Dětská postýlka - brzdí vývoj?

17
14.8.20 12:15

Dětská postýlka - brzdí vývoj?

Dobrý den, syn (8 měsíců) spí v cestovní postýlce. Máme i normální se šprušlemi, ale do ní ho už nedáváme (od doby, co se začal více pohybovat). Umí si totiž sám rozvázat mantinely a několikrát se stalo, že si tam skřépnul nožičku a nebo praštil do hlavičky. Jenže nevím, zda mu tím neškodím. Všechny babičky říkají, at je v postýlce, že se tam naučí o ty šprušle zvedat atd. tak nevím, jestli mu tím někam nezpomalím vývoj. Děkuji za názor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1146
14.8.20 12:19

Hlavně mu tam dej tu pořádnou matraci a ne tu cestovní, potom je fuk v jaké postýlce spí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
M-A
674
14.8.20 12:20

Moje obě děti neměly postýlku, nýbrž spaly s námi ve velké posteli, a oba chodili před prvními narozeninami, dcera dokonce v 10 měsících a týden. Takže postýlka a zpomaleny vývoj za sebe mohu vyvrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.8.20 12:21

Podle mě ani, postýlka brzdí ve vývoji. Dítě se dle mě má pohybovat volně, objevovat svět ze země. Ne vyčumovat z postýlky, kde je, když bdí, zavřené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
14.8.20 12:21
@aknadar píše:
Hlavně mu tam dej tu pořádnou matraci a ne tu cestovní, potom je fuk v jaké postýlce spí.

Ano máme v obou postýlkách matraci z prospánku přímo pro děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3556
14.8.20 12:22

Ano jak píše @aknadar je fuk kde spí, ale ať má kvalitní matraci. Co se týče pohybu, tak není správně, aby se dítě zvedalo o překážky dokud samo nesedí. I zvednutí ze sedu by mělo být na tvrdém povrchu, takže postýlka na trénování rozhodně vhodná není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
14.8.20 12:22
@Koblizkova1980 píše:
Podle mě ani, postýlka brzdí ve vývoji. Dítě se dle mě má pohybovat volně, objevovat svět ze země. Ne vyčumovat z postýlky, kde je, když bdí, zavřené.

No právě syn je v postýlce jen když mu chystám jídlo nebo tak.. Snažím se, co nejméně. Ale babičky říkají, at ho tam dávám, aby se zvedal :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
14.8.20 12:23

1. Matrace v cestovni postylce na kazdodenni spani neni vhodna, nici si zada
2. Pokud travi v postylce (v jakekoliv) dobu delsi, nez jen na spanek, tak ano, brzdi to vyvoj. Ma se volne pohybovat po byte, a ne se ucit zvedat o sprusle jako ve vezeni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50142
14.8.20 12:23

No, ja bych v cestovni postylce dlouhodobe spat nebechala. Leda opravdu kvalitni matraci poridit do ni. Cestovni postylka mi prijde opravdu nouzovka na cestovani. Mi normalne spali v bezne postylce. Taky se motali o sprusle. Neresila jsem to.
Dno dat uplne dolu a nehrotit to. O ty sprusle se nauci hezky stoupat a procvicuje si pater.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4103
14.8.20 12:24

Do postýlky snad chodí dítě jen spát ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5278
14.8.20 12:25

@saphir Tohle je zastaralý názor předchozích generací, dítě rozhodně k vývoji žádnou postýlku nepotřebuje. Moje dcery v postylce nebyly vůbec a jedna chodila už v 9mesich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
@saphir píše:
No právě syn je v postýlce jen když mu chystám jídlo nebo tak.. Snažím se, co nejméně. Ale babičky říkají, at ho tam dávám, aby se zvedal :D

A je nutne ho tam mit, kdyz mu chystas jidlo? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4107

Spise naopak pritahovani o neco ke spatne. Sedet, stat ma az zvlada. Stavet se muze o nabytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4103
14.8.20 12:28
@Veru1987 píše:
Spise naopak pritahovani o neco ke spatne. Sedet, stat ma az zvlada. Stavet se muze o nabytek.

Přesně tak. Tohle mi začala říkat tchyně, jak začne sedět a stavět se v postýlce, diky pritahovani. Ne díky. :roll: sedět se naučila teď v necelých 8mi měsících, klasicky z pozice na čtyřech. A teď se zvedá o nabytek do stoje. Do postýlky chodí jen spinkat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5278
14.8.20 12:28
@saphir píše:
No právě syn je v postýlce jen když mu chystám jídlo nebo tak.. Snažím se, co nejméně. Ale babičky říkají, at ho tam dávám, aby se zvedal :D

Babičky neposlouchej, syna dej na zem na deku, tím mu prospějes nejvíc, až bude připravený si stoupat, udělá to i bez postýlky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama