Delší průjem u kojeného miminka

5
28.4.21 09:14

Delší průjem u kojeného miminka

Dobrý den, řešili jste někdo průjem u plně kojeného miminka (téměř 4m)? Co vám pomohlo? Malá má už přes týden průjem, doktor vzal stěry (na výsledek čekáme) a doporučil malé nasadit dietu - vysadit kojení a 6 h podávat jen oslazený černý čaj a pak dalších 6 h mrkvový odvar (původně po telefonu mluvila sestra dokonce o dietě na 2 dny/bez kojení, ), pak se pomalu vrátit ke kojení.

Mě se to moc nelíbí. Co jsem se dočetla, tak u kojených miminek se doporučuje kojení nevynechávat. Bojím se, že nám to naruší kojení (cca před týdnem jsme bojovali s menším bojkotem) a hlavně že tím malou akorát tak dehydratuji - ještě nikdy neměla čaj ani nepila z lahvičky, takže si nedovedu představit, že bych tak do ní dostala dostatek tekutin… Doktor žádnou alternativu nenavrhnul, jen operoval tím, že on má 40 let zkušeností, tak ví co s tím a ať to držíme…

Malá se chová i spí jako obvykle a nevykazuje žádné známky dehydratace. Naopak celkem slintá a všechno si rve do pusy, někdy až zuřivě, tak mě tak napadají i zuby… Jen dodám, že včera už to bylo ok, ale dnes ráno opět voda s hlenem :-(

Nemáte někdo zkušenosti? Díky moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9106
28.4.21 09:35

Kojeni bych nevysazovala. Spíš bych zkusila aby jsi ty jako kojící vynechala mléko, soju apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6681
28.4.21 09:36

Kdyby mi dite nechtělo pít, jela bych do nemocnice na kapacku. Opravdu je důležité do ní teď dostat tekutiny, pokud nepůjde, tak na infuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7539
28.4.21 09:46

Kojeni nevysazuj, klidne to muzou byt zuby. Ja bych drzela dietu a kojila dal, nevidim duvod do 4m ditete cpat caj a odvar z mrkve. Neter to mivala taky a litala z ni jen voda, svagrova kojila a sama drzela dietu + nasadila probiotika. Muzes zkusit ty probiotika treba, minimalne aspon ty :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
28.4.21 09:54

@mackA159 Pokud by nechtěla pít, tak samozřejmě jedu do nemocnice. Malá ale pije (kojí se) úplně normálně, chová se jako vždycky a ani nekaká častěji (jen se změnila konzistence). Naopak se bojím, že kdybych vynechala kojení a najela jen na čaj, tak mi to pít nebude a zavařím si ještě víc…

@JancaS84 Díky za tip, to bych mohla zkusit :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11622
28.4.21 10:42
@Yxc28 píše:
@mackA159 Pokud by nechtěla pít, tak samozřejmě jedu do nemocnice. Malá ale pije (kojí se) úplně normálně, chová se jako vždycky a ani nekaká častěji (jen se změnila konzistence). Naopak se bojím, že kdybych vynechala kojení a najela jen na čaj, tak mi to pít nebude a zavařím si ještě víc…@JancaS84 Díky za tip, to bych mohla zkusit :)

V žádném případě bych kojení nevysazovala!! Kojení je při průjmu základ, dítě v tom má přirozená probiotika, enzymy, všechno co potřebuje.
Počkala bych na stěry a do té doby zkusila vysadit mléko a lepek. Hleny můžou být i nějaká intolerance.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9106
28.4.21 11:15
@Yxc28 píše:
@mackA159 Pokud by nechtěla pít, tak samozřejmě jedu do nemocnice. Malá ale pije (kojí se) úplně normálně, chová se jako vždycky a ani nekaká častěji (jen se změnila konzistence). Naopak se bojím, že kdybych vynechala kojení a najela jen na čaj, tak mi to pít nebude a zavařím si ještě víc…@JancaS84 Díky za tip, to bych mohla zkusit :)

Akorát nemusí být výsledek vidět hned. Strevum to může trvat i 10 dní než se upraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat