Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Zdravím, potřebuju nutně odpoveď omylem jsem podávala 2 měsíčnímu miminku pamycon asi 4 dny do pusy. Jak moc je to nebezpečné může se mu něco stát?
@Bianka09 píše:
Zdravím, potřebuju nutně odpoveď omylem jsem podávala 2 měsíčnímu miminku pamycon asi 4 dny do pusy. Jak moc je to nebezpečné může se mu něco stát?
Zavolej doktorce a nebo na toxikologickou linku.
Zavolala bych na toxikologickou linku, která je pro podobné případy zřízena. 224 91 92 93
Zavolala bych pro jistotu dětské doktorce, je to malinkaté miminko.
Myslím, že se nic nestalo, stejně protečou nosánkem do pusy…a kolik kapek si mu davala? Jednu a jednu do kazdé dírky?
Neplašila bych, ono i když ho nakapeš do nosu, tak jak miminko leží, do krku může něco stéct. Pro tvůj klid bych ale zavolala dětské.
@Pavlička píše:
Myslím, že se nic nestalo, stejně protečou nosánkem do pusy…a kolik kapek si mu davala? Jednu a jednu do kazdé dírky?
3 kapky
Má se dávat jedna, ne
jinak zavolej toxolinku.. Ale nejspíš to jic nebude.. Mrne je v pohodě?
3 kapky nedávám ani sobe, natož tak miminu. Ja bych teda miminu nedala ani jednu, ale o tom tady řeč není. Zavolej pro jistotou doktorce nebo na tu linku, ale vzhledem k tomu, ze i když to kapnes do nosu, tak do toho krku stejne něco stece, tak bych se nebala.
@martina.se píše:
Má se dávat jedna, nejinak zavolej toxolinku.. Ale nejspíš to jic nebude.. Mrne je v pohodě?
Mám napsané 3kapky
Už je to pár dní co sem mu to dávala, celou dobu byl v poho, ale dnes brečí protože ho něco bolí tak jsem si říkala jestli to memůže být z toho
@Bianka09 píše:
Mám napsané 3kapky
Už je to pár dní co sem mu to dávala, celou dobu byl v poho, ale dnes brečí protože ho něco bolí tak jsem si říkala jestli to memůže být z toho
Jestli brečí a máš podezření, že ho něco bolí, tak k lékaři. Nebylo by od věci zkontrolovat i ouška, pokud byl zahleněný.
Neplasila bych, když to dáváš do nosu, může to stect nosohltanem do pusy. Jak se ti to povedlo? Respektive jak tě to napadlo? Vždyť je to na rymu
@mackA159 píše:
Neplasila bych, když to dáváš do nosu, může to stect nosohltanem do pusy. Jak se ti to povedlo? Respektive jak tě to napadlo? Vždyť je to na rymu
Já de*il jsem to tak v lékárně pochopila když mi to říkal lékárník
Asi jsme se špatné pochopily ![]()
@Bianka09 píše:
Já de*il jsem to tak v lékárně pochopila když mi to říkal lékárník
Asi jsme se špatné pochopily
No…navíc se dává kapka, ne tři. A určitě ne dvoumesicnimu miminku. I roční dceri jsem měla dávat pouze jednu kapku. Radši zavolej na tu toxikologii, popřípadě sve dětské Dr pokud ještě ordinuje. Když něco nechápu, tak se zeptám klidně jako blbec znovu.