před koupí lyží jsem to konzultovala tam s odborníky a doporučili mi toto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
12.11.10 12:10

sajinda-diky moc,to jsem fakt nevedela.Lyze mu chci koupit pod stromecek,takze co nevidet.Takze koupim 100.
A jeste se zeptam jak se kupujou lyzaky.Berou se to same cislo,co boty nebo vetsi?Syn ma ted zimni boty 31(s nadmerkem)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102677
12.11.10 12:28

any, já brala lyžáky o číslo větší než potřeboval botky - je to stejné jako u Vás.- vloni jsme nosili botky 31 s nadměrkem a lyžáky jsem kupovala 32, aby je prostě měl aspon na ty dvě sezony. protože příští rok si myslím, že už mu budou malé jak lyže, tak lyžáky. ale s tím se musí počítat. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6234
12.11.10 14:46

Ahoj, já lyžař jsem a lyžování i učím, takže pokud už jezdí tak po nos je naprosto v pohodě, pokud začíná tak po bradu, je lepší když jsou lyže kratší, přece jenom jsou ovladatelnější a jde to s nima snáz a určitě carvingy, jde to s nima snáz, občas se nám ještě objeví klasický lyže, ale pokud je možnost tak carvingy určitě! Co se týká bot tak větší, počítej se silnou ponožkou, takže minimálně o číslo větší, klidně i o dvě, nevíš jak poroste noha, aby si na konci zimy nemusela koupit další :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1648
12.11.10 14:57

bubino

délku lyží, zásadně po nos, musíš ji vzít sebou, stejně budete muset koupit určitě i hůlky :mavam: a radius tedy vykrojení hloubku podle toho jak je zkušená lyžařka, když jí koupíš pro začátečníky, unudí se k smrti,když už je zkušená a když je začátečník, tak aby si zbytečně nenamlela. Nech si poradit v prodejně a seřídit vázání na místě s botou, to je taky důležitý, abys e jí třeba při jízdě nevypínalo vázání, nebo když by se neodepnulo při pádu, to je tak na zlomené nohy :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1648
12.11.10 15:00

twiggy

člověče, já mám ještě klasiku, a to o deset cm delší než jsem sama, to je docela o hu :poblion: , zase na druhou stranu, na sjezdovkách jsme obdivovaní donosauři :jazyk: diví se, že s tím umíme jezdit a že se lyže nerozpadají :lol: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17026
12.11.10 15:23

carvingy mam v planu 8-) ,diky twiggi.

Lowel-takze myslis,ze prekvapko k Jezisku je blbost,kdyz se to musi vyzkouset na miste? :think:
A co rikate na „ojete“lyze :lol: ,jakoze z bazaru-je to blbost?(kvuli financim to neresim,ale rikam si,ze kdyz mi zas az tak na ty lyze nejsme a ty detske vydrzi diteti tak rok-ne memu tomu predchozimu..)U nas je jeden slusny,specializovany na zimni sporty..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102677
12.11.10 15:32

malej dostal loni lyže jako dárek k vánocům, délku jsem věděla, velikost bot taky, takže nebylo třeba zkoušet předem. lyže dostal nové, protože ojeté mi nepřipadaly vhodné jako dárek, pokud neponese lyže ježíšek, vůbec bych neváhala koupit použité. dost často nebývají zničené, protože dítě je má třeba jen jednu sezonu. co bych nekoupila použité jsou lyžáky a to proto, a to poznáš sama, hrozně se v nich potí noha, malej vždy přijel z lyží z úplně mokrýma lyžákama zevnitř, takže tam určitě nové. :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6234
12.11.10 16:10

Lowel - já je mám ještě doma na půdě :mrgreen: , ale jsou o dvacet centimetrů delší než já, už jsou hrozně starý, snad dvacet let, ale tenkrát byly super!

Any - pokud nemusíš řešit finance tak nový, určitě je potom prodáš, jo a zajdi do nějaký specializovaný prodejny tam ti poradí, měli by tam být lidi, kteří tomu rozumí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6234
12.11.10 16:12

Sajindo - no ono je to taky o penězích, já když to vidím na lyž. škole, tak málokterý dítě má novou výbavu, většinou jsou to věci použitý a určitě jim to službu udělá! Jednou jsem učila i dítě, kterýmu táta uřízl starý dlouhý lyže, chudák, sice se lyžovat naučil, ale byla to strašná dřina!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102677
12.11.10 17:50

twiggi, však taky říkám, že nic proti použitým lyžím, jen za mě, pokud je chci dát jako dárek k vánocům, já osobně bych volila nové. použité klidně, ale pak bych je nedala jako dárek od ježíška. boty bych použité dítěti na nohy nedala ze zdravotních důvodů. v přeskáčích se tak potí noha, že je to tak vypěstovat dítěti nějakou plísen nebo něco podobného :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama