Depka z hypoteky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
67
10.11.21 08:52

Depka z hypoteky

Ahoj, asi bych chtěla jen povzbudit od ostatních, kteří to mají stejně. Vždy jsem chtěla mít dvě děti, ale bohužel současná situace s cenami bytů tomu vůbec nenahrává. Chtěli jsme si vzít hypotéku, ale ty ceny jsou prostě šílené. Představa, že budeme platit i 30.000 měsíčně, ne-li více, mě docela děsí nehledě na to, že po pár letech fixace skončí a úroky budou fakt šílené. Taky představa, že si bereme hypo na 6 milionů a zaplatíme bance 10 je prostě masakr. Pozemek, barák ani žádné dědictví od našich rodin prostě nemáme a jedeme tedy sami od nuly. Má to někdo stejně a jak jste to řešili? S dětmi se prostě nedá platit tak šílená částka a ještě k tomu energie z jednoho platu…už jsme smíření s tím, že budeme muset z Prahy od mojí rodiny, ale přijde mi, že to nikde kde je práce není o moc lepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6290
10.11.21 08:54

A v čem přesně je problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12617
10.11.21 08:55

@Diane1990 Je to šílený, to jo. Tak holt najít něco levnějšího, nebo žít v nájmu. Vždytˇtak žije kde kdo. Není přece podmínka mít svoje bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
331
10.11.21 08:56

Bohuzel, nicmene lze mít dvě děti a být v nájmu.
Hele v „zapadnejsich“ zemích casto žije rodina celý život v nájmu + žena nakluše brzo po porodu hezky do práce. :,( :,(

Tak vám to kdyžtak nevyjde.. My jsme taky mladí a moc toho nemáme :nevim:
Ale bydlet v nájmu neznamená, že nemůžeme mít dvě děti :hug:

Příspěvek upraven 10.11.21 v 08:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26130
10.11.21 08:57

A proč nejste v nájmu, než bude dítě větší a půjdeš do práce? Treba se do té doby stane zázrak a aspoň ty uroky půjdou dolů. Teď je asi nejblbější doba na braní hypo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21654
10.11.21 09:02

Tak logicky když na to nemám, tak si to nepořizuji. Jo, ceny jsou teď hrozné a situace rozhodně nenahrává sociálně slabším. Na druhou stranu, v Praze by si dva pracující lidé měli vydělat podstatně víc, než někde na Kladně, takže ono se to tak nějak vyrovná. Na vašem místě bych šla do nájmu a dokud budeš na RD, byla tam. Šetřila každou kačku a až nastoupíš znovu do práce, už by neměl být problém nějakou hypo splácet, pokud po vlastnictví nemovitosti tolik toužíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
10.11.21 09:02

V nájmu jsme a docela v pěkném, ale manžel to prostě nechce snést. Že nechce přivést na svět další dítě, když máme „prd“ a odmítá za 70m2 platit 10 milionů i s úroky bance někde ve starém paneláku. Kolem nás všichni něco dostali - starý byt, dům, pozemek a my jsme prostě nahraní…máme čtyřměsíčního syna a v lednu už se částečně vracím do práce. Jen mi to přijde fakt smutné ta dnešní doba…spoléhat se furt na to, že nás nikdo nevyhodí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2868
10.11.21 09:03

Taky jsme začínali od nuly. Děti jsme si pořídili do nájmu a hypotéku jsme si brali až později, na prahu čtyřicítky, když děti už byly ve škole. Nemyslím si, že je nutné mít hned od začátku vlastní bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1099
10.11.21 09:05

Nojo, deti zacinaji byt luxus, stejne jako vlastni bydleni… ne kazdy na to ma, je potreba vse radne promyslet :mavam: byt s minulym rezimem nesouhlasim, tak pro mlade rodiny byl ideal - dostanes praci, byt a jiste misto ve skolce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21009
10.11.21 09:06
@Diane1990 píše:
V nájmu jsme a docela v pěkném, ale manžel to prostě nechce snést. Že nechce přivést na svět další dítě, když máme „prd“ a odmítá za 70m2 platit 10 milionů i s úroky bance někde ve starém paneláku. Kolem nás všichni něco dostali - starý byt, dům, pozemek a my jsme prostě nahraní…máme čtyřměsíčního syna a v lednu už se částečně vracím do práce. Jen mi to přijde fakt smutné ta dnešní doba…spoléhat se furt na to, že nás nikdo nevyhodí…

a myslíš, že se dá svést vše na „dnešní dobu“? :think: každá doma má něco…
U vás je spíš problém v tom, že manžel chce víc, než na co má a nechce „snést“ nájem. No když není na hypo, tak co zbývá? a že všichni něco dostali? to už zní spíš jako závist a fakt to tak není, já mám zas okolo většinu, co musel máknout, aby měla to co má,
Než se takto užírat, spíš bych se smířila s tím co mám a na co má, a udělala si ten život co nejhezčí, s manželem a synem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21654
@Diane1990 píše:
V nájmu jsme a docela v pěkném, ale manžel to prostě nechce snést. Že nechce přivést na svět další dítě, když máme „prd“ a odmítá za 70m2 platit 10 milionů i s úroky bance někde ve starém paneláku. Kolem nás všichni něco dostali - starý byt, dům, pozemek a my jsme prostě nahraní…máme čtyřměsíčního syna a v lednu už se částečně vracím do práce. Jen mi to přijde fakt smutné ta dnešní doba…spoléhat se furt na to, že nás nikdo nevyhodí

Tak snad máte normální smlouvu a nehrozí vám vyhození ze dne na den ne? To je spíš o pocitu než nějaké reálné obavě.
Jinak v mém okolí nikdo nic nedostal. Většina kamarádů včetně nás řešila bydlení před 5-15 lety a všichni si museli vzít hypotéky, jakmile chtěli jít od rodičů :nevim: Maximálně tak někdo dostal stavebko (pár desítek-stovek tisíc), ale to v Praze není ani ten základ hypo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67

Nejhorší je, že to lepší nebude, takže i když máme něco naspořené nebo budu chodit do práce, tak pokud se nestane zázrak, ceny nemovitostí porostou stejně rychleji než platy a budeme na tom jenom hůř a hůř. No třeba se stane zázrak, ale stačí mi vidět, jak to funguje na západě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319

No, já jsem upřímně ráda, že tohle máme za sebou, že jsme hypotéku brali před leti, nemovitosti kupovali taky před lety. To, co jsme před 15lety postavili za dva miliony má dneska hodnoutu 8. Zrovna tenhle měsíc doplácíme poslední část hypotéku a hurá. Mně stačí, co se teď děje s energiemi. Při našem topení na elektřinu to bude výkyv jak blázen. Fakt nezávidím, ty ceny nejsou normální. To je šílenost. Ony i ceny těch nájmů jsou úplně mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
10.11.21 09:08
@unuděná píše:
Tak snad máte normální smlouvu a nehrozí vám vyhození ze dne na den ne? To je spíš o pocitu než nějaké reálné obavě.
Jinak v mém okolí nikdo nic nedostal. Většina kamarádů včetně nás řešila bydlení před 5-15 lety a všichni si museli vzít hypotéky, jakmile chtěli jít od rodičů :nevim: Maximálně tak někdo dostal stavebko (pár desítek-stovek tisíc), ale to v Praze není ani ten základ hypo :nevim:

hypotéka a cena nemovitostí před 5lety nebo snad před 15 lety se nedá vůbec srovnat s tím, co je teď. Včetně úrokových sazeb, jak začnou končit fixace, bude většina čumět. Je to nesrovnatelný i jen s dobou před pěti lety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1319
10.11.21 09:11

@unuděná bratránek před necelými čtyřmi roky kupoval domek v řadové zástavbě, novostavbu 3+1 s malou zahrádkou asi 400m2, kupovali to za 2,9milionu. A to to koupili, protože nabídli nejvíc. Teď to prodávají a za skoro 6milionu. Prostě neuvěřitelný, co se děje s cenami nemovitostí. Chudáci lidé, co musí právě začínat od těch začátků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat