Děti po 2 letech?

412
21.3.17 19:21

děti po 2 letech?

.ahoj maminky

chtěla bych se zeptat, jeslti některá máte zkušenost s tím, že máte děti cca po 2 letech od sebe??v červnu nás čeká svatba (syn bude mít mít 15 měsíců) a přemýšlíme, že se posnažíme o druhé. Samozřejmě se nemusí podařit hned, ale i kdyby do půl roku, pořád budou blízko sebe a to hlavní - naváže mi mateřska na sebe. Není to na zblaznění? Jak moc náročné to je s takhle malými dětmi? Nebo máte děti 5 a více let po sobě a tuhle „šílenost“ si neumíte představit? :P
Je mi už 30, a tak se mi to moc nechce odkládat, abych pak nebyla ve stresu, že to nejde.

Samozřejmě je to indivoduální, jen mě zajímají zkušenosti jiných maminek :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56921
21.3.17 19:26

@Ann17 mám děti 8 let od sebe a díky bohu.. tohle bych nedala ani omylem :think: vidim, jak jsou kámošky tak první 3 roky total KO..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.17 19:28

Pohledem v diskuzích, je jich tu spousta na toto téma.

Z mého pohledu, 2 roky byla brnkacka, 1,5r mezi druhým a třetím už bylo trochu náročnější. Já bych ten pětiletý a větší rozdíl nechtěla, vypiplat dítě do téměř úplně samostatnosti a pak do toho jít zase odznova, to by se mi už nechtělo.

Anonym kvůli šmírákum

• Nahlásit
  • Citovat
412
21.3.17 19:28

@martina.se verim, ze to bude prave masakr..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
412
21.3.17 19:30
@Anonymní píše:
Pohledem v diskuzích, je jich tu spousta na toto téma.

Z mého pohledu, 2 roky byla brnkacka, 1,5r mezi druhým a třetím už bylo trochu náročnější. Já bych ten pětiletý a větší rozdíl nechtěla, vypiplat dítě do téměř úplně samostatnosti a pak do toho jít zase odznova, to by se mi už nechtělo.

Anonym kvůli šmírákum

prave my jsme si s partnerem napsali plusy a minusy :-)) a jednim z minusu je, ze podle nas obou zpohodlnime.. i vzhledem k veku.. starsi syn uz bude samostatny a uz se nam do druheho treba nebude chtit..a ja proste jedinacka nechci..a taky ten vek.. takze jste mela presne 2 roky mezi 1. a 2. ditetem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
396
21.3.17 19:32

@Ann17 ono jde také o to, jak náročné dítě máš a jaké se ti narodí. Já mám děti 3,5 roku od sebe a druhé bylo strašně náročné, naštěstí dcerka už tou dobou byla celkem samostatná. Znám víc rodin s dětmi dva roky od sebe a zvládají to různě. Jedna rodina se staršího skoro 3 letého elegantně zbavuje na 14 dní v měsíci k babičce, doma mají ještě malého roztomilého ročního andílka, na kterého jim nezbývá čas a chtějí mít pohodu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14928
21.3.17 19:43

@Ann17 mám děti od sebe 21 měsíců. Taky jsem si říkala, že druhé se hned nepodaří, zadařilo se. Jako dá se, ale třeba pro mě bylo šílené vstávat co 3 hodiny ke dvoum dětem. Přes den to bylo v pohodě, mladší byl jako miminko hodňoučký. Takže jsem se dost věnovala starší. Ale jakmile začal mladší lézt a potom si začal brát hračky, bylo to horší. Začalo se to spravovat až tak kolem 3 let mladšího, kdy si byly schopni trošku, i bez řvaní a tahání se o hračky, vyhrát.

Ale vše záleží na povaze dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
819
21.3.17 19:43

Budou to fofry, s tim pocitej. S dvouletým začíná byt sranda, začíná být samostatný, domluvis se s nim, máš trošku čas i na sebe.za sebe doporucuji 2,5-3roky rozdil. Ale i tak je to cvrkot :-) Vždycky se utěšuji tim, že jsou na tom maminy hůř a musi to zvladnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
21.3.17 19:44

Tak mě přijde, že je to teď hodně rozšířené. V okolí vídám spoustu maminek, které mají děti dva roky od sebe. My máme rozdíl 22 měsíců. Dcera se narodila v srpnu, takže začátek byl v pohodě. Zima byla horší, zvlášť když pak oba marodili. Ale dalo se to. Syn je drak, dcera je hodnější. Pro mě je super, že si spolu teď už i hrají a mají celkem podobné zájmy. Ségra má syny 7 let od sebe a mají teď problém s tím, že starší je v pubertě a mladší ještě dítě, takže se nemůžou shodnout na programu který by bavil oba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.17 19:46
@Ann17 píše:
prave my jsme si s partnerem napsali plusy a minusy :-)) a jednim z minusu je, ze podle nas obou zpohodlnime.. i vzhledem k veku.. starsi syn uz bude samostatny a uz se nam do druheho treba nebude chtit..a ja proste jedinacka nechci..a taky ten vek.. takze jste mela presne 2 roky mezi 1. a 2. ditetem?

25 měsíců. Samostatné usinajici batole přes den bez plinek, taky už něco usel. Jako sice období vzdoru v plném proudu, ale tak budiž, všechno má své mouchy.
A už tehdy ten návrat k miminku jsem pociťovala jako určitě omezení, najednou znovu řešit kočár, přebalování, krmení venku, mít dítě už po období vzdoru, plně mluvící, ve školce či dokonce škole, tak na to prdím.
AKŠ

• Nahlásit
  • Citovat
24837
21.3.17 19:47

Pro někoho je to masakr, pro někoho pohoda. Já se řadím ke skupině č. 2 a 2 roky mi přijdou naopak už dost, mezi dětmi máme daleko menší věkové rozdíly (nejmenší 1 rok a nebylo to nic, co by se nedalo zvládnout). Ono strašně moc závisí na povaze dětí a na organizačních schopnostech a psychické odolnosti matky. Zvládáme sami bez babiček ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2028
21.3.17 19:47

Je to hodne o povaze děti. Ja je mam 20m od sebe. Kluci jsou temperamentni a nekdy uz jsem z nich na nervy ale da se to vsechno prezit. Dobre bylo ze mi spali a spi od malicka hezky v noci a po obede, tak si aspon trochu odpocinu :-) A je fakt, ze clovek zpohodlni.Ted kdyz uz jim je 2 a 3 1/2 bych uz do dalsicho mrnouska urcite nesla-nevydrzela bych to jak psychicky tak i telesne. Ale je to i o povaze matky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
21.3.17 19:49

Mám děti pět a půl roku od sebe a tuhle šílenost si neumím představit, moje netře má kluky dva roky a kousek od sebe, první dva roky byla pološílená, prý byla blázen, že to takhle uspěchala, já na rozdíl od ní absolutní pohoda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21504
21.3.17 19:51

Každý věk. rozestup má svoje pro a proti, i z pohledu dětí, i rodičů. Těžko odhadneš i souznění dětí, ptž zde hraje roli různost povah, pohlaví a pod…Dvouletý rozestup je zpočátku jistě fuška, ale dá se to zvládnout - mám u prvních dvou dětí. Z mých zkušeností je optimální věk. rozdíl tři roky - ale svou roli zde hraje i moje pohodlnost a netrpělivost :oops: :lol:. Jsou tu maminky, které zvládají i roční rozestupy věku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
21.3.17 19:52

Mezi 1. a 2. mam 22m, da se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu