Dementi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janac
Závislačka 3138 příspěvků 14.08.10 21:51
Dementi

Ahoj, dnes se mi stala věc. Byla jsem s malým na písku, kam občas po náročném dni zajdu. Je to takový hřiště a zároveň hospoda a hostel. Dám si kafe, pivo, limču atp.. - a malej okolo trandí na motorce nebo bábuje v písku.
Dnes se (mimo ostatní děti) vyrojili 3 výlupci (2 kluci+holčička), jejichž rodiče seděli opodál a popíjeli. Děti si začaly hrát s našima bábovkama. Ještě jsem nabídla odrážedlo. Během asi 3/4 hodiny co jsem tam byla jejich rodiče nepřišli ani jednou zkontrolovat co a jak, děti roznosily naše bábovky po celém areálu a k mému údivu s některými i odešly domů. Jejich „nájezdy“ se stupnovaly, zasáhla jsem až ve chvíli kdy na mého kluka tento „gang“ začal útočit - sypání písku, kopání..
Na rodiče jsem nechápavě koukala a nebyla schopna reagovat, nějak se mi to prostě v hlavě za tu krátnou dobu nesesumírovalo - byla to má první zkušenost.
Nadto jsem čas chtěla věnovat synovi a byť tak malému jsem se ho snažila celou situací nějak provést a chránit ho.

Nelpím na ukradené píšťalce či kyblíku, ale přišlo mi strašně líto, že - když tedy rodiče vzali děti - proč jim neposkytli jedinou hračku a ani slovo nebo čin ke hraní - když už se chtěli samo bavit..což chápu..

:nevim: :nevim: je mi z toho tak smutno. Děti to byly malé já toto blbé odhaduji..tak 4 nejvíc 5..

Co děláte vy? Jdete říct něco hulícím rodičům (kteří ale v tomhle případě vypadaly taky jako děti?)
Nebo se sbalíte? (včetně bábovek :mrgreen: ) a jdete?

Omluvte mou horlivost, dost mě to vzalo…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
soldi
Neúnavná pisatelka 17265 příspěvků 14.08.10 21:57

ahoj, ja sice este deti nemam, ale pamatam si, ze raz som bola so psikom v jednej restike- to bol este steniatko a priviazala som ho ku stlpu blizko nas. opodial sedeli deti s rodicmi, deti teda vlastne behali hore dole. ked si vsimli steniatko tak ho zacali naschval drazdit, aby knucal, chcel sa s nimi hrat. alebo pribehli k nemu, ukazali mu kusok hranolku, nechali onuchat a potom odbehli. no protivne boli az strach, mohli mat tak 5 a 7 rokov. aj som im povedala, nech idu od nas prec, nech daju pokoj. nic nepomohlo. a rodicia len sedeli a nic si nevsimali, mali v pazi.

normalne som celkom papula, ale vtedy som im nic nesla povedat. mozno, keby sa nejednalo o psa, ale o dieta, tak by som bola razantnejsia.

myslim, ze keby si sla nieco povedat tym rodicom, tak by si nic nevyriesila, lebo ked raz maju laxny pristup, tak ho maju stale.
alebo mi naopak po detoch zhucali, pripadne ich udreli, a to by si sa citila este horsie.

asi by som tiez odisla.

Dana27
Závislačka 3870 příspěvků 14.08.10 21:59

Asi bych k nim přišla a řekla jim to. Ale jak píšeš, jestli to byly taky samy ještě děti, tak takovým to asi nevysvětlíš. Jo, jinak chápu tvoje rozhořčení. A já bych ještě možná ty děti pořádně nahlas okřikla.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 14.08.10 22:00

Jani, nestalo se to tam „u nás“? No nevím, jestli sis všimla, ale za krátkou dobu mého pobytu tady se místní obyvatelstvo docela proměňuje..... A obecně se dá říct, že ostré lokty z mládí v dospělosti jako když najdeš… Což možná vede ty juniorní rodiče k tomu, aby některé úlety svým dětičkám tolerovaly. Mám takovou zkušenost i z minulého bydliště.

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 14.08.10 22:05

Já myslím, že ostré lokty jsou něco jiného, tohle je rozmazlenost, ty děcka něvědí co by, tak pak i ubližují. Když jim nikdo neřekne, že je to špatně, jak to ale mají vědět :nevim:
Nejsem nijak stará, ale svoje dítě hlídám na hřišti jak ostříž, ne proto, aby mu někdo něco neudělal, ale naopak, když se rozdovádí, tak je to takovej malej suverén, že by převálcoval sotva chodící děti, vyškubnul hračku… Trpělivě vysvětluju, že toto ne, to se nedělá.

Ale někteří rodiče by za své oprsklé dítě strčili ruku do ohně, že je to nejsvatější anděl pod sluncem :cert:

Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 14.08.10 22:07

tak já jsem taková huba nevymáchaná, takže bych to nejdřív těm rodičům šla říct slušně, když by to zůstalo bez reakce, asi bych zkusila jim to říct ještě jednou ostřeji a kdybych ani pak nejevily zájem, bez pardonu bych vzala naše hračky tem deckám, a seřvala bych ti děti sama :mrgreen: :mrgreen:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 14.08.10 22:14

čičinko, to jsme oba řekli jinými slovy to samé. Oběma nám to chování vadí, ale každý ho jmenujeme jinak.
zuzka mamka: než by ses dostala k ostřejšímu vyjádření, byly by některé dětičky schopné tvému dítku třeba i zlomit ruce. Jsou bohužel případy, kdy jepotřeba na obranu svých zájmů vystartovat razantně i proti malým dětem.

Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 14.08.10 22:18

juro to já bych měla malou určitě u sebe, určo bych jí tam nenechala aby jí tyranizovaly :lol: ale jestli bude po mě, ubrání se sama :mrgreen: :mrgreen:

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 14.08.10 22:18
janac píše:
Co děláte vy? Jdete říct něco hulícím rodičům (kteří ale v tomhle případě vypadaly taky jako děti?)
Nebo se sbalíte? (včetně bábovek :mrgreen: ) a jdete?

Já jsem nekonfliktní typ, takže sbalím dítě i bábovky a jdu pryč. :mrgreen: Asertivní až zlá jsem jen tehdy, když jsme k tomu donucena. :wink:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 14.08.10 22:20

Wiollo, třeba by ses v této lokalitě stala taky hodně asertivní… :wink:

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 14.08.10 22:23
Jura007 píše:
Wiollo, třeba by ses v této lokalitě stala taky hodně asertivní… :wink:

No, spíš jde o to, jestli bych v této lokalitě vůbec chodila na písek. :mrgreen: Já jsem schopná dítě naložit do auta a odvést do Mariánského údolí na písek do Eldoráda. :jazyk:

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 14.08.10 22:24

Wiollo, tak to seš cílevědomá… gratuluju. Dobrá vlastnost. :palec:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 14.08.10 22:25
Wiolla píše:
janac píše:
Nebo se sbalíte? (včetně bábovek :mrgreen: ) a jdete?
Já jsem nekonfliktní typ, takže sbalím dítě i bábovky a jdu pryč. :mrgreen: Asertivní až zlá jsem jen tehdy, když jsme k tomu donucena. :wink:

Já také… přesně takto.

Znám to moc dobře, máme tu také pizzerii s hřištěm - v takovéto situaci pokládám jakoukoli akci za plýtvání vlastní energií… s rodiči tohoto ražení stejně nehnu, takže bych se u toho jen zbytečně naštvala…

Ale tento můj názor může být jistě zkreslený skutečností, že hřišť, pískovišť a klouzaček máme v okolí bezpočet… stačí si vybrat. Je-li jedno zrovna problémové, přejdeme během pěti minut jinam.

nozu
Extra třída :D 11758 příspěvků 14.08.10 22:28

janac, no já bych si posbírala hračky, dítě a odešla na jiné hřiště. s takovými roidči podle mě nemá cenu se vůbec dohadovat, většinou to skončí tak, že ty jsi ta špatná. určitě bych to i těm cizím dětem nějak vlídně vysvětlila, že se jiným dětem neubližuje, zakročila ve prospěch svého dítěte, vzala si od nich ty hračky a šla pryč. pokud by nechtěli dát, tak i razantně ;-)

ZuzaM
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 14.08.10 22:29

Na rodiče bych se asi vykašlala, svoje děti evidentně nemají zájem ani zabavit natož vychovat, takže bych děti klidně i drsně okřikla a hračky nepůjčovala.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Peče, vaří a skvěle vypadá: Rosická je největší trefou slavného fotbalisty

Radka Kocurová (37) je velmi prozíravá žena. Kromě toho, že s léty neztrácí... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >